MATEŘSTVÍ V KLECI

datum 23. 5. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Přátelé představte si život v kleci, kde se nemůžete starat o své potomky. Představte si frustraci z takového mateřství v kleci. Většina prasnic v EU prožívá každé své mateřství ve vězení porodní klece. Z citlivých zvířat jsou degradovány na pouhé produkční jednotky uzavřené v klecích.
V Evropské komisi právě probíhá závěrečná diskuse o naší evropské občanské iniciativě Konec doby klecové. Pro její úspěch je klíčové, aby místopředseda Komise Valdis Dombrovskis, který má na starosti obchod, podpořil ukončení klecových chovů v EU, ale také požadavek, aby se do EU nedovážely žádné potraviny z klecových chovů.
Prosím udělejte těchto pár kroků a společně ukončíme dobu klecovou!
1 Zkopírujte tento text: We must end the cage age in the EU and imports of products from caged farmed animals from third countries, for all species. Thanks @VDombrovskis.
2 Klikněte na tlačítko "Sdílejte na facebooku".
3 Vložte zkopírovaný text do postu. Zkontrolujte, že tag @VDombrovskis je aktivní a post zveřejněte.
Za pár týdnů Evropská komise rozhodne, jestli vyslyší naši evropskou občanskou iniciativu, kterou podepsalo 1,4 milionů občanů EU, a zakáže klecové chovy v celé Unii. Toto rozhodnutí musí být přijato jednotně všemi komisaři. Když nebude souhlasit jediný z nich, iniciativa může spadnout pod stůl.
Naše nové video dokazuje, jak moc prasnice potřebují, aby konečně nastal Konec doby klecové. Podívejte se na něj a sdílejte ho pomocí 3 jednoduchých kroků popsaných výše, aby také místopředseda Komise Valdis Dombrovskis poznal realitu klecových chovů, které způsobují utrpení milionům prasnic a jsou v absolutním rozporu s udržitelným zemědělstvím.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO
Dokument Mateřství vypráví příběh milionů prasnic, které každým rokem trpí v klecích. Porodní klec znemožňuje prasnicím jakoukoli jinou péči o selata, než je kojení skrz mříže. Omezuje jejich pohyb natolik, že se nemohou ani otočit či udělat pár kroků.

S Vaší pomoci přesvědčíme místopředsedu Dombrovskise, aby i on podpořil iniciativu Konec doby klecové!

Děkuji Vám za všechny prasnice a další zvířata vězněná
v klecích.

Se srdečným pozdravem

Romana Sonkova Romana Šonková
Vedoucí CIWF Česko

PS: Film Mateřství vytvořila oceňovaná nizozemská filmařka Eline Helena Schellekens se střihačkou Kate Morgan, aby ukázaly realisticky, jak žijí prasnice ve standardním průmyslovém velkochovu v EU, tedy i v Česku. Prosím pomozte to změnit!

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico