Před časem publikoval portál Soucitně, který se zabývá, jak napovídá jeho název, soucitným přístupem ke zvířatům, ale i etickým spotřebitelstvím, veganstvím či zdravým životním stylem, video, ve kterém skotačily mléčné krávy z ekologické farmy po vypuštění na svobodu. Tyto krávy, jakmile klesla jejich produkce mléka, skončily na jatkách. Jejich pocit svobody tak byl velmi krátký.

V následujícím videu se můžete podívat na upřímnou radost krav (a býků), kterým bylo po zimě strávené v hale umožněno vyjít ven na louku a které si to náležitě užily. Kromě toho jim byla darována možnost dožít bez hrozby následné smrti na jatkách, která čeká ostatní tzv. hospodářská zvířata. Díky dobrým lidem z farmy www.kuhrettung.de (poblíž německého Kolína nad Rýnem) tyto krávy neskončí na jatkách ve zlomku své přirozené délky dožití, ale bude jim umožněno prožít zbytek svého života na svobodě.

Jak je vidět z videa, i krávy se umí radovat ze života a ze svobodného pohybu podobně jako psi, kočky nebo koně. Drtivá většina dojnic, nosnic nebo brojlerů si však o takovém výběhu bohužel mohou nechat jen zdát.

Jeden z diskutujících Jomf Yeize Fuentes k tomu pod originálním videem na Facebooku dodal komentář: „Není pochyb o tom, že svoboda je a zůstane jedním z nejcennějších univerzálních práv živých bytostí, bez kterého život tmavne a dny i noci ztrácejí své kouzlo. Zastavme se na chvíli a sledujme upřímnou radost těchto krav. Snad nám konečně dojde, že všichni máme toto právo.“

Ano, i díky těmto kravám si můžeme snáze uvědomit, že se počítá každý okamžik. A že není ani tak podstatné, jak dlouho budeme žít, ale jak kvalitně. Jak ve videu říká Hans-Georg Janssen, který se na „záchranné“ akci podílel: „Každý, kdo dnes viděl, jak zvířata běžela na louku, tu radost ze života, nadšení a spontaneitu, se musí sám sebe zeptat: Kde ještě můžeme něco takového vidět?“

Podpořte šíření svobodných informací tím, že si zakoupíte předplatné jedinečného tištěného měsíčníku Šifra. Klikněte zde.

Pořídit si můžete i digitální verzi, kterou lze pohodlně číst na mobilu, počítači či tabletu. Za skvělou cenu dostanete půlroční nebo roční přístup ke všem časopisům najednou.

Zdroj: http://soucitne.cz/kravy-se-raduji-ze-svobodyhttps://www.cestyksobe.cz/kravy-se-raduji-ze-svobody/15191

Krávy na svobodě: Radost ze života, nadšení a moc přítomného okamžiku

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png