Mistr Feng Shui radí: Jak se zbavit nepotřebných věcí a získat zpět svůj životní prostor

datum 14. 3. 2019

Pravděpodobně jste již slyšeli o zlepšení si životního prostoru odstraněním negativního vlivu věcí ve vaší domácnosti. Můžete si tak zvýšit životní energii čchi vašeho domova a pozitivně tím ovlivnit i svůj vlastní život.

Je to opravdu pravda. Byla jsem svědkem největší životní změny, jakmile se zbavíte nepořádku ve vašem domově.

Avšak vyhazování starých věcí může u lidí vyvolávat stres, a proto ho raději odkládají na později. Mnozí lidé se tomu brání, protože nevědí, jak začít. Často jim chybí organizační schopnosti.

Pocítila jsem to sama na sobě. V průběhu posledních deseti let jsem se neustále stěhovala, a to buď jen na krátkou dobu, nebo jsem v novém bydlení zůstávala déle.

Každá změna mého pobytu mi způsobovala úzkost. Vzhledem k tomu, že jsem neznala správný systém stěhování a že jsem měla špatné zkušenosti s pohybem v prostoru se u mě pokaždé projevil stres.

V období, kdy jsem se stěhovala naposledy, jsem si uvědomila veškerý nepořádek v domě. Věděla jsem, že musím něco změnit.

Jelikož jsem v té době byla těhotná, snažila jsem se dát rychle dohromady, protože nepořádek na mě působil dost negativně. Krátce po narození mého syna dostal můj manžel novou pracovní nabídku v New Orleans.

Najednou jsem se ocitla v pozici, kdy jsem si musela sbalit všechny naše věci do stahovacího auta s děťátkem v náručí. Na všechno jsem měla pouze jeden týden. Neměla jsem na výběr, musela jsem tím projít.

Přinutila jsem se absolvovat krátký kurz o zlepšení životního prostoru odstraněním všech věcí, které mohou člověka ovlivnit negativně.

Na internetu jsem si přečetla spoustu informací, které jsem se rozhodla hned vyzkoušet. Koupila jsem si plastové nádoby a pronajala si skladovací prostory.

Intuice mi napovídala, že v první řadě se musím zbavit všech velkých věcí a nechat si co nejvíce malých. Ačkoliv jsem se předtím nesnažila vést spořádaný život, na tuto změnu jsem se odhodlala.

Později jsem si uvědomila, že eliminací nadbytečných věcí, které jsem ve své domácnosti skladovala, jsem zlepšila i svůj vlastní život.

Uvádím proto vlastní zkušenost, jak dosáhnout změny životního prostoru, která vás posune vpřed. Rady a postupy, které jsem si předtím přečetla od odborníka na Feng Shui, se mi skutečně osvědčily.

1. Rozhlédněte se kolem sebe a zjistěte, co můžete v daný okamžik vyhodit

Sežeňte si větší pytel na odpadky, do kterého naložte všechny nepotřebné věci. Pokud si druhý den vzpomenete na některou z věcí, kterou jste včera vyhodili, vyjměte ji z pytle ven.

Zbytek vyhozených věcí byste mohli darovat na charitu. Můžete se také zeptat svých přátel, jestli od vás nechtějí nějaké věci, ale neměli byste je doma nechávat déle než tři dny.

Jinak neproběhne pozitivní změna ve vašem životním prostoru.

2. Přejděte každý pokoj a zeptejte se sebe sama, jestli všechny věci opravdu potřebujete

Pokud příště budete snídat u svého jídelního stolu, nezapomeňte se rozhlédnout kolem sebe.

Pokud spatříte něco, co jste si před časem koupili ve výprodeji, nebo uvidíte něco, co vám někdo daroval, ale ve skutečnosti se vám ta věc nelíbí, položte si otázku, jestli tyto věci chcete mít opravdu ve své domácnosti.

V případě, kdy vaše odpověď bude znít „ne“, nečekejte a vyhoďte je. Celý postup opakujte v každém pokoji.

3. Nedržte v domě umění, fotografie, dárky nebo nábytek, na které nemáte dobré vzpomínky

Každý z nás se neúmyslně přidržuje špatných vzpomínek. Můžete mít například na stěně fotografii z vašich promocí, na které jste vy a vaše babička, kterou zbožňujete.

Ale pokaždé, když se na ni podíváte, vám může připomenout, že v ten den nemohla být vaše máma s vámi kvůli pracovním povinnostem. My si vytváříme naše myšlenky.

Proto nevěnujte pozornost špatným vzpomínkám, které vám mohou připomínat různé věci v prostoru.

4. V každém koutě vašeho domova se snažte cítit příjemně a pozitivně

Nepříjemné předměty, fotografie či nábytek byste měli dát pryč.

Popřemýšlejte o tom, jestli vaše stacionární kolo nepoužíváte jen zřídka, jestli v kuchyni nemáte nějaké pracovní nástroje, které používá váš otec, jestli váš tlakový hrnec nezabírá téměř celou pracovní desku, a přitom ho nikdy nepoužíváte.

Zeptejte se sebe sama, jestli tyto předměty skutečně potřebujete. Pokud je nepoužíváte, vyhoďte je. Nepotřebujete přece nepotřebné věci ve vašem životě.

5. Vytvořte si z úklidu zábavu!

Ať se pro vás úklid stane běžnou rodinnou aktivitou. Zabírají hračky vašich dětí příliš mnoho prostoru? Pomozte vašim dětem s rozhodnutím, které hračky rozházané po pokoji si chtějí nechat a které již nepotřebují.

Nedávno jsem tento postup vyzkoušela se svým tříletým synem, ačkoli jsem předpokládala, že ho tato činnost rozruší. Byla jsem mile překvapena, když jsem zjistila, že můj syn je šťastný, když vyhodil polovinu svých hraček.

Byli to většinou dárky od příbuzných nebo hračky, ze kterých vyrostl. Svěřil se mi, že nepořádek mu vždy bránil v nalezení své oblíbené hračky.

6. Nechte si jen ty věci, které používáte

Věci byste měli používat, aby vás jejich energie nezatěžovala. Pokud máte například tašku plnou těhotenských šatů a znáte kamarádku, které by se ty šaty sešli, půjčte jí tyto šaty.

Pokud v budoucnu plánujete mít další děti, vyžádejte si od ní šaty zpět. Věci by se měly stále používat, jinak by neměly být ve vaší domácnosti. Totéž platí pro sportovní vybavení, dětské hračky, hudební nástroje apod.

7. Vyhněte se smýšlení „pouze v případě“

Pokud se ve své kuchyni cítíte nepohodlně, protože v ní máte tři nebo čtyři podobné komory zabírající velký prostor, měli byste je zredukovat.

Přestože jsme měli ve zvyku přemýšlet tak, že nákupem větších věcí ušetříme spoustu času, vyhneme se nepohodlí nebo tomu, že by nám něco chybělo, ve skutečnosti velké věci zabírají množství místa, kterých bychom mohli využít smysluplněji. Vizuální nepořádek působí na lidi agresivně.

Závěr

Najděte si tři dny ze svého času pro úklid svého domova s pomocí uvedených technik a vsadím se, že se vám to zalíbí.

Zdroj: mocvedomi.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico