Merkur ve zpětném chodu až do „Dušiček“

datum 3. 11. 2020
Zdroj: Pixabay.com

V této retrográdní fázi Merkuru se ocitáme pod vládou duchovního vládce Archanděla Rafaela. Jeho energie jsou zdrojem doporučení, kterým oblastem života je dobré věnovat pozornost, protože v nich je darována příležitost takzvaně čistit či opravit nebo napravit mnohé z toho, co si o nápravu v životě říká.

Doba čtení 3,5 min.

Cesty k sobě


Přátelé drazí,

určitě víte, že v těchto dnech, respektive od 14. října až do 3. listopadu, do období Dušiček, se ocitá planeta Merkur v retrográdní fázi – což znamená obrazně „zpětný chod“.

V samotných slovech je obsažen význam, který se v každodenním prožívání může projevit jako různé formy a podoby zpomalení, zastavení nebo nabírání jiného směru.

Vládcem planety Merkur je Archanděl Rafael, duchovní vládce rostlinné říše a ochránce poutníků, cestovatelů a školáků, tedy dětí v období druhého sedmiletí života, a především patron lékařů, lingvistů a botaniků.

Ve všech těchto třech oblastech (medicína, jazyk a komunikace, příroda) užíváme i podobných slov, jako například kořeny zdraví, květnatá mluva, rozvinuté souvětí, povadlé svalstvo, rozvětvený nervový systém…, slova mají své kmeny a léčivou moc, příroda je uzdravující, … a tak bych mohla pokračovat dál a dál.

Archanděl Rafael sděluje, že právě v této době retrográdní fáze Merkuru je dobré věnovat pozornost zvláště těmto třem oblastem, protože v nich je ukryta příležitost zastavit se a takzvaně čistit či opravit nebo napravit mnohé z toho, co si o nápravu říká.

Například:

Zdraví – která část těla není u vás v dobré kondici? Zeptejte se vnitřně sami sebe, PROČ?

CO vás v poslední době trápilo?

JAK by mohla bolest či nemoc některé části vašeho těla souviset s vaším trápením?

Slovo – s tím bude souviset i vaše slovní vyjadřování – v retrográdní fázi Merkuru je totiž dobré uvědomit si, že každé slovo a řeč nabírají na silnějším významu, někdy i na větším nepochopení zamýšleného sdělení.

Právě nyní máte možnost do určité míry napravit některé okolnosti, ve kterých jste se doposud neprojevili upřímně a které vás mohly vyvést z rovnováhy.

Botanikapříroda – se stává inspirací, je nejen uzdravující, ale inspiruje člověka v této konstelaci v rovině racionality a rozumu.

Takže cokoliv vás napadne v těchto dnech v souvislosti s přírodou a zdravím, naformulujte si to do slov, zapište a užívejte, meditujte, praktikujte.

Meditace:

Pokud se rozhodnete pro změnu, čištění či nápravu nějaké situace, můžete využít této jednoduché formy:

  • Napravte situaci nejdříve uvnitř sebe – najděte si chvíli na meditaci a v té si prožijte „setkání“ s tím (těmi), kterým potřebujete upřímně sdělit to, co se vám ve skutečnosti nepodařilo
  • v meditaci si dovolte variantu, jejímž výsledkem je vzájemné porozumění
  • Po skončení retrográdní fáze možná budete jen koukat, jak to funguje

Merkur se kromě jiného ocitá od 28. října do 10. listopadu ve znamení Vah, a to je ideální čas a prostor pro rovnováhu.

Jinými slovy – pokud vědomě a racionálně usoudíte, že je čas na přehodnocení svých záměrů, a pak se rozhodnete je také uskutečnit, tak vězte, že budete podporování mocnou duchovní silou.

V souvislosti s rozvojem našich ctností je to úžasná příležitost vrátit se ke ctnosti ROVNOVÁHY, a znovu si ji užít v té nejideálnější verzi – pocitově – s představou, že všechny situace, které vás v minulosti potkaly, je nyní možné ve vnitřní představě tzv. opravit.

Současně se ocitáme ve slunečním znamení Štíra, jehož energie je ve svých rozvinutých ctnostech velkou posilou pro vnímání hloubek, opravdu hluboce hlubokých tajemství, nebo vysoce vysokých, prostě tajemství Ducha a Boha, takže se dá říci, že není lepší kombinace, lepšího načasování jak pro utváření rovnováhy, tak pro rozvoj ctností.

Ano, ctnosti – ty se bohužel nerozvíjejí samy od sebe, ale potřebují naši vědomou účast. A každé znamení zvěrokruhu je příležitostí k jejich vědomému rozvíjení. Ke každému znamení náleží jiná ctnost.

Ale o tom se více dočtete na stránkách a také v článku K čemu je mi Odvaha, když ztrácím trpělivost.

Takže vám přeji laskavé dny a těším se někdy někde na setkání.

I on-line forma je ku vděčnosti.

Buďte šťastni.

Yvetta Ellerová / Yvell

Zdroj: www.yvellerova.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico