Mezinárodní den stop přepravě živých zvířat

datum 8. 6. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Přeprava živých zvířat ve velkém množství je velmi nehumánní a krutá. Při tisícovkách zvířat je nemožné zajistit komfortní podmínky pro každé z nich. Je to opravdu nutné? Jaké živiny mohou být v mase stresovaných zvířat? Podpořte aktivitu, která se zasazuje o ukončení takového typu přepravy.

Doba čtení 1,5 min.

Cesty k sobě


v listopadu 2019 se přetížená loď přepravující přes 14 000 ovcí z Rumunska do Saúdské Arábie převrhla jen několik minut po opuštění přístavu. Tragédii přežilo pouhých 180 z nich. Další z mnoha příkladů toho, jak katastrofální následky má, když lidem jde jen o zisk a na zvířatech jim nezáleží. Kolik jich ještě musí takto zbytečně zahynout, než politikové řeknou dost?

14. června se koná již 5. ročník Mezinárodního dne STOP přepravě živých zvířat. Připojte se prosím k našim online akcím a projevte opět svůj soucit.

Celosvětově se každý rok přepraví na dlouhé vzdálenosti miliony hospodářských zvířat. I bez nehod jsou tyto cesty samy o sobě pro zvířata obrovskou zátěží. Při transportu stresovaná zvířata čelí často extrémní dehydrataci, vyčerpání, hladu, zraněním a někdy i smrti. Navíc, jakmile zvířata opustí EU, kde je chrání legislativa, velmi často je čeká nehumánní, nekvalifikované zacházení a nepředstavitelně krutá porážka bez omráčení.

Přestože koronavirus zastavil globální cestování lidí, krutý obchod se zvířaty pokračuje. Chceme, aby 14. června naše hlasy pro zvířata byly pořádně slyšet v celosvětové „Twitter storm“, hromadné online akci na Twitteru, kde ukážeme světu svůj soucit se zvířaty a své odhodlání ukončit dálkovou přepravu živých zvířat.

JAK SE MŮŽETE ZAPOJIT?

Vzhledem k omezením způsobeným karanténou nebylo letos možné zorganizovat veřejné akce, a proto se vše bude odehrávat online. Na Facebooku jsme vytvořili událost, kde najdete různé možnosti zapojení do akce, abychom zvýšili povědomí o naší kampani a oslovili co nejvíce lidí. Dnes Vás prosím:

  • Připojte se k naši události na facebooku
  • Připravte si svůj Twitter účet. Pokud ho ještě nemáte, nevadí, návod najdete zde. Jeho založení je zadarmo, zabere pár minut a věřte, že ho pro zvířata využijete ještě mnohokrát!

14. června společně promluvíme za zvířata, aby hlavně politici pochopili, že tento krutý obchod musí skončit! Zapište si toto datum a sledujte nás na Facebooku, kde získáte další informace.

Děkuji Vám, že se opět letos stanete hlasem milionů zvířat strádajících v kamionech a lodích po celém světě.

Se srdečným pozdravem

Romana Šonková
Zástupkyně Compassion in World Farming v ČR

PS: Už jste podepsal/a petici za ukončení exportů zvířat mimo EU

Zdroj: www.ciwf.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě