Zdroj: Pixabay.com

Také jste poslední dobou sevření nejistotou a strachem..? Jednu noc jsem také nemohla pořádně spát a napadla mě paralela – nemoc, to víme, je informace o tom, že člověk někde něco dělá špatně. Není tedy koronavirus o nemoci společnosti? Že se měla zastavit?

Stop stav nám umožňuje nahlédnout do vlastního nitra, udělat pořádek ve věcech. Doma, i v sobě. Nyní máme dar – uvědomit si, že to vše není samozřejmé. Zdraví, práce, škola, pravidelný přísun peněz, otevřené obchody. Stop stav. Karanténa, učitelé a děti doma, rušení cest, dovolených. Máme možnost se hroutit, propadat panice, dělat černé scénáře. Anebo to uchopit jinak. Situace nám vzala. Ale i dala. Dala možnost BÝT SÁM SE SEBOU, ptát se – co je v životě důležité? Jaký dar mi to nyní nabízí?

Lidé často jezdí do ášramů, kde si platí za to, aby mohli „být sami se sebou“. Zastavit tok informací, aby mohli zpracovávat to důležité uvnitř sebe. Nyní tento dar (tato situace) přišla shůry a všem (tedy skoro všem – touto cestou bych vyjádřila obrovský dík, těm, kteří musí pracovat s ještě větším nasazením: zdravotníci, prodavačky atd). V ášramu jsou lidé v tichu, je zakázáno mluvit. Lidé se vrací očištění, s novou energií, protože měli čas a podmínky zpracovat svoje nitro, svoje problémy. Obdobně je to v dunkelterapii, léčbě tmou. Nyní máme tuto situaci poslanou nám všem. Vzala nám jistotu řádu, pravidelnosti, samozřejmosti. Ale také nám dala. Čas. A to je velmi drahá hodnota. Vzpomeňme si kolikrát jsme říkávali, že nemáme čas. Velmi častá věta, že? Na co tedy nyní máme čas?

Vzpomeňme si, co jsme odsouvali, potlačovali, a chtěli a prostě „ nebyl čas“. Nyní ho máme a MŮŽEME. Stornovali jsme dovolené, v létě možná zůstaneme doma. Začneme si více vážit našich památek (podporovat domácí turismus), začneme si ještě více vážit našich památek, naší krásné přírody, možná si konečně najdeme čas uspořádat vztahy či si jen uklidíme doma nebo ve sklepě. Možná zkontaktujeme někoho, na koho také nebyl čas nebo si uvědomíme, jak bezva je číst dětem pohádky nebo s nimi chodit do lesa! Máme čas řešit problém svého dítěte, hrát zase prší, dělat věci pomaleji a zamyslet se jak já, i kdyby jen maličkostí, můžu teď přispět k tomu, aby se to posunulo k lepšímu?

Možná také zjistíme jak je fajn, když nám někdo nabídne pomoc s nákupem nebo dětmi. Využijme tento čas, který nám byl dán k tomu, abychom se zamysleli, abychom si vážili toho, co máme. Říká se: byli dva ve vězení – jeden viděl oknem bláto a druhý hvězdy. Všechno špatné, pro něco dobré. Je jen na nás, jak s touto situací naložíme.

Jak to přišlo, tak to odejde. Hodně zdraví a sil,

Vaše,

Ilona K.


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě