Léto zdá se být nenápadné, ale POZOR!

datum 11. 7. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Léto je časem volnosti, zážitků a otevřenosti. Vše necháváme proudit, na vše je čas. V tomto období si nejvíc dovolujeme jen tak být, dokonce se na to celý rok těšíme. Zkusme tedy vážit i naše slova a vtisknout jim lehkost. Na podzim naše fyzické tělo ocení laskavost a živost, kterou jsme v létě vložili do slov.

Doba čtení 2 min.

Cesty k sobě


Píši POZOR jen ve smyslu větší pozornosti, nelekejte se, pouze připomenutí, že v této letní kráse, v radosti z tepla, světla, slunce, a všech darů přírody se zdá být vše naprosto samozřejmé, ba dokonalé ale má to jedno „ale“. Pokud ovšem není léto „rozmarné“, jako to letošní, což jsem „předpovídala“ už v článcích (Předpověď na rok 2020) na počátku roku. Žádná věštba, jen přirozené projevy duchovních rytmů, archandělských mocností a planet.

Zpátky k onomu „ALE“.

Moje připomenutí spočívá v tom, že léto je obdobím, kdy rytmus duchovního řádu má plně otevřené portály pro příjem, tedy prostor, do kterého „vkládáme“. Může to na první pohled vypadat paradoxně, protože v létě přece nejvíce přijímáme z duchovních výšin, což platí. Je prostě otevřeno všemi směry – dovnitř i ven. My máme otevřenou náruč, obnažená těla, vystavujeme se slunci, přijímáme, to ano, ale mnohdy si neuvědomujeme, že zapomínáme na sebe, na své nitro, ze kterého budeme čerpat, až léto skončí, až se začneme choulit do sebe.

Právě v tomto spočívá ona malinká zrádnost – že v době vysokého léta jsou aktivovány naše vnější smysly a utlumeny ty vnitřní. Přičemž v zimních obdobích je tomu obráceně – v zimě čerpáme ze svých duševních „zásob“. Jenže ty se tvoří právě teď, v létě.

V této době je nejideálnější čas být si vědom svých myšlenek, emocí, pocitů, slov, činů, protože ty vydechujeme do kosmického vědomí, do otevřených portálů a zpětně nadechujeme díky letnímu přijímání. A to, co vydechneme v létě, to také zpětně nadechneme do svého nitra, a s přicházejícím podzimem a zimou je nám pak připomenutí léta z duševního pohledu velkým darem.

Prakticky to může znamenat třeba dávat si POZOR na takové ty chronicky známé stížnosti na počasí. Například: „To je vedro, šílené, nesnesitelné…“ Nebo naopak: „Bože, to je ale hnusně, zima, déšť, fuj…“ Zrovna nadávání na počasí je pro člověka největší zátěží. Nadávání a klení jakékoliv je velkou zátěží v každé době, samozřejmě, ale v létě skoro nejvíc. A víte, v čem se třeba projevuje letní hromování lidí na podzim? V nemocech. Taková neviditelná věc. Čím více stěžování si, lamentování, kritizování, tím méně životních sil pro zdraví. Vyzkoušejte si to, uvidíte – jak letní smířenost se projevuje ve zdraví na podzim a v zimě.

Ne nadarmo i jedna ze dvanácti ctností, která začíná působit ve svatojánském období, je věnována pozornosti k ohleduplnosti a obecně dobrému. Protože dobré je prostě dobré, je to energie, která proudí všemi směry, a tak nejjednodušší cesta je začít u sebe – co vydechujete, to také nadechujete.

Vzduch je plný Boha.

Inu, tak to je.

Buďte šťastni, zdrávi a myslete na sebe v dobrém.

Ideálně – nalaďte se na vše dobré díky meditacím. Jsou požehnáním.

Autorka: Yvetta Ellerová / Yvell

Zdroj: www.yvellerova.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico