Kožešinový tunel a jak souvisí se slepicemi

views 343 datum 5. 6. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Podpořte výzvu k ochraně zvířat a našich financí. Jedině, pokud se zajímáme o věci kolem, můžeme něco změnit. Následující řádky jsou minimálně k zamyšlení.

Doba čtení 2 min.

Cesty k sobě


Sněmovní zemědělský výbor v únoru potichu schválil návrh, aby devět lidí, kteří vlastnili kožešinové farmy, získali nárok na 180 milionů korun ze státního rozpočtu. Návrh získal záštitu Ministerstva zemědělství a hlasovali pro něj téměř všichni členové výboru.

Ministerstvo prostě bez jakékoli analýzy kývlo na návrh, aby si devět kožešinářů rozdělilo 180 milionů ze státního rozpočtu.

S tím, že kožešináři dostanou za rychlé uzavření farem nějaké kompenzace, jsem od začátku počítal. Ale ta částka mi vyrazila dech.

Chvíli jsem to chtěl nechat být, ale pak nám začali příznivci klecových chovů veřejně předhazovat „účet za kožešinové farmy“ a říkat:
Podívejte se, kolik nás to nakonec bude stát. A to šlo o několik malých farem. Kdybychom tohle všechno měli platit za slepice, stát zbankrotuje!

Tak jsem si řekl: „A dost!“ a rozhodl se, že se na to pořádně podívám.
Poslal jsem na ministerstvo žádost o poskytnutí veškerých podkladů a analýz, na základě kterých usoudili, že jde o přiměřenou částku. Odpovědí mi bylo, že žádné takové podklady neexistují.

Pátral jsem dále.
Samotní farmáři mnohokrát veřejně deklarovali, kolik do svých farem investovali. Tak třeba majitel největší norkové farmy prý investoval 30 milionů korun. Dle současného návrhu má bez jakéhokoli zdůvodnění dostat ze státní kasy 100 milionů korun. 

Na zákaz klecí prý nejsou peníze, ale na desítky milionů do soukromých kapes několika lidí, kteří se živili házením norků do plynových komor, evidentně ano.
Pomozte mi prosím udělat kolem této kauzy pořádný humbuk.

Ministerstvu nesmí projít, že se na jedné straně brání přísnější ochraně zvířat kvůli údajnému nedostatku financí a na druhé straně se nezdráhá absurdně rozhazovat veřejné peníze lidem, kteří na utrpení zvířat vydělávali.

Můžu s Vámi počítat?

Ano, budu sdílet příspěvek

PS: Svůj názor také prosím napište přímo panu ministrovi: miroslav.toman@mze.cz. Buďte prosím v každém případě slušní! Nemyslím si, že za tímto návrhem stojí pan ministr osobně. A věřím, že on sám bude chápat, že by výše kompenzací měla být přiměřená a podložená. A ať máte argumentačně nabito, více o kauze si můžete přečíst zde.

Marek Voršilka
Předseda s odhodláním

OBRAZ - Obránci zvířat
vorsilka.marek@obrancizvirat.cz
www.obrancizvirat.cz

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
logo Cesty k sobě 2021