Měli bychom se smát

datum 3. 3. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Smích vytváří spojení mezi lidmi skrze celý svět. Je jednou z důležitých náležitostí pozitivního přístupu k situacím, které se nám v životě dějí. Smíchem můžeme zeslabit negativní vlivy ega, jako jsou pochybnosti a strachy. Vysíláme jím energii, kterou sami potřebujeme, jak od sebe, tak od ostatních lidí. Důkazem toho je například, že se začnete smát na ulici nebo v MHD a přenesete smích na další osoby, které s vaší energií rezonují a usmějí se buď na vás, nebo se začnou smát s vámi.

Výbuch pozitivních emocí

Co je to vlastně smích? Všichni známe ten pocit - když se nám koutky úst začnou zvedat vzhůru, někdy se rozesmějeme tak, že ukazujeme i své zuby. V ten moment nám může připadat vtipné i právě tato skutečnost a začnou se nám v hlavě objevovat obrazy, jak asi v tom rozesmátém stavu vypadáme a jaké vydáváme zvuky. Což nás může rozesmát tak, že začne bolet břicho. Čím víc chceme se smíchem přestat, tím víc se smějeme, protože prostě přestat nejde. Smích je velké uvolnění.

Tady a teď

Je důkazem toho, že je v lidech naděje, i přesto, že zažili těžké zkoušky ve svém životě. Smát se znamená prožít okamžik tady a teď právě v tu chvíli, která nám přijde vtipná nebo radostná. Můžeme se také smát vědomě –prostě se jen úsměvem úmyslně povznést a odlehčit se, například v situaci , která nám není příjemná. Nebo naopak si smích uvědomit právě v radostné chvíli a prožít ho opravdu vědomě.

Proto by se lidé měli smát. Smích nás poutá k přítomnému okamžiku a nedovolí nám utéct k myšlenkám z minulosti či obavám z budoucnosti. Se smíchem můžeme prožít těžké situace s větší lehkostí a nadhledem. Pomáhá nám od sebe pomyslně oddělit události, které jsou pro nás problémem a pomáhá nám podívat se na ně z vedlejší perspektivy – jako na něco, co se děje kolem nás, ale nemusíme se s tím fyzicky a psychicky ztotožňovat.

Forma obrany

Smích také někdy bohužel bývá pouhou obranou na danou situaci, která se člověku nelíbí. Za smích můžeme skrývat myšlenky, které bychom rádi někomu sdělili. Protože se bojíme, že bychom ztratili svou tvář před ostatními, často neříkáme to, co cítíme. Často bohužel nejsme sami sebou.

Se smíchem jde všechno lépe, ale ne vždy se nám chce smát. Trestáme se, litujeme se, nepřiznáváme chyby. Důvody k smíchu jsou ale pořád, jen je musíme umět hledat především v sobě. Musíme se chtít smát a naučit se smát sami sobě, trapným situacím, vtipům, ale taky musíme se smíchem přijímat urážky, pomluvy.

I v nepříjemných událostech nám úsměv usnadní cestu k povzneseným myšlenkám.

V tom je kouzlo smíchu a radosti a postavení se sám za sebe. 🙂

Autor: Kristýna Brendlová
soulartist66.webnode.cz
FB Kisssoulart

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico