MÉ JMÉNO JE ANGÍNA

datum 17. 9. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Jmenuji se ANGÍNA. Rostu v krku ze semínek nenávisti, zlých slov, neodpuštění, nepřátelství, pomsty a prožitého hněvu.
Z chvil, kdy jsem musela mlčet a přesto měla spoustu, co říct. Nesouhlasím s postoji druhých, s jejich názory a životy, ale mlčím nebo neoprávněně křičím. Polykám hněv velkými doušky. Někdy si svého vnitřního konfliktu ani nevšimnu. Můj neprojevený nesouhlas nebo příliš projevený nesouhlas ve mě roste a hnisá. Když se plně projevím nemocí, získávám klid s okolím, kteří berou tuto nemoc jako společensky uznatelnou, za kterou nemůžu.
Jako ANGÍNA jsem oblíbená u dětí. Ty mě jako houbičky nasávají z nepokojů v komunikaci rodičů a když se projevím, tak jako nemocné dítko, rodiče zklidním. Anebo v to doufám, načas.
Například Zbyněk, který se v létě ošklivě pohádá se svou mámou o své ženě, začne cítit neoprávněnou zlost k jejímu názoru a onemocní. A co víc, ANGÍNU dostane skoro každé další léto v přibližně stejnou dobu. Zároveň s ním onemocní i jeho malý syn, který si hrál vedle v pokoji, kde měl táta syčivě tlumený rozhovor s babičkou. ANGÍNA se dá přeci lehce chytit, to se přeci ví.
Bohužel jako ANGÍNA jsem někdy imunní u některých osob i na antibiotika a ráda se vracím. Co mě ale zabíjí bohužel velmi rychle a účinně, je odpuštění a uvědomění si neoprávněné zloby. Hůře se léčím, když si o mě majitel myslí, že jsem oprávněná zloba. To se potom nahlas směju, až se stanu hnisavou ANGÍNOU. Můj člověk si myslí, že bude pít jed, namíchaný ze zloby, a že ten druhý se z toho otráví. Kdepak. Otráví se sám. Klidně se vrátím a budu vracet stále dokola, než pochopí.
Kdy jen pochopí, že druhému je jedno, že mu neodpustí. Koho to bude bolet nebo komu to bude vadit více?
Existuje ještě jeden další rychlý způsob, jak mě, ANGÍNU, zničit. Zkusit se podívat na situaci očima toho druhého. Tak třeba si skočím, v představě, v případě Zbyňka do těla své mámy. Mám najednou její jméno, věk, postavu, vlasy a podívám se na Zbyňka.
Co vidím, cítím v jejím těle? Jaké mám názory? Jsou stejné jako názory Zbyňka? Nikdy… proto jsem bohužel neoprávněnou myšlenkou, já ANGÍNA. Jako máma mám strach a starosti, bojím se o své dítě, myslím si, že jsem schopná mu dát více. Projevuji svou lásku. Jako máma si dovolím skočit do těla Zbyňka a lekám se, co slyší. On, můj drahý, slyší odsouzení, nenávist, on se hněvá. Jeho žena je bohyně. Vracíme se oba zpět do svých těl a víme, že oba chceme totéž, lásku, klid a pochopení.
Co mě, ANGÍNU, zničí během hodin, jsou věty pronesené v představě nebo nahlas vůči druhému. Jsou to věty: „všechno ti odpouštím, za všechno se ti omlouvám, jsi volná, už v mém životě nemáš moc, dávám ti svou lásku“. Jakmile v těle nastane klid, nastoupí od přírody samoléčící procesy a já, ANGÍNA, musím zmizet. Ach jo 🙂
Já, ANGÍNA, nesu v sobě i dar. Učím tě komunikovat, sdělovat názory, přijímat kritiku a názory druhých. Učím tě se nezlobit a nahlížet na vztahy očima druhých. Učím tě novým úhlům pohledů, respektu a odvaze se měnit.
Může jít o detail jeden člověk nebo víc lidí
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico