MIMOŘÁDNÝ DIVÁCKÝ ZÁJEM O DOKUMENTÁRNÍ SÉRII TOP SECRET UFO PROJECTS:DECLASSIFIED

datum 21. 8. 2021
Zdroj: vac.cz netflix.com

Seriál TOP SECRET UFO PROJECTS: DECLASSIFIED úspěšně bodoval a boduje ve světě

Česká dokumentární minisérie Top Secret UFO Projects: Declassified / Přísně tajné projekty UFO: Odtajněno vyrobená v produkci VAC - Vachler Art Company se 3. srpna 2021 dočkala, po uvedení na Ski History, světové premiéry na streamovací službě NETFLIX. Po týdnu od premiéry se stále drží v celosvětové  TOP 10 (TOP TV Show ) a její sledovanost prokazuje, že o minisérii je zájem nejen v České republice. Před startovacím víkendem obsadila ve světové sledovanosti druhé místo v celkovém pořadí, což u šíře nabídky Netflixu je určitě pozornosti hodné. Je zřejmé, že startovací týden byl skutečně úspěšný. Momentálně se drží na celkovém šestém místě ve světě, což se v případě dokumentárního žánru zatím dařilo spíše jen v případě tru-crime.

Zdroj: www.vac.cz

V USA se série pohybovala průměrně mezi třetím a pátým místem od začátku nasazení, velmi podobně jako v České republice, kde je nyní sedmá. Mezi úspěšné země, kde se série drží dlouhodobě na třetím místě, patří například Kanada, Chile, Belgie, či Itálie a celá řada dalších států, ale prakticky po celém světě, kde Netflix poskytuje službu, je seriál v první desítce.

Při pohledu na světově nejsledovanější filmovou a televizní databázi IMDb je zřejmé, že seriál na diváky působí jako velmi kontroverzní dílo. V hodnocení jsou propastné rozdíly. Velká část minisérii hodnotí maximem - deseti hvězdičkami, přibližně stejný počet naopak hodnotí jednou hvězdičkou. V průměru se tak minisérie pohybuje kolem hodnocením 5,5. Nejvíce lidí hodnotí pořad potom ve světě šesti hvězdičkami.

Jak na nesporně velký zájem o minisérii reaguje její tvůrce Petr Vachler?

PV: „Nevím, za úspěch bych to primárně nepovažoval, i když sledovanost je skvělá. Šlo by to udělat v ještě vyšší kvalitě, ale udělali jsme to nejlepší v rámci rozpočtu, času, cestování a možností. Vše má své hranice. Náš rozpočet rozhodně neodpovídal konkurenčním pořadům, kde se nyní minisérie pohybuje. Je to vlastně překvapení, že je dnes o komunitní stigmatizované téma takový zájem! Lidi buď seriál milují, nebo dehonestují. Myslím, že se to dělí právě na příznivce UFO a lidi, kteří to považují za konspiraci. Snad proto tak časté hodnocení deset hvězdiček nebo naopak jen jedna na IMDb. Vlastně je to odměna. A i kdyby to hodnotili jinak, tak důležité je se dál pokoušet o pravdu a tvorbu. Pro nás to byla zkouška ohněm po všech stránkách a že seriál baví po celé světě, je fajn."

Trailer:

A bude druhá sezóna?

PV: „Počkejme si. V druhé sezóně, pokud ji začneme vyrábět, se pokusíme být odvážnější podle dalších prodejů, až skončí licence na Netflixu a Sky History, což bude ještě nějakou dobu trvat. Počkejme si…"

A když ne druhá sezóna, tak co?

PV:“ Pro mě je to stále celovečerní film Tajemství a smysl života, který dozrává do finálního stádia. Budu nadále už dělat jen věci, které se mě dotýkají, baví, prožívám je. Třeba potkám v této hře něco dalšího zajímavého, co mě začne bavit zkoumat. Případ UFO ale rozhodně nepovažuji za ukončený a hledám, co s mým souputníkem Janem Stehlíkem dalšího vymyslíme. Spolupracujeme už 30 let, tak bychom si mohli nadělit zase něco výjimečného.“

Zdroj: www.vac.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico