Kuksando - návrat síly a zdraví

datum 29. 12. 2020

Slyšela jsem ze všech stran: transformace, sebepoznání, duchovní cesta. Tušila jsem, že nastal čas i pro mne, čas  vydat se touto cestou. 

Zrovna jsme  se 30. prosince roku 2008 přestěhovali  s rodinou do Česka. Dostali jsme nabídku provozovat hotel nedaleko Karlových Varů. Mít svůj hotel, to byl náš sen, teď jsme se mohli našemu snu přiblížit a naučit se na této nabídce to, co jednou budeme potřebovat umět k provozování svého vlastního hotelu.

Zní to romanticky jenomže: nová země, nový jazyk, žádní přibuzní, kamarádi, žádná pomoc. Bydlení ve studeném špinavém hotelu, 9 let v hotelových apartmánech . Byli jsme na to jenom my, manžel, dvě děti a za pár let se nám narodilo ještě 3. dítě. Prošli jsme velkou vztahovou očistou. Všem doporučuji, když nemáte kam utéct, nemáte, komu se vyplakat na rameno a ani nemáte žádného jiného dospělého, s kým se bavit.

Hotel jsme postupně dali do pořádku, svoje vztahy také, jenže já jsem cítila, že dál už nemůžu, propadla jsem se do deprese, tělo mi přestalo fungovat, prodělala jsem operaci páteře, kolena, chronické záněty a.t.d.

Kamarádka ( ano už jsem měla svoji první českou kamarádku!) mi nabídla konzultace u svojí léčitelky. A tím vše začalo, pochopila jsem, že za svoje emoce jsem odpovědná jenom já a že moje emoce ovlivňují moje zdraví. Začala etapa studia - knihy, semináře, meditace, konstalace.

Jak jsem tak zkoumala sama sebe, neustále mi něco chybělo, potřebovala jsem si více věřit, mít se ráda, mít více energie, dát si tělo do pořádku a také jsem chtěla vědět jak dál.

V roce 2018 na Vánoce jsem dostala dárek, knihu litevského autora  o kuksandu. Autor napsal hodně zajímavý opravdový příběh o svých cestách do Tibetu, Koreje a o svém osudoném setkání s mistrem kuksando Jin Mokem. Kuksando mu změnilo život. Praktika mu vyléčila syndrom neklidných nohou. Začala jsem pátrat a ukázalo se, že  mistr Jin Mok má 15.03.2019 svůj první retreat /pobytový seminář se cvičením / v Česku. Zbývala 2 poslední místa, pro mne a manžela.

Co jsem se dozvěděla o kuksandu? Kuksando vzniklo v teritorii dneší Jižní Koreje přibližně před 9000 lety. I když přesný původ ani způsob, jak se toto učení dochovalo dodnes nejsou úplně známy. Vše se totiž předávalo jenom z úst do úst a dlouhá léta bylo před lidmi skryto, ale právě proto, že bylo skryto, zůstalo autentické až dodnes. První poustevník, kterému bylo umožněno sejít z hor a předat toto vědění lidem, byl velký mistr Chung San. Mistr Chung San je otcem mistra Jin Moka, takže můžeme řici, že i my máme toto učení z první ruky.

Praktika kuksanda jsou hodně rozsáhlým systémem, promyšleným až do nejmenších detailů, pomocí cviků, meditace a dechu rozvíjí tělo, mysl a duši, a tím i otevírá celý náš potenciál. Kuksnado se opírá o přesvědčení, že v tělě člověka se nachází 3 energetická cetra: dolní dandžon, odpovědný za fyzický aspekt, střední, odpovědný za rozum a konaní od srdce ,a horní, zodpovědný za naše napojení nahoru, náš duševní aspekt. Takže vše se vším souvisí a vše se vzájemně ovlivňuje a rozvijí. V tom je krása kuksanda.

Každý den jsem začala  kuksando praktikovat a účinky začala cítit hned, tělo se dávalo do pořádku, mysl a vše ostatní pomalu, ale jistě. Tím začaly i mé velké životní změny, nová práce, nový domov. Přidal se i  pocit štěstí jen tak bez důvodu a v mém vnitřním klidu přicházely odpovědi na mé otázky samy. 

Již na prvním setkání mi mistr Jin Mok řekl: „Máš talent, mohla bys být v budoucnu učitelkou kuksanda.“ Nato moje ego tančilo hyphop, jsem dobra! Postupem času mne však nadšení být učitelkou kuksanda přešlo, chtěla jsem praktikovat  jenom pro sebe a postupovat dál. Líbilo se mi, že stačí “jenom” praktikovat a systém sám od sebe funguje tak, že vše se dává do pohybu, věci se prostě dějí.

Prastaré korejske učení Kuksnado mně pomohlo získat zpět svojí sílu a zdraví.

Moje okolí se také všimlo změny, divilo se, kolik toho zvládám a odkud beru tu dobrou náladu? Chtěli to také! Mistr to asi věděl už dříve, já poznala až nyní, že si nemůžu nabyté učení nechat jen pro sebe... Absolvovala jsem kurz učitelů a začala učit v malém kruhu. Pak přišla nabídka stát se součástí litevské kuksando akademie, kterou založil litevský mistr kuksanda Algirdas Kumža společně se svojí manželkou a dlouholetou učitelkou kuksando Tomou Kukžiene a také společně s mistrem Jin Mokem. Pomocí akademie učí Litevci kuksando na celém světě a já mám nyní tu možnost kuksando předat i tady v Česku.

Když se otevře srdce, není cesta zpátky.

S láskou,

Inga

Můj Facebook : Kuksando.cz
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico