Zdroj: Pixabay.com

Jak by to vypadalo, kdyby se potkali život, člověk a láska a moli se navzájem vnímat? Zkuste vnímat život i po přečtení příběhu.

Doba čtení 1 min.

Cesty k sobě


„To všechno jsi přijal od lásky“, řekl život.

„Jsem jen prostředníkem lásky ve světě lidí“, řekl člověk.

„Jsem náplň života ve světě lidí“ řekla láska pro všechny.

A všichni se objali. Život, člověk a láska. V tom propojení proudil v člověku pocit, že všechno je v pořádku. Že všechno je na svém místě, jak má být. Člověk neříkal „počkej“ nebo „zůstaň“, člověk si pomyslel pro sebe „jsem rád, že jsem“.

Člověk s člověkem se dívali do údolí a cítili, že „Tady všechno je“. Dále cítili, že „Všechno je tady“ a také, že „Je tady všechno“. Přehazovali slova sem a tam a stále cítili, že všechno je jedno. Že všechno už tady bylo a to všechno tady stále je. Je jen jinak namíchané ku prospěchu těch, kteří tady právě jsou. Pro ty, co tady jsou a vědí o tom. Také pro ty, co tady jsou jen v takovém nějakém mimochodném režimu.

„Tak pro ty všechny tady všechno je“, řekla láska, aniž by vnímala podíl na tom, co tady právě je i na tom, co tu bylo.

Můžeš cítit marnost, anebo také souznění, nabírala láska na vážnosti a zároveň zlehčovala všechno, co je. Pro každého.

Jana pozorovala život, člověka i lásku a přidala se k nim. Psát o sobě se jí zachtělo. Mít radost ze života se jí zachtělo. „Můžeš“ řekla jí láska“. „To je jasné“ řekl život a pohladil ji. „Láska je náplní tvého života“, řekl jí její nejbližší člověk. Všichni jsme tady blízko a s láskou, když chceme být. Nikdo nemá na ničem podíl, ale všichni mají svůj vliv na všechno.

Autorka: Jana Králová


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě