Druhý díl seriálu o stromové magii nám poodhalí mechanismus, jakým si člověk může brát ze stromů energii tak, aby tím strom nepoškozoval. V první části seriálu Magie stromů I. – Jak komunikovat se stromy se dozvíte něco o komunkaci se stromy obecně.
Nyní si tedy budeme povídat o braní energie z těchto mocných a krásných bytostí, jejichž život i vnímání jsou tolik odlišné od lidského – stejně jako využívání energie, které tak mají několikanásobně více, než člověk.
Jak stromy berou energii?
 Jak víme ze základní školy, stromy získávají živiny jinak než člověk. Nic nejedí, nemají trávicí systém. Jak to tedy dělají? Pro připomenutí – strom se živí ze země pomocí kořenů, bere si z ní látky, které potřebuje k přežití a hlavně vodu. Dále čerpá sílu ze slunce, díky svým zeleným listům ze slunečního světla a vody v sobě tvoří životodárný kyslík. Tomuto ději se říká fotosyntéza. Jak ale tak velký organismus může přežít jen z vody a slunce?
Je to jednoduché. Stromy jsou totiž přímo napojeny na vesmírný zdroj energie. Stejně tak může být i člověk, který se soustředí a spojuje se s Universem (jak na to se dozvíte v článku Základy magie živlů – I. Práce s energií). Stromy se ale soustředit nepotřebují a na Zdroj jsou napojeny stále. Navíc jsou důmyslným a námi stále ještě plně nepochopeným způsobem stromy spojeny spolu navzájem. Mohou si tak navzájem pomáhat a životní sílu si mezi sebou předávat.
Proto se člověk na procházce v lese cítí tak odpočatý, stromy vyzařují veliké množství konstruktivní energie, která nás pŕirozeně nabíjí. Pokud se ale cítíte skleslí na duchu a potřebujete povzbuzení více, není nic snažšího než se prostřednictvím stromu spojit s Matkou Zemí a s celým Vesmírem. Jak?
Drahý strome, mohu?
Nemyslete si, že přijdete ke stromu a začnete si jen tak sosat energii jako by se nechumelilo. Takhle to nejde – svým chováním byste tak vyzařovali destrukci a to by se vám mohlo dost ošklivě vrátit. Ne ne, na to se musí jinak. Strom je živá myslící bytost – stejně jako člověk. A k tomu taky jen tak nepřijdete a nezačnete si z jeho peněženky brát peníze nebo z ledničky jídlo. Jako slušný člověk ho nejprve požádáte, zda si něco můžete vzít a třeba mu na oplátku něco dáte taky. A stejné je to i se stromy.
Jakmile se z nějakým stromem zkontaktujete, můžete jej požádat o energii. Nemusíte se ptát slovy, stačí udělat jednoduchou věc.  Vizualizujte si proud energie, který k vám pŕichází z Vesmíru, naveďte ji do svých rukou a pošlete ji do stromu. Chvíli vyčkejte s dlaní přitisknutou na kůře – strom vám ji téměř ihned začne vracet několikrát znásobenou. Můžete ucítit hřejivé teplo, vibrace nebo jemné mravenčení v ruce, které se pomalu může příjemně rozlévat do celého těla. Pokud nejste energeticky silně vnímaví, možná budete mít jen instinktivní pocit, že je vše v pořádku. To vše znamená, že strom vám energii poskytnout chce.
Může se ale také stát, že vůbec nic nepocítíte. Ani fyzicky, ani intuitivně. Možná dokonce ucítíte chlad nebo jemný odpor, jako když spojíte magnety totožnými póly k sobě. Tím vám strom říká, že vám energii poskytnou nechce nebo nemůže. Poděkujte mu a najděte jiný strom.
Energie ze stromů je jedna z nejčistších, jakou lze načerpat. Voní zemí a přírodou a pomáhá člověku zbavovat se každodenních stresů, získávat rovnováhu, trpělivost a lásku (nejen) k přírodě.
Jak si brát energii ze stromů
Pokud je strom energetické výměně nakloněn, setrvejte u něj. Můžete se ho jen dotýkat dlaní nebo na něj položit čelo. Můžete se pod něj posadit a zády se opřít. Klidně obejměte strom tak, jako by to byl milovaný člověk. Přitiskněte se k jeho vrásčité tváři a nechejte ho, ať vám daruje tolik potřebnou životodárnou energii. On sám vycítí, kolik jí potřebujete a postará se o vás jako milující přítel.
Objímat strom můžete jak dlouho chcete, můžete ho hladit, děkovat mu, co uznáte za vhodné a co vám i jemu bude příjemné. Každopádně je nejlepší, abyste se stále oběma dlaněmi dotýkali jeho kmene, tak bude transfer energie probíhat nejsnáze.
Jakmile budete mít pocit, že teplo ustoupilo a že se cítíte lépe, pomalu oddalte dlaně od stromu a ze srdce mu poděkujte. Můžete mu poslat ještě jednu krátkou dávku energie jako malý dík od vás. Strom tu energii nepotřebuje, ale dáváte mu tím najevo své konstruktivní úmysly.
Využívejte tuto možnost „dobíjení“ jak často jen chcete. Můžete zajít pokaždé ke stejnému stromu nebo jich navštěvujte několik, je to jen na vás. Nezapomeňte projevovat vděčnost stromu i lesu okolo. I kdyby mělo jít jen o malá gesta. Můžete třeba kamarádům stromů, lesním zvířatům, donést něco dobrého na zub a položit to ke kořenům. Nebo uklidit odpadky v lese. Cokoli vás napadne. Víly a dévové vás stále pozorují a když se k lesu a stromům budete chovat pěkně, budou se chovat pěkně i oni k vám.

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě