Leden 2021 – stručná charakteristika období

datum 4. 1. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Opakovaně jsem tu na stránce, stejně jako v průběhu konzultací, uváděla, že rok 2021 působí odlehčeněji a celkově uvolněněji, než rok předchozí. To je tvrzení, na kterém minimálně z astrologického pohledu trvám (i když samozřejmě velmi záleží na individuální aspektaci konkrétních horoskopů), současně ale považuji za potřebné doplnit, že leden ještě může přinést tísnivější momenty i okamžiky sociálního napětí.
Stručně k jeho charakteristice z astrologické perspektivy:
1.) První lednový týden se ještě nese v duchu přesné konjunkce Jupitera a Saturna ve Vodnáři – liberální a tvůrčí Jupiter ve znamení Vodnáře je ohraničen vědomím limitů, omezení a kolektivní zodpovědnosti (kterou může samozřejmě každý vnímat odlišně intenzivně). Střetává se zde téma svobody a nesvobody a k němu přistupuje spíše skeptický náhled na realitu zosobňovaný Merkurem v Kozorohu. Ten se mezi 3. a 6. 1. dostává do přesné konjunkce s Plutem v Kozorohu, což je vysoce pragmatická, kontrolní a potenciálně přetlaková vazba, která může směřovat také k mocenským bojůvkám.
Po 6. 1. přechází Mars do zemského Býka, a to po více než půl roce, kdy procházel iniciativním, ale individualistickým a soutěživým znamením Berana. Mars v Býku by měl do jednání vnést větší důraz na dlouhodobost, stabilitu, hloubku a kvalitu, záhy však navazuje kvadrát se Saturnem a Jupiterem ve Vodnáři, což je opět náznak omezení a zvýšená pravděpodobnost úrazů.
2.) V druhém lednovém týdnu přechází Merkur do Vodnáře, aby znovu zamířil do konjunkce se Saturnem a následně s Jupiterem. Rozpory mezi potřebou svobody a nutností kolektivní zodpovědnosti se tak nadále odrážejí a i když je Merkur ve Vodnáři spíše optimistický a pozornost upíná do budoucnosti, tak nadšení může být v první třetině měsíce spíše opatrné a kreativita tlumená. V pozitivním směru by ale mělo jít o hledání objektivních řešení.
Tísnivé momenty, v lepším případě pracovní koncentraci, může cca od 10. do 17. 1. přinést Slunce v Kozorohu v konjunkci s Plutem v Kozorohu. Pořád se pohybujeme ještě v relativně materiální sféře, ale myšlenky už zřejmě budou směřovat k větším abstrakcím.
V polovině měsíce pak díky kvadrátu mezi Marsem a Saturnem a nabíhající konjunkci Marse s Uranem zvýšenou měrou hrozí různé nehody, úrazy nebo pády.
3.) Druhá polovina měsíce postupně přináší náběh k protestním náladám a Mars v konjunkci s Uranem může opět podporovat výbušnost, netrpělivost a vzdor, v třetím lednovém týdnu se aspekt zpřesňuje a Slunce postupně míří z konjunkce s Plutem do konjunkce se Saturnem (v roce 2020 šlo o tandem Saturna a Pluta nad Sluncem v jeden čas). To je spíše čas zvýšeného úsilí a různých krizových momentů, než období bezstarostných radovánek. Kolem 20.1. vzniká konjunkce Slunce ve Vodnáři se Saturnem a máme to tu nadále – limity a omezení. V poslední třetině ledna ovšem doprovázené poměrně třeskutou a vzdorovitou konjunkcí Marse s Uranem, volně s Černou lunou. Jakoby se neustále střídala vlna omezení a protestů.
4.) Protestní nálady a mnohdy až vztek nebo zášť mohou vyvrcholit v závěru ledna, kdy se na nebi setkává Mars v Býku s Uranem a černou lunou v Býku, což je poměrně zuřivá směs, která by mohla přinést i sérii zbrklých změn. Projevy vzdoru nebo impulzivnosti, včetně teroristických útoků, bych bohužel spíše očekávala. Pozitivní je, že konec měsíce přináší také optimistickou a velkorysou konjunkci Slunce ve Vodnáři s Jupiterem, vrcholící v závěru měsíce a začátkem února, bohužel v souběhu s konjunkcí Marse s černou lunou, což je aspekt potenciálně záštiplný.

Únor už se nese na hippie vlnách, ale leden z astrologického pohledu zřejmě přinese momenty vyžadující trpělivost. Buďme tedy maximálně zodpovědní a ohleduplní.

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě