V následujícím videu se můžete podívat na upřímnou radost krav (a býků), kterým bylo po zimě strávené v hale umožněno vyjít ven na louku a které si to náležitě užily. Kromě toho jim byla darována možnost dožít bez hrozby náslné smrti na jatkách, která čeká ostatní tzv. hospodářská zvířata.

Před časem jsme publikovali podobné video, ve kterém skotačily mléčné krávy z ekologické farmy po obdobném půlročním vypuštění na louku. Ty však na rozdíl od těchto šťastlivců a šťastlivkyň skončí na jatkách, jakmile klesne jejich produkce mléka.

Tyto krávy však čeká osud jiný. Díky dobrým lidem z farmywww.kuhrettung.de (poblíž německého Kolína nad Rýnem) tato zvířata neskončí na jatkách ve zlomku své přirozené délky dožití, ale bude jim umožněno prožít zbytek svého života na svobodě.

Jak je vidět z videa, tak i krávy se umí radovat ze života a ze svobodného pohybu podobně jako psi, kočky nebo koně. Drtivá většina dojnic, nosnic nebo brojlerů si však o takovém výběhu bohužel mohou nechat jen zdát.

Jeden z diskutujících Jomf Yeize Fuentes k tomu pod originálním videem na Facebooku dodal komentář, se kterým se zcela ztotožňujeme: “Není pochyb o tom, že svoboda je a zůstane jedním z nejcennějších univerzálních práv živých bytostí, bez kterého život tmavne a dny i noci ztrácí své kouzlo. Zastavme se na chvíli a sledujme upřímnou radost těchto krav. Snad nám konečně dojde, že všichni máme toto právo.”

Chcete přestat finančně podporovat průmyslové chovy a zabíjení těchto úžasných zvířat? Co se týká mléka – Preferujte rostlinné alternativy mléčných výrobků (vyzkoušejte třeba sójový jogurt Joya, který seženete v Bille, nebo třeba ovesné či rýžové mléko, které seženete v prodejnách DM). Nechcete-li se vzdát mléčných výrobků, kupujte bio výrobky, ale i tehdy mějte na paměti tele, které kvůli mléčným výrobkům bylo “odstraněno”, a dojnici, která bude za své celoživotní služby “odměněna” jatkami.

Co se týká masa – vyzkoušejte výrobky bohaté na proteiny jako je tofu (více info a recepty zde), tempeh (více info a recepty zde) nebo seitan (více info a recepty zde). Na trhu též existuje mnoho druhů luštěnin, které jsou rovněž kvalitním a doporučovaným zdrojem bílkovin u vegetariánů a veganů.

Doufejme, že celoroční držení zvířat v temných halách velkochovů (jako je to běžné u tzv. dojnic, brojlerů, nosnic či prasat) bude brzy stejně nepochopitelným reliktem minulosti jako lidské tábory smrti.

Zdroj: Youtube, Azyl Kuhrettung

http://soucitne.cz/kravy-se-raduji-ze-svobody

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png