MÉ JMÉNO JE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

datum 5. 6. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Jmenuji se ŠTÍTNÁ ŽLÁZA. Jsem útvar ve tvém krku, který má produkovat hormony a udržovat tak tvé tělo ve správném chodu. Jenomže ouvej, často stůňu. Někdy funguji málo, někdy moc, někdy tak napůl. A pěkně ti tím komplikuji život. Nedělám to schválně. Pouze reaguji na tvé myšlenky, které ze svého mozku posíláš do svého těla a dáváš mu tak příkazy, co má dělat.
Jedním z nejčastějších příběhů spojených s problémy se ŠTÍTNOU ŽLÁZOU je postoj oběti. Já jsem takový dobrák, rozuměj chudák, a nikdo to neocení! Všichni na mě útočí, musím se pořád něčemu bránit. Stavím kolem sebe hradby, štít, život není peříčko! Vše je jen na mně, nikdo mi s ničím nepomůže. Jsem chudák. Opravdu.
ŠTÍTNÁ ŽLÁZA vypráví o vnitřních zraněních, kterým čelíš, aniž si to uvědomuješ. Právě proto, že si to neuvědomuješ, já, ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, ti jdu ukázat, že něco ve svém životě děláš špatně. Díváš se na svůj život skrze filtry a chybí ti širší úhel pohledu, nevidíš všechny možnosti, které ti život nabízí. Velmi často se neúmyslně obětuješ.
Často vnímáš nepřátelství, nenávist k druhým lidem. Někdy se to projevuje tvou potřebou je odsoudit, pomluvit a především ti jde o to, aby pochopili, že ty to víš správně, ty děláš správně, ty žiješ správně a oni by to měli také tak začít dělat. Pokud to tak neudělají, zase je vše na tobě, zase ti nikdo nerozumí, zase si každý hrabe na svém písečku a na tebe neberou ohledy. Poznáváš se?
Jak můžeš toto změnit a pomoct tak své ŠTÍTNÉ ŽLÁZE se opět rozběhnout správně?
Zkus se podívat do svého dětství. Tam se nachází příčina, tam tě naučili takto žít. Děti se rodí na svět jazykově nevybavené, a proto vše, co kolem sebe vidí, opakují. Kdo se často obětoval? Maminka nebo tatínek? Co by se s rodinou stalo, kdyby se neobětovali? Anebo to mohlo být i tak, že se jeden nebo druhý litovali. Koho ti to připomíná?
Jak na tebe tyto situace působí? Jak se teď cítíš? Cítíš smutek, bolest, tlak, slzy nebo sevřený žaludek? Najdeš ve svém životě situace, kde se chováš stejně jako tví rodiče?
Bohužel lidé, kteří mají problémy se ŠTÍTNOU ŽLÁZOU, žijí svůj život ze strachu. Mají strach, že nejsou dost milovaní a dost dobří. A tak tomu čelí bojem a silou. Proto svou ŠTÍTNOU ŽLÁZU přetíží. Druzí zase padnou do smutku a čelí mu únavou, rolí oběti a chudáka, nechají se litovat. I ti tento orgán zabíjí.
Jaké pochopení, jakou změnu ti já, ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, nesu? Jsem orgán v tvém krku, na tvé komunikační čakře. Nauč se mluvit se sebou i s druhými lidmi. Zatím jsi bojoval nebo ses litoval, ale to je ode zdi ke zdi. Ptej se sám sebe i druhých: Co potřebujete, abyste byli spokojení? Co můžu pro sebe nebo pro vás udělat? Pokud vám vaše vnitřní intuice dovolí toto udělat, dělejte tak s radostí. Pokud to s radostí učinit nelze, ptejte se dál: Co jiného můžu udělat?
Naučte se prosím druhé nekritizovat. Každý z nás byl malým dítětem a každý z nás má za sebou svůj individuální životní příběh.
Dovolte být ostatním lidem těmi, kým potřebují být, i když se vám to zrovna nelíbí nebo se vám to nehodí. Když přestanete svou energií plýtvat na druhé, zůstane vám tak energie pro vás samotné, pro vaše vlastní štěstí. Nedělejte více, než cítíte, že vám náleží.
Zkuste se naučit mluvit o sobě, ostatních lidech, o práci, povinnostech, životě i světě s láskou. Tam, kde máte dojem, že to není možné, tam minimálně přestaňte plýtvat svou pozorností a energií. Zaměřte pozornost směrem, kde se cítíte dobře. Vše, co děláte, dělejte s chutí, nebo to nedělejte. On se najde někdo jiný, kdo to udělá a možná rád. Když se přestanete litovat a opět se vrhnete do života s entuziasmem, láskou a chutí, i vy svůj zajetý systém přesvědčení můžete změnit.
Já, ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, zajišťuji rovnovážnou produkci hormonů. Tak i vy žijte svůj život v rovnováze. V rovnováze se sebou samými i s druhými lidmi. Všichni jsme stejně důležití. Nezapomínejte na to prosím, ať se nemusím pořád hlásit o slovo.
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico