Léčení pohybem – přetížená hlava (41)

datum 10. 4. 2022

Přetížení hlavy vnímám jako civilizační onemocnění. V minulosti jsme hlavu spojovali s bolestí. „Bolí mne hlava“. Dnes máme mnohem pestřejší škálu pocitů, které nejsou příjemné a dokonce nás často až vyděsí. Myslím tím pocit zmatenosti, zapomínání, pocity nejistoty, deprese, neschopnost správně reagovat nebo se soustředit. Ve skutečnosti se jedná o důsledek přetěžování. Hlava v dnešní době čelí velké zátěži a díky technickým vymoženostem postihuje většinu obyvatel naší planety. Jedni jsou skutečnými uživateli této techniky a ti ostatní čelí jejím dopadům projeveným v životním prostředí. Ušetřen není nikdo. 

Každý máme jiné schopnosti tuto techniku využívat a zvládnout. Jenže odhadnout vlastní schopnosti neumíme. Není to závislé na intelektu ale na individuální dávce vstřebatelné zátěže. Chybí nám zkušenost. Tuto zkušenost si každý sám za sebe právě vytváříme. Ony nežádoucí pocity nás mají informovat o tom, jak zátěž korigovat. Co je moc a co je málo.

V první řadě je potřebné si uvědomit co se děje. Nadávat nebo kritizovat to či ono nepomůže. Pomůže pouze změna, kterou navíc musí udělat každý sám za sebe. Jinak to ani není možné. Potřebujeme si uvědomit své problémy. Jak se cítím? Co cítím? Vyhodnotit jejich dopady těchto nových problémů na svůj život. Co se v mém životě mění? Oč přicházím? Stojí mi to za to? No a potom se rozhodnout udělat potřebná opatření. 

Každý to nezvládne, to je jasné. To není strašení, to je skutečnost. Je nás mnoho, kterým to stačí takové, jaké to je. Koneckonců každý nový objev sebou přináší objeti. V každé bitvě jsou doslova „mrtví“.

Pokud jsi ten, kdo si to uvědomuje a je schopen pro sebe něco udělat, poslechni si video. Nezachrání tě, ale možná tam najdeš něco, co ti pomůže otevřít oči. Tohle se dá zvládnout a je to výzva, se kterou stojí za to se „poprat“. Když jsem to dala já, dáš to i ty. Jen chtít

www.rehabilitace-zdravicko.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico