Zdroj: Pixabay.com

Napadlo by vás, že i ryby z certifikovaného chovu mohou trpět v odstrašujících podmínkách? Bohužel je tomu tak. Certifikát není záruka. Podpořte iniciativu, která se snaží o změnu této praxe.

Doba čtení 2 min.

Cesty k sobě


Za dobu své práce v ochraně zvířat jsem už viděla bezpočet srdcervoucích záběrů trpících zvířat. Ovšem nezměrné utrpení ryb, které se může skrývat i pod značkami pěti největších certifikačních společností, šokovalo i mě. Potřebujeme Vaši pomoc, aby tato nesmírná krutost skončila.

Zdroj: Ciwf.cz

Prosím, jednejte hned: vyzvěte pět hlavních certifikačních společností pro ryby, aby dělaly více pro jejich ochranu.

ZAPOJÍM SE

CERTIFIKACE RYB

Zdroj: Ciwf.cz

Každým dnem prožívají miliardy ryb – chovaných na farmách či lovených v přírodních vodách – obrovské utrpení. Mnoho spotřebitelů, kteří si chtějí kupovat etičtější produkty s vyšším welfare ryb, spoléhá na pět nejrozšířenějších certifikačních systémů.

Nicméně, když jsme v CIWF provedli analýzu welfare standardů těchto systémů, zjistili jsme, že mnoho ryb, které certifikují, může žít ubohý život v přeplněných nádržích či klecích nebo zakoušet dlouhé a bolestivé umírání.

Barbarské praktiky povolené některými z těchto systémů zahrnují:

■ryby hladovějící až 14 dní,

■malé nádrže nebo mořské klece přeplněné rybami,

■pomalé a bolestivé usmrcování ryb bez rychlého a účinného omráčení,

■střílení tuleňů a zraňování delfínů.

Nemůžeme dovolit, aby tyto kruté praktiky pokračovaly!

RYBY TRPÍ

Stejně jako ostatní zvířata jsou i ryby emocionální, inteligentní bytosti. Mohou trpět, mohou cítit bolest. Přesto jich miliardy tiše strádají.

Promluvíte, prosím, za tato nevinná zvířata, která nemají svůj vlastní hlas?

PROMLUVÍM ZA RYBY

Těchto pět certifikačních společností se zabývá udržitelností rybích populací a životního prostředí, což je samozřejmě velice důležitá práce. Ovšem welfare ryb je stejně důležitý. V současné době nemají některé certifikační společnosti ochranu ryb vůbec zahrnutou ve svých kritériích. Můžete pomoci je přesvědčit, že se to musí změnit: Stejně jako nesouhlasíme s praktikami, které ohrožují rybí populace a škodí planetě, nesouhlasíme ani s krutostí páchanou na zvířatech.

Pokud se nám podaří přesvědčit certifikační společnosti, aby zlepšily své welfare standardy, mohou využít svého vlivu a pomoci změnit také zákony, které v současné době ryby skoro vůbec nechrání.

Prosím, využijte náš jednoduchý formulář a vyzvěte ředitele níže uvedených certifikačních společností, aby zavedli či zpřísnili standardy pro welfare ryb chovaných na farmách či lovených v přírodních vodách.

■Marine Stewardship Council (MSC)

■Aquaculture Stewardship Council (ASC)

■Friend of the Sea

■Best Aquaculture Practices (BAP)

■GLOBAL G.A.P

Mnohokrát Vám děkuji za to, že pomáháte ukončit utrpení ryb po celém světě. Bez Vaší pomoci se zvířata skutečně neobejdou.

S přáním krásného prožití léta a se srdečným pozdravem

 

Romana Šonková

Zástupkyně Compassion in World Farming v ČR

PS: Jak jistě víte, hlasování o zákazu klecí pro slepičky se odsunulo až na září, kdy Vás opět budou potřebovat. Pomůžete teď prosím rybám?

Zdroj:www.ciwf.cz

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě