Vše, co se nám děje, je přesně tak, jak se dít má. Vše, co se nám děje, je darem. Když prožíváme nelehké období, je to podobné, jako když se nám plní náš sen nebo dostáváme nějaký vysněný dar, avšak nevíme o tom, že se to děje. Přesně takový je rozdíl mezi vnímáním našeho života z pohledu širšího a užšího vnímání.

Tyto souvislosti se mi znovu připomněly nedávno. Můj milovaný kamarád, člověk, kterého si velice vážím, v posledních měsících prožíval asi nejnáročnější období v jeho současném životě. Na jedné straně smutek, beznaděj, na druhé straně ohromný jeho vlastní přerod. Během tak krátké avšak náročné doby změnil zcela své vyzařování, ohromný kus cesty uvnitř sebe ušel. Z jeho slov a mlčení mezi řádky byla cítit veliká pokora, klid a mír. A to přesto, že kolem něj ve vnějším světě to vřelo, tak jak nikdy před tím.

Sám od sebe začal přicházet na souvislosti ze své minulosti a v určité fázi prožívání velké bolesti, která ho provázela celým tímto těžkým obdobím, začal vnímat ten obrovský dar, který mu celá ta událost nese. Ačkoliv bolest ze zmíněné nezapomenutelné události bude ještě dlouho doznívat, on už je schopen vnímat to osvobození a tento dar i nahlas pojmenovat. Už v této fázi je schopen přes tu bolestivou ztrátu vidět to požehnání. Drama, které prožíval, bylo totiž pro něj požehnáním stejně tak jako pro všechny další na něm zúčastněné.

Víte, co mu umožnilo vnímat dar v tak těžké situaci? Přestal se rochnit v křivdě, ublížení, výčitkách, přestal soudit sebe a jiné a tu situaci s pokorou a vděkem začal přijímat.

Dramata v našich životech nám pomáhají si uvědomit důležitost žití tady a teď. Dávají nám pocítit, že jediné bohatství, které máme, je přítomný okamžik. Ten máme každý, ať jsme bohatí, chudí, zdraví, nemocní, nemůže být nikomu odejmut ani zpoplatněn. Veškeré jiné bohatství je iluze. Tento prožitek, že nic nemáme a máme vlastně v každém okamžiku všechno, je osvobozující.

Zdroj: https://www.jinypristup.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě