Nádherná obloha a skutečnost

datum 10. 8. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Na obloze denně, doslova každý okamžik nalézáme inspiraci pro ná život. Obrazy se mění tak, jako emoce a pocity naší subjektivní reality. Co je nyní skutečné, to v příštím okamžiku už není. Zachyťte krásu každého okamžiku, třeba přes nebe a jeho scenérie.

Doba čtení 0,5 min.

Cesty k sobě


Už jsem si ověřila, že se to děje hlavně tento rok. Prostě obloha nám posílá skoro každý den nádherné scenérie a je na každém z nás, jestli je vidíme, sledujeme a kocháme se. Východy a západy slunce, celodenní pochodující mráčky, barevné obrazy proměňující se v poryvu větru. Je to pastva pro oči i duši.

A tyto obrazy umí ještě něco navíc. Vracet vás ke skutečnosti. Je totiž jedno, co zrovna řešíte, jak se cítíte nebo co vás zrovna rozladilo, ale obraťte svůj zrak na nebe a uzříte skutečnost, pravé hodnoty a to, co jediné doopravdy existuje.

To, co vás rozladilo, co vás bolí a trápí je jen emoce, není to skutečnost, ale jen pocit, který brzy odejde. Stejně jako obrazy oblohy, které se před vámi zrcadlí. Tak se nadechněte a uzřete tu krásu.

Jak se cítíte? Je to lepší? Jasně, že je to lepší, protože tohle je život, ty mraky, to světlo, ty obrazy, ten vzduch, ta vůně, která vás obklopuje.

A jak se nyní cítíte? Naplněni? Vděčni? Ano, to dokáže příroda a obloha, která nám připomíná, co je skutečnost, a že naše emoce jsou jen iluze, které pominou, jakmile si ji uvědomíme a přejdeme do srdce.

A to právě činí příroda a obloha také, vrací vás do našeho srdce.

A když máte opravdu štěstí a jste milováni (a to jsme všichni), tak uzříte i duhu a to je teprve nářez:) No, kolik duhy za život spatříte? Tak budete dávat pozornost emocím a trápení, nebo tomu krásnému?

Rozhodnutí je na vás, ale jen připomínám, že jste sice věčné bytosti, ale v tomhle těle, v této době, na této planetě jste tu na opravdu malý okamžik, tak se zastavte a začněte vidět krásu.

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Autor: Život ze srdce

Zdroj:zivot-ze-srdce.webnode.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico