Patřím mezi lidi hodně “rozumové”. Je to samozřejmě způsobeno prostředím, v němž jsem vyrůstala. A určitě k takovému vývoji přispěla i genetická výbava – strach, odpor až přímo tabuizace všeho mystického. Pozor – ne náboženského. Pouze duchovního. To je blázinec, co?

Síla přirozenosti ale je nezkrotná. Byť ze mě byla vymýcena téměř do dna, když přišel čas, začala se prosazovat s nepřehlédnutelnou silou. Musela jsem se začít vracet ke své citlivosti a vnímavosti “věcí”, které nejsou vyloženě zjevné.

Jsem otevřená. Ovšem musím přiznat, že dodnes i já pociťuju v určité úrovni sebe pochybnosti o autenticitě některých prožitků. Jsou zde vhledy, které si asi raději budu nechávat pro sebe, protože mi připadají až poněkud “za hranou”… Tak silná je racionální mysl a výchova. Je také asi fakt, že kdybych žila v přístupnějším prostředí, nepřišlo by mi “to” vůbec divné, ale naopak. Ostatně jsou i mezi námi lidé, kteří se přímo vyžívají v nejkrkolomnějších popisech ještě krkolomnějších prožitků setkání s jinými dimenzemi.

Tolik tedy řeč (a pochybnosti) mého ratia…

 

Ovšem je ve mně i druhá část, která je ochotná připustit všechno. Která dokonce tvrdí, že VŠECHNO je možné, protože velikost Kosmu a jeho možnosti si nelze představit. A jestliže jsem ochotná věřit tomu, že Vědomí – Prvotní Bůh – může stvořit absolutně cokoliv, protože to tak bytostně vnímám, nemůžu se divit, jaké vhledy mi přicházejí z hlubin nevědomí.

Proč o tom mluvím? Protože určitě nebudu sama, komu přicházejí nejrůznější fantasmagorické vjemy a kdo je zahání jako blbost jenom proto, že jsou jako z mýtů, sci-fi či jakkoli podobně. A kdyby o nich mluvili, budou označeni za schizofrenní blázny nebo podobná, mimo realitu se pohybující individua.

Milí mně podobní, vykašlete se na všechny posměváčky a zkuste se trochu odvázat. Zkuste si dovolit popustit uzdu své fantazii, nebo raději – nechte se tvořivou vnímavostí vědomí dovést kamkoli. Nebraňte se. Však o tom nemusíte nikomu vykládat. Rozhodující je totiž pouze fakt, že si to dovolíte a budete bedlivě sledovat svou emoční reakci. O tu totiž jde v první řadě. 

Je zcela irelevantní, zda je či není něco faktická pravda. Protože CO je vlastně Pravda? Pravdou je pouze prvotní základ, který je původem všeho stvořeného i sebe sama. Všechno ostatní je jen přechodná iluze. Jako sněhová vločka, která je fascinujícím výtvorem vzniklým z vody, stejně jako ledová kra. A obě skutečnosti se mohou kdykoliv vrátit do své původní podoby. 

 

Takže proč si nedopřát i tu nejdivočejší konstrukci, pokud mě přivede k bouřlivé emoční reakci, díky níž se uvolní do té doby zablokovaná síla energie ve mně a díky níž dosáhnu klidu a vyrovnanosti v některé oblasti svého “obyčejného” života. Vždyť bych byla sama proti sobě! A proč? Jenom proto, aby si o mně někdo “rozumnější” neřekl, že jsem totální magor, když věřím svým halucinacím? 

Na druhé straně je fakt, že pokud budu přenášet tyto vjemy až příliš vehementně a realisticky do svého života zde, uletím opravdu mimo realitu. Takže odsud posud. Je třeba vše chápat v rámci své působnosti: symbolika energií a hmotná realita se nemohou slučovat a brát jako stejné. I když jsou energeticky propojené, je třeba chápat jak. Jinak se člověk opravdu ztratí v prostoru mimo naši skutečnost. A tak zde život nefunguje. Jenom v patřičném ústavním zařízení…

Proto mluvím o léčivé fantazii; s otazníkem. Protože nikdo nemá patent na to, aby mohl tvrdit, že něco je “pravda” a něco je “výmysl”. Když ve výsledku je “výmyslem” úplně všechno, včetně nás samých :-DDD… Naučme se tedy naše vnímání rozšířit a dopřejme si luxus cítění všeho. Ale jen na hřišti energií! Naše hmotná existence má také svá nepřekročitelná pravidla a je nutné je respektovat (jsem přesvědčena, že to platí i pro největší mistry, protože právě oni nejlépe umí “čarovat” s vědomím v souladu s Celkem). Kdo se ale naučí vidět za hmotou tanec energií a neustálou jejich proměnu v nejrůznějších projevech, získá manuál přístupu ke svému duševnímu zdraví, vyrovnanosti, klidu a dokonce i moudrosti. 

Uvolněme se tedy, prosím :-)!

 

Jarmila Faltýnková

www.sofie-dawa.cz

 

Zdroj všech obrázků: pixabay.com

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png