MÉ JMÉNO JE ATOPICKÝ EKZÉM

datum 24. 10. 2021
Zdroj: Pixabay.com

Jmenuji se ATOPICKÝ EKZÉM. Mým jediným úkolem je, ukázat ti, že tvé hranice s okolním světem jsou narušené. Žiješ v neradostném prostředí. V tvém životě nebo v tvém okolí (v případě dětí) dochází ke střetům názorů, které jsou ale neoprávněné a nepravdivé. Já, kůže, ti chci a tvým rodičům ukázat, jak moc se mýlíte. Jak moc se hněváte, otevíráte staré rány a nedovolíte jim se uzdravit. Toto nešťastné a nepochopené prostředí se zobrazuje na kůži. Tělo je projekční plocha myšlení, tvůj radar a ukazatel. Co se ukazuje na kůži, vždy znamená nepravdivé a mylné narušení hranic tvého světa, tvého pocitu bezpečí a pohody.

Náprava je úplně jednoduchá. Já, ATOPICKÝ EKZÉM, ti nechci ubližovat, já ti chci ukázat, že čím více se škrábeš, tím více se tvé okolí zamotává do problematických vztahů a ty, jako jejich nebo své zrcadlo, se jim snažíš ukázat pravdu.

Např. Kačka. Její maminka je rozvedená a nemá příliš dobré vztahy se svými rodiči. Vpouští si do svého života příliš jejich názorů, které nejsou v jejím životě použitelné a pravdivé a trápí se jimi. Díky tomu je často podrážděná a to se přenáší na Kačku.

Ta to jako houbička nasaje a ukazuje mamince k vyřešení. Ve chvíli, kdy si to maminka uvědomí, mají nakročeno k uzdravení. Maminka si názory svých rodičů může vzít jako poradní hlasy, ale nemusí se jimi řídit a už vůbec ne se jimi drásat. Odpustí jim a začne svůj život žít naplno bez ohledu na jejich názory. Kačce se během pár dnů kůže zahojí.

Jakmile se Kačka dostane do puberty, ATOPICKÝ EKZÉM se vrátí. Proč? Kačka si myslí, že její máma je strašná, že ji nechce nikam pouštět, že jí brání ve štěstí. Ekzém se znovu objeví. Ukazuje Kačce, že se mýlí, že si narušila svou nenávistí hranice pohody ve svém životě. Úkolem Kačky je teď pochopit, příp. si s mámou promluvit, a uvědomit si, že je milovaná, že máma má potřebu ji chránit a díky tomu může přehlédnout i jiné stránky Kaččina života a štěstí.

Ve chvíli, kdy se Kačka uklidní a začne se opět cítit milovaná a v bezpečí, přestane se na mámu zlobit, já, ATOPICKÝ EKZÉM, zmizím.

Už chápete? Pokud má vaše dítě ATOPICKÝ EKZÉM, vždy to znamená nepohodu ve vztazích buď doma, nebo s vašimi rodiči, sourozenci, kolegy, učiteli apod.

Přemýšlejte! S kým máte problematický vztah? S kým nemáte pocit bezpečí a svobody? Čí názory vás stíhají, a vy cítíte, že vás štvou? Koho nesnášíte?

Pokud máte ATOPICKÝ EKZÉM jako dospělý člověk, příběh je stejný. Buď stopujte do doby dětství, nebo promyslete vztahy v přítomnosti.

Já, ATOPICKÝ EKZÉM, vám nesu dar, dar pochopení vašich vztahů. Nemusíte s každým souhlasit, ale pokud se vašemu dítěti nebo vám objeví ekzém, znamená to, že se mýlíte (vy! ne ti druzí, to vy nebo vaše dítě má ekzém). Odpusťte a pohrajte si se svými názory tak, aby se vám vnitřně ulevilo. Zkuste se na stejnou situaci podívat očima druhých, více pochopíte. Ne, co vy si myslíte, že oni vidí, ale skočte si v duchu do jejich těl a podívejte se na sebe jejich očima. Budete překvapení. Jsou to stejní lidé jako vy, mají také své radosti a starosti, a to, jak se k Vám chovají, mají naučené. Narodili se jako nevinné děti a něco nebo někdo je takto popsal. Zkuste v nich zase vidět miminka. Jakmile se vám uleví, uleví se i kůži a já, ATOPICKÝ EKZÉM, zmizím. Vše je propojené!!!

Není k dispozici žádný popis fotky.

Tento a dalších 59 příběhů najdete v e-knihách Příběhy o zdraví I a II.

Zdroj: www.facebook.com/jana.kocendova.9

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico