MÉ JMÉNO JE ZÁCPA

datum 23. 1. 2022
Zdroj: www.facebook.com/jana.kocendova.9

Jmenuji se ZÁCPA. Jsem záležitost, kterou v sobě držíš, jsem strach, který ti brání zbavit se starého a umožnit vstoupit novému. Máš v sobě staré systémy přesvědčení, které ti neslouží. Staré nestrávené vzpomínky. Vyprávím o tvé bolesti zbavovat se ve svém životě čehokoliv starého nebo se měnit. Jsem prostě zácpostrach.

Někdy se děje ZÁCPA na cestách. Nejsem ve svém prostředí, tak se nemůžu vyprázdnit. Proč? Jaké myšlenky ti v tom brání? Jak tvé tělo ví, že nejsi doma?

Někdy je problém se ZÁCPOU i doma. Proč? Jaké změně se ve svém životě bráníš? Čeho se držíš zuby nehty?

ZÁCPU mívají i malé děti – jako zrcadla svým rodičům ukazují, co v rodině nefunguje, co je zacpané. Třeba neproudí láska, pochopení, pomoc či respekt.

Vyprazdňování je při ZÁCPĚ bolavé. Držet si v sobě křivdy je také bolavé. Tělo je projekční plochou myšlení. Tělo je plátno, na které tvá moudrost maluje tvé příběhy.

Zamysli se prosím nad svým běžným životem a vymysli, co v něm neproudí. Hraj si s odpověďmi. Nebuď úporný, jen si hraj. Co by to mohlo být?

Třeba Anka mívá ZÁCPU často – nechce ze svého života propustit nefungující vztah s přítelem.

Katka mívá ZÁCPU na dovolené – nechce se pustit svých starostí. Přestože je na dovolené, domácí starosti útočí, veze si je s sebou.

Dan má ZÁCPU odmalička – táta moc nechtěl, aby se narodil.

Jak to změnit, jak přetvořit strach v odvahu, starosti v radost? Stačí naslouchat své intuici. Když si myslíte a cítíte, že máte něco změnit, nemýlíte se. Jaké by to bylo se uvolnit? Nechat lásku, nový vztah, radost, spokojenost vplout do života?

Začněte první jako filozof. Jen si to nové dovolte ve své hlavě představovat. Dovolte si nové situace cítit. Zavřete oči, zklidněte dech a přeneste se ve své mysli do nové reality. Buďte v ní tak dlouho, jak můžete. Usmívejte se v ní.

Vaše tělo nerozlišuje mezi realitou a představou. Když si teď třeba představíte, jak krájíte citron, cítíte jeho vůni, dáte si velký plátek do úst a pořádně jej rozkoušete a spolknete… Co se vám děje v ústech? Přitom citron ve skutečnosti nejíte, jen si to představujete… Totéž se děje s vyprazdňováním. Dovolte si ze svého života v myšlenkách vypustit vše, co tam nepatří a nahraďte to tím, co tam má mít své místo.

Anka si dovolí co nejčastěji představovat, jaké to je být ve vztahu milovaná. Opustí zlobu a křivdu k současnému partnerovi, poděkuje za společné zážitky i zkušenosti. Dovolí si vnitřně se osvobodit.

Katka na dovolené opustí své představy a vzpomínky na domov a práci a soustředí se na krásu současné chvíle. Nechá ji proudit celým svým tělem, každou svou buňkou.

Dan vzdá svému tátovi hold tím, že se o něj začne sám zajímat. Opustí myšlenky na staré křivdy a dovolí být tátovi člověkem takovým, jakým je. To, že si nebyl jistý, zda zvládne být tátou, je v pořádku. Možná měl vlastní nehezké zkušenosti se svým tátou. A především nechodil do školy pro tatínky, protože taková škola prostě není. Dan může svou láskou naučit tátu být tím nejlepším tátou.

Jakmile necháte radost proudit každou buňkou vašeho těla, každou minutou vašeho života, já, ZÁCPA, zmizím. Chtěla jsem vám jen sdělit, že plýtváte časem, neužíváte si života a nepohybujete se směrem ke změně. Vaše myšlenky stojí, a tak i já, vyprazdňování, stojím.

Autor: Jana Kočendová

Zdroj: www.facebook.com/jana.kocendova.9

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico