MÉ JMÉNO JE BORELIÓZA

views 1 173 datum 15. 8. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Jmenuji se BORELIÓZA. První tě obvykle pomaluji po kůži, potom tě schvátím bolestí kloubů, unavím tě až k padnutí a pak si mnohdy zůstanu v záloze ve tvých buňkách. Dostávám se k tobě kousnutím drobného hmyzu nebo přisátím klíštětem. Proč? Je to celkem jednoduché – něco malinkatého ti ukazuje, že je mocnější než ty. Že si mylně myslíš, kolik toho víš, kolik toho zmůžeš, jakou důležitost máš a jak by ti ostatní měli naslouchat. A nedej bože, pokud to tak neudělají. To je hned potrestáš. Někdy slovy, někdy ponížením, někdy manipulací, jen aby bylo po tvém. Protože jen tvá pravda je ta správná. Což je mylné poselství této nemoci, které se snažíš žít. Toto neoprávněné poselství zní: Oko za oko, zub za zub. Pokud je toto v tobě nahromaděné, máš na nemoc zaděláno.
Je mi jasné, že se teď vnitřně ohrazuješ, jak jsem na omylu, že přesně toto nežiješ, že toto vůbec v sobě nemáš, že lidi miluješ a rozumíš jim. Že se jedná o omyl.
Pojďme si vše probrat. Krok za krokem, projev za projevem. Tělo je projekční plochou myšlení. Tak tedy já, BORELIÓZA, ti maluji na kůži kolečka. Motáš se v nějaké životní situaci? Kůže je tvá hranice mezi tvým vnitřním světem a okolním světem. Je to tvá brána do světa. Jakmile cokoliv postihne tvoji kůži, hlásím ti, že je uvnitř tebe podráždění a nervozita. Mrkni se pár dní zpět, co se dělo, kdo tě rozrušil? Někdo v práci, doma nebo na ulici? Byli to politici, tchýně nebo snad šavlozubý tygr? Bohužel tvoje buňky nepoznají, co jim mozek hlásí, vnímají jenom chemický koktejl, který se ti v rámci stresu vyplaví do buněk. Tvoje buňky neví, že jsi relativně v bezpečí, dostaly jen z mozku impulz: Pozor, ohrožení! Jenomže už nevědí, že se jedná „jen“ o tchýni, šéfa nebo média.
Polož si pomocnou otázku: „Kdo nebo co mi v posledních dnech pilo krev?"
Pokud si toto nezměníš hned v začátku, a já chápu, že nás nikdo dříve neučil, jak máme při každém projevu ne-moci postupovat, objeví se další projevy.
Co obvykle následuje? Většinou bolest kloubů a obrovská únava. Klouby v našich tělech zajišťují pružnost a pohyb do stran. Pokud si tvá moudrost vybere jako projekční plochu svého vyjádření právě klouby, znamená to, že jste ustrnuli ve svých názorech, že jste ustrnuli v posunu, v učení se nových věcí a trváte na dogmatech a systémech přesvědčení, která jste získali od lidí, se kterými jste žili nebo se stýkali. Zapomněli jste být kritičtí a vše si uložili jako pravdu. Zapomněli jste na individualitu každého z nás a na možnost žít různými způsoby. Vše je správné. Tam, kde si vytváříme odpor, tam si toto stále a stále voláme do života k pochopení. Jakmile dáme lidem svobodu projevu názorů, přestaneme je soudit a trestat, já, BORELIÓZA, nemám důvod zůstávat.
A proč únava? Tak tu ti dávám darem jako nemožnost pokračovat v destrukci. Zůstaň na místě, v posteli, a konečně si dovol se zastavit a opravit své nahromaděné myšlenky. Jakmile si dovolíš vše staré, bolavé, urážející a dotýkající se tě jít, a nahradíš to myšlenkami svobody, lásky a soucitu ke každé lidské bytosti, jsi zpět na cestě zdraví. Pokud piješ myšlenkově jed, jsou to tvé buňky, které zabíjíš. Já, klíšťátko nebo jiné zvířátko ti jen ukazuji, jak malý jsi a jak moc sis o sobě mylně myslel! Jak sis nechal pít krev namísto vlídnosti a pochopení, případně uznání názoru a životních zkušeností někoho druhého.
Poselství BORELIÓZY tedy zní: Žádné oko za oko, zub za zub, ale díky za tvůj vhled, tvůj názor a tvou životní zkušenost. Přijímám ji jako poradní hlas a jsem ochotný se nechat inspirovat. Neznamená to, že to budu dělat podle tebe, ale nebudu tě za tvůj odlišný názor soudit a přeji ti na tvé cestě, ať se ti daří!
Autor: Jana Kočendová
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
logo Cesty k sobě 2021