Zdroj: Pixabay.com
Jen pro tu naději čerstvě direktního Merkuru ve Vodnáři – vzduch a vítr ve vlasech, nadhled a celková koncepce, nový pohled na věc a hledání / nalezené konstruktivního celospolečenského řešení. A jak píše v komentářích k předchozímu příspěvku Lu Cia, “Vodnář raději vymyslí lék pro lidstvo, než by podal nemocnému kapesník”. Zní to krutě, ale v určitých chvílích je potřeba právě tento přístup. Tomu se říká humanita nebo altruismus. Pozor, neplést se soucitem a lítostí! Ale nehodlám otevírat diskusi nad vyhroceným společenským tématem, které navíc spadá do kategorie tabu. Chci jen poukázat na astrologickou konstelaci těchto dní:
Zdroj: http://www.astropsychologie.cz/

Modře vyznačená je v obrázku osa uzlů. Spojnice mezi minulým a budoucím, která ukazuje aktuální směr vývoje. Možná důležitější než to, odkud kam směřuje, je v dané chvíli to, pod jakým je vlivem A tady bych ráda poukázala na dvě důležitá centra:

1)
Neptun v Rybách, mimořádně silný ve svém domovském prostoru a často vnímaný jako planeta čirého soucitu, univerzální lásky, umělecké inspirace, duchovní transcendence a absolutního sjednocení. Zní to moc hezky. A ano, to všechno jsou atributy Neptunu. Není to však kompletní výčet. Na druhé straně bychom našli třeba tyto položky: nejasnost a zmatení, klamy a iluze, podvody a lži a samozřejmě dokonalá práce s pocitem viny a manipulace z pozice slabosti. Jo a taky sem patří nespecifické nemoci a šíření infekcí! Tak jo.

To podstatné je, že po dobu uplynulých pěti měsíců držel Neptun – tu silněji, tu slaběji – osu uzlů za oba konce kvadrátem. Časově to odpovídá druhé vlně pandemie. A co to znamená? Myslím, že na to každý snadno přijde, stačí si znovu přečíst ten (nekompletní) seznam. Konec konců, Neptun je planetou intuitivního vnímání, není třeba jej verbalizovat (ono to ani moc nejde) a vysvětlovat. Co třeba takhle: kde se vzala, tu se vzala, na světě se objevila choroba. Byla tu rozhodně dřív, než na počátku zmiňovaného období, ale bez ohledu na časové určení, její povaha JE neptunská. Nikdo nevěděl, jak vznikla, odkud přišla, jak se chová. Šířila se plíživě a neviditelně. Někteří v ni uvěřili, někteří ne. A celá společnost se pod jejím vlivem pomaličku a nenápadně rozložila. Nahlíženo racionální optikou, je prakticky nepochopitelné jak se to stalo! Kdyby nám to někdo vyprávěl tak rok či dva zpátky, asi bychom to pokládali za poněkud pochybný scénář k apokalyptickému hollywoodskému spektáklu.

No a tenhle Neptun, vládce všech moří, posledních pět měsíců kývá naší lodí ze strany na stranu, pasažéři zvracejí dávno, posádka teprve krátce, protože ačkoliv jsou zvyklí na ledasco, čeho je moc, toho je příliš. Střelka kompasu se podivně cuká a jako v transu krouží kolem dokola, zmatená a zmagnetizovaná, naprosto neschopná určit směr. A teď ta podstatná zpráva a podívejte na nákres. Při troše dobré vůle a stažení orbisu pro kvadrát na rozsah 4° vidíme, že Neptun v tuto chvíli už žádné, slovy ŽÁDNÉ aspekty nenavazuje. K nikomu, k ničemu, ale zejména ne k ose uzlů! Protože on se do hry zase přidá, o tom žádná, ale s osou uzlů už se nespojí … teda v nejbližších pěti letech.

Takže? Jednak to znamená, že fáze, kdy nám osud měl ukázat, že to nejsme my, kdo řídí vesmír a poroučí větru dešti, je za námi. Nikoliv její důsledky, s těmi se budeme potýkat mnohem déle. Asi aby nám to došlo. Ale myslím, že další tsunami už se nemusíme bát. Samozřejmě, i podmořské zemětřesení má své dozvuky, a vyvolává následné vlny. Jedna taková se převalí v první březnové dekádě, kdy k Neptunu doputuje Slunce, Venuše a čeká nás novoluní v Rybách. A pak ještě zpětné připomínky Merkuru, 24.-29.3.2021. Ale v podstatě se loď postupně dostává do rovnovážné polohy a navigace se znovu připojila …

2)
… a tím se dostáváme k druhému uskupení, které má právě teď zásadní vliv na osu uzlů, a tedy na naše společné směřování vpřed. Skupinu tvoří trojice Jupiter + Merkur + Saturn ve Vodnáři. Diferenciální diagnostika oproti Neptunu:

  • Vodnář … je prostě jiný než Ryby, viz libovolný text od poloviny ledna do poloviny února 2021.
  • Planety ve Vodnáři se k ose uzlů nevztahují kritickým kvadrátem, nýbrž harmonickým trigonem/sextilem, čili fungují jako podpora naší orientace a směřování.
  • Povahou, v plusech i mínusech, je Vodnář oproti Rybám daleko úspornější, konkrétnější, méně rozvláčný, více fokusovaný, ne tak zasněný, spíš faktografický, technologicko futuristický a neprožívá se v ponorech do hloubky citu, ale jede linku čisté, od emocí striktně oddělené logiky … čili nepodává ty kapesníky,. Jeho úkolem není vyřešit problém jednotlivce, hledá systémové řešení.
  • A časové vymezení. Etapa pod vlivem Neptunu je za námi, etapa pod postupným vlivem trojice ve Vodnáři nastupuje právě teď a proběhne ve dvou fázích. Ta první pod vlivem Jupiteru a Merkuru (vyjednávání, předběžné dohody, návrhy projektů, ideové vymezení cíle, vize a naděje) bude do 4. března 2021. Druhá pod vlivem Saturnu (projektová dokumentace, konkrétní časový harmonogram, stanovení termínů, první kroky k realizaci) zhruba od poloviny dubna do poloviny května.


Takže? Naděje! Aspoň já to tak cítím, doufám, věřím a urputně se na to soustředím!


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě