Korona-virus – Jak se chránit

datum 9. 3. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Nastala panika, Panika s velkým P, a není divu.

Korona-virus je proudící temnota, kterou vidíme ze svého úhlu pohledu jako virus a to je děsivý pohled i děsivá skutečnost. Ale abyste porozuměli všem souvislostem, je dobré přečíst si předchozí článek (Korona-virus)

Korona-virus napadá člověka, jehož pravá podstata sídlí u Boha, ve světle, v Lásce, čistotě. Proto, když se člověk vzdálí této přirozenosti (vzdálí – protože opustit ji není možné), když se mezi člověka a Boha postaví duševní temnota, která se manifestuje nejrůznějšími projevy zla, tak je nejen vystaven, ale přímo atakován proudem tohoto „viru“.

Bohužel, virem mohou být napadeni i lidé v duševní čistotě, pokud je jejich imunita oslabena z jiných důvodů, ale u těchto lidí je jednak menší pravděpodobnost nákazy a jednak je v takových případech vysoká pravděpodobnost lehčího průběhu a uzdravení.

Současná panika však vypovídá o velké neobvyklosti reakci. Lidé reagují na Korona-virus neobvykle a neví, že ani rouška, ani tabletky, ani plné spíže zásob je nezachrání od bolesti, pokud jsou na straně temnoty. Chovají se v případě takové epidemie přinejmenším podivně, jako zvířata při úplném zatmění Slunce (viz….Tento jev (myšleno zatmění slunce) mohou doprovázet také neobvyklé reakce zvířat…).

Wikipedie oznamuje, že …v moderní době jsou duchovní významy zatmění Slunce většinou odmítány…

No jo, ale když jsou duchovní zákony odmítány ve fyzické rovině, co můžeme očekávat v té duchovní? Je takové odmítání známkou pýchy? Pokud ano, tak tu máš čerte kropáč!

Co teď a co potom?

Teď i potom je možná pouze jedna cesta a dva základní kroky.

Jediným řešením je vydat se cestou, která vede k čistému Světlu, k Bohu. Ne obráceně, ne do protisměru. Jenže i na cestě, vedoucí ke Světlu budeme v protisměru (cesta k temnotě) potkávat jiné lidi, kteří vás možná budou chtít otočit a vzít s sebou, což se může projevovat tak, že budou zlí, budou na vás něco plivat, zřejmě neoprávněně, nebo vás budou obrazně řečeno „mlátit“… budou tedy dělat něco, co nebude prostoupeno světlem, protože jejich zrak je zatemněn, světlo mají za zády a před sebou vidí jen temnotu.

Jediným řešením je vydat se cestou, která vede k čistému Světlu, k Bohu především a primárně ve svých myšlenkách. To je první vykročení.
Myslet na Boha, důvěřovat Bohu a duchovním zákonům, vyslovovat vděčnost za život. Tím se přirozeně na cestě ke Světlu ocitnou i emoce člověka, jeho citové tělo – člověk se začne cítit lépe, šťastněji a souladně i zdravěji. A ruku v ruce s tímto prožíváním už budou i konkrétní činy člověka vedeny správným směrem.

Čtyři zásadní a jednoduché konkrétní kroky

Jsou staré jako svět sám. Na první pohled nic nového. Ale právě proto, že jim lidstvo nevěnuje vědomou pozornost, dochází k zatmění ducha a jeho fyzické projevy na nás dopadají.

Čtyřmi základními kroky jsou Rozhodnutí, Vědomá pozornost, Vděčnost a Odpuštění. Souvisí spolu, není jeden od druhého a je to opravdu velmi snadné.

O rozhodnutí a pozornosti jsem psala výše.

Vděčnost

 • Vděčnost Bohu
 • Vděčnost duchovním bytostem a silám
 • Vděčnost za život
 • Vděčnost za vše dobré, co je

Odpuštění

 • Odpustit sobě vše, co se nepodařilo, jak bychom si přáli
 • Odpustit druhým vše, co se jim nepodařilo, jak my bychom si přáli
 • Odpustit všem vše, co není od Boha, co není ze Světla

Jenže!!!

JAK to udělat?

Mnoho lidí se právem ptá, JAK to udělat? Co to je odpuštění? Co máme udělat? Jak poznám, že je odpuštěno?

JAK to udělat?

Jednoduše – úplně primárně se pro TO rozhodněte. Prostě se rozhodněte pro VDĚČNOST i ODPUŠTĚNÍ. To je důležitý krok, důležitý moment – rozhodnutí.

A potom buďte pozornými a vědomými POZOROVATELI svého vlastního života, všech drobností, detailů, synchronicit… protože teprve až v běžném životě to poznáte – to je jedna věc, a druhá, že začnete v každodenních maličkostech velmi rychle vnímat a cítit, že „to“ je ono.

Takové poznání vám umožňuje právě ono primární rozhodnutí a pak vědomá pozornost. Tyto dva velmi jednoduché kroky začnou brzy působit jako zázrak.

Co to je odpuštění?

Především DOBRÝ POCIT z vlastního života. A ten se dostavuje, mimo jiné, i díky předchozím dvěma krokům.

Odpuštění se děje HNED, jakmile se pro něj rozhodnete. Jakmile z celého srdce vyšlete zprávu (prosbu), pak je duchovními bytostmi okamžitě přijata. OKAMŽITĚ. Akorát v našich konkrétních životech se jeho projevy ukazují buď v maličkostech, nebo až v příslušné situaci, která se neděje hned.

Proto lidé často mají pocit, že se sice rozhodli pro odpuštění, ale nic se nezměnilo, nic nepozorují. Moje odpověď na toto tvrzení: nic nepozorují! Tím si odpověděli sami. Protože projevy odpuštění jsou velmi jemné a bez velmi jemné pozornosti je nepoznáte

Nicméně vědomá pozornost napomáhá tomuto poznání a díky vědomé pozornosti, a s vděčností, se dostavuje téměř okamžitě zmíněný DOBRÝ ŽIVOTNÍ POCIT.

Co máme konkrétně udělat?

Vše, co jsem napsala výše. Ale možná vám pomůže jedno přirovnání:

 • Představte si, jako byste vytáhli z vany se špinavou vodou špunt a vodu VYPUSTILI.
  Podobně se děje odpuštění. VĚDOMĚ odšpuntujete svou duši i tělo, aby mohlo odtéci vše staré, špinavé a nepotřebné.
  Když vypouštíte vanu, víte, z čeho či po kom je ta voda špinavá. Podobně i v případě ODPUŠTĚNÍ je potřeba si UVĚDOMIT, co a komu odpouštíte.
  A je to!

Jak poznám, že je odpuštěno?

Budete mít DOBRÝ POCIT z vlastního života. A s vědomou pozorností začnete velmi brzy vnímat, že se „něco“ proměnilo, že váš život se ubírá dobrým směrem – k Bohu, ke Světlu.

Ale bez vědomé a jemné pozornosti to nepoznáte a nedáte do souvislosti.

Tak.

A teď už bych se jenom opakovala.

Děkuji za možnost přijímat tato sdělení a s vděčností předávám dál.

Je-li v těchto dnech potřeba něco šířit, nejen virus, pak je to zpráva, že nic není ztraceno, ale že existuje řešení.

Buďte šťastni a ve vděčnosti

Yvetta Ellerová / Yvell
www.yvellerova.cz

Yvetta Ellerová – terapeutka – „ladička“ pozemského a andělského světa, která se celý život věnovala a věnuje andělům, dětem a umění. „Děti a umění jsou za-zrakem.“

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico