Bylo nebylo, zelíčko nám zkvasilo… Přesně takto může začít naše povídání, protože stejně jako pohádky má dobrý konec.

Po jednom ze seminářů o zdravé výživě jsme se setkali s kolegou Milanem v kanceláři a okamžitě jsme se nadchli při diskusi o mléčném kvašení a jeho účincích na zdraví.

Ihned jsme si pořídili kvalitní pickles. Pickles = kvašená zelenina. Začali jsme je pravidelně jíst my, naše rodiny i přátelé.

Nadšení se již nedalo zastavit. Vzhledem k tomu, že již deset let společně vedeme ústav, který spolupracuje s tisíci školami v celé republice, rozhodli jsme se proniknout do „tajů“ školního stravování a dodávat naše pickles do jídelen.

Již tehdy jsme byli upozorňováni, že jsme si zadali nelehký úkol. „Systém vás s kvašenou zeleninou do škol nepustí.“ Přesto jsme se rozhodli „revoluci“ ve školním stravování zažehnout.

Experimentovali jsme s recepturou. Zřídili jsme malou výrobnu a pustili jsme se do práce. Po půl roce jsme byli připraveni.

Nezastavily nás ani takové názory, že to děti jíst nebudou a ať raději vyrobíme nějaké párečky. Nejčastější argumenty byly, že pickles děti jíst nebudou, protože mají špatné stravovací návyky z domova. Zde jsme směle argumentovali: „Pojďte to s námi napravit.“

Bylo skvělé, že část vedoucích pracovníků náš plán akceptovala a skutečně začala spolupracovat. Další velké nadšení v nás vyvolala spokojenost se samotných výrobkem, která vyústila v opakované objednávky a nakonec i v dlouhodobou spolupráci.

V průběhu tří let jsme zaznamenali pozitivní posun v myšlení vedoucích stravování, protože nyní odebírají pickles i ti, kteří mu na začátku našeho snažení šanci nedali.

Ve chvíli, kdy byla kapacita naší malé výrobny naplněna, začali jsme s přípravou rozšíření. Dnes jsme ve stavu, kdy jsme schopni vyrábět dvojnásobné množství a především jsme připravili nový výrobek, kterým je kvašená červená řepa. Ze sezónního hobby se postupem času stala celoroční práce.

Líbí se vám náš projekt? Chcete kvašenou zeleninu mít na jídelníčku? Doporučte nás vaší vedoucí školní jídelny či objednejte pro svou firmu. Pickles si můžete vyrobit sami, návod naleznete zde (dole na stránce).

 

Ing. Pavel Přikryl

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png