Kontrolovaná revoluce se zataženou ruční brzdou 12/4/2021

datum 12. 4. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Za novoluním, na konci Berana, se dnes dopoledne Luna potkává s Venuší a pod kvadrátem Pluta už obě dřou hubou o zem. V drobných nesrovnalostech, tenzní nespokojenosti, nespecifické nenáladě se zintenzivní a zviditelní už tak nějak trvalý pocit marnosti, devastace, vyčerpání a paralýzy z patové situace. Pod tlakem vehnáni do slepé uličky uvízli jsme v pasti a východisko v nedohlednu. Je to zkouška. A jedině možné je ji přetrpět, vydržet a kapitulovat (Bůh ji ochraňuj, aby zas řekla „přijmout“). Pokud snad někdo věří, že smrtí vše končí, mohlo by se zdát nejlepším řešením tiše zdechnout. Ale to by bylo příliš snadné. No a jestliže nekončí, pak je to úplně fuk. V tom případě je smrt první fází transformačního procesu smrti a znovuzrození, přičemž tou první fází právě procházíme. Pocitově? Ne že bych věděla, jak se cítí flákota hovězího v mlýnku na maso, ale myslím, že ty vjemy budou podobné …

Frustrace je plošná a všudypřítomná, většinu času latentní a podprahová, v kritických momentech však vystoupá k hladině a dá o sobě vědět. Jako třeba dneska. Její skutečný zdroj je jen těžko definovatelný, protože Pluto jede spodní linku motivů a procesů skrytých našemu vědomí. Ale Pluto není debil, naopak, máme co do činění s psychopatickým mistrem manipulace, takže rozjitřené mysli nabídne tolik potřebné náhradní vysvětlení a zástupného obětního beránka. V případě, že se cítíme drceni čelistmi dějinného lisu, dokáže každý z nás ukázat prstem na to, kdo nebo co může za tuhle schízu.

Byť se energie dneška a společenská situace dotýká každého z nás a dnešní kvadrát Luna + Venuše vs. Pluto si vychutnáme všichni, pravděpodobně hůř dopadá na ty, kdo mají dlouhodobý kontakt tranzitního Pluta na osobní (a tentokrát snad i neosobní) planety. U nás doma dva ze čtyř, a řeknu vám, už jen to pozorovat je šílený … Pokud se teď pokusím o svou oblíbenou skrčku typu „dobrou zprávou však je skutečnost, že …“, pochopím, když si na mě kdokoliv z dotčených počká v noci v průjezdu s těžkým kladivem. Přesto to risknu. Dobrou zprávu rozdělím na dvě úrovně.

Dobrou zprávou pro akutní zánět je fakt, že Luna se do večera prosmýká územím pod kontrolou Pluta a přejde do Býka, přestane být pod tlakem, a to nám minimálně na pár hodin, než se potká s Uranem, dopřeje chvíli klidu. Pokud jde o Venuši, ta už je z nejhoršího venku, v podstatě se jen naciťuje na Lunu a díky párové empatii a oblibě prožívat všechno ve dvou je jí zle spolu s ní. Ono je to vůbec pozoruhodné, konjunkce Venuše s Lunou přinášejí často velmi hezké dny, všední, ale milé. Tentokrát bohužel … jako ilustrativní obrázek by dnes posloužila příhoda z kterékoliv čerstvě otevřené školy, kde se děti nepochybně radují ze setkání s kamarády, alespoň do chvíle, než jim někdo narve tyčku do nosu a exemplárně vyloučí ty nakažené…

Dobrá zpráva pro chronický stav souvisí s aktuálním postavením Saturnu, který právě teď drží sextilem a trigonem osu směřování vývoje. „Právě teď“ znamená dneska anebo zítra, nebo taky za týden a s trochou dobré vůle klidně až do konce dubna. Jednak proto, že Saturn i uzly se pohybují pomalu, pohybují se proti sobě, a krom toho do hry vstupuje oblíbené téma pravé versus střední uzly. Ale to teď není podstatné. Podstatné je, že Saturn je ve Vodnáři, tedy silný ve svém domicilu, precizně logický a důsledný, nikoliv však strnulý a pokřivený rachitidou. Podstatné je, že Saturn v harmonických vazbách k ose uzlů setrvá několik týdnů a během této doby se můžeme spolehnout na to, že udrží rovnováhu. Dynamickou rovnováhu.

Je to Saturn, který je zároveň součástí kritického aspektu platného po celý letošní rok, tedy kvadrátu k Uranu. A tenhle kvadrát má za úkol otřást domečkem. Uran třese, Saturn drží. Uran doráží a testuje výdrž, Saturn hájí hrad. Uran se rozběhne a narazí natolik silně, aby opadala sláma, sesypal se písek, ale zdravá cihlová vazba na pevných základech zůstala stát. Saturn je ve svém momentálním postavení Uranu přátelsky nakloněn: nachází se totiž právě ve znamení, jemuž Uran vládne. Což znamená, že sice Uranu rozhodně nedá nic zadarmo, ale připustí legitimitu jeho pokusů o převrat a nebude mu bránit v oprávněných, byť radikálních krocích. Ok, ale abychom si to zase neidealizovali, pořád je to drsný konflikt a celoroční klání o pozice mezi starým a novým.

Tak jo, to bylo opáčko. A kvůli čemu tyhle nekonečný úvody? Kvůli nadhozu ze strany Reflexivní astrologie, která mi svým komentářem o dnešní další vládní rošádě a navazující zmínkou o tom, že z astrologického hlediska nás čeká velmi turbulentní druhá polovina dubna, nahrála na smeč. Co s tím dubnem teda? Na jednu stranu Saturn na kapitánském můstku, kormidlo pevně v rukou. A na druhé straně turbulence? No jasně, právě ve chvíli, kdy vplouváme do divokých vod, je dobré svěřit velení zkušenému. A divoké vody to budou. Pro připomenutí a pro představu: možná si vzpomenete na období od poloviny ledna do poloviny února tohoto roku, kdy se právě kolem opakovaně zmiňované ústřední kvadratury odehrávaly mohutné boje. Ragbyové zápasy a tak, pamatujete? Boje vytrvalé, masivní, početní účastí rozhodně převyšující to, co nás čeká na konci dubna, ale jinak dost podobné.

A nutno dodat, že tehdy to byly boje přípravné. Jak to? Fronta na linii Saturn – Uran byla na přelomu ledna a února 2021 otevřena teprve krátce a oba hlavní aktéři se v tomto cyklu přímé konfrontace potkávali vlastně poprvé. A všichni si asi umíme představit, jak to vypadá, když se pokusíme vyrazit dveře beranidlem – málokdy povolí na první dobrou. Obdobně s tímhle planetárním návalem nad zaseknutou řadící pákou. Prostě nejdřív je potřeba subjekt pořádně rozviklat, vykývat a destabilizovat, pak už bude stačit jen fouknout …

Na přelomu ledna a února 2021 byla navíc vazba mezi Saturnem a Uranem ještě nepřesná, s rozptylem asi 5 stupňů (teď jsme na třech a na konci dubna dostáhneme na dva a půl). Nicméně, do této konstelace vstoupily ostatní planety, zejména ty rychle jdoucí, jejichž úkolem je postrčit nastavenou situaci ke konkrétní akci, a protáhly nás tréninkovou fází zápasu o rovnováhu mezi jistotami a svobodou, zápasu o podobu nové budoucnosti. Teď si sjedeme prakticky totéž, ale z druhé strany:

 

Zdroj: Astropsychologie.cz

Datum jsem zvolila náhodně, nechtěla jsem tu úplně exponovat svůj solární horoskop a narozeninový šok, ale je to blízko. Takže vyberte číslo od 15 do 30 a bingo, rovnou jsem to trefila na dvojitou konjunkci Venuše a Merkuru s Uranem. Slunce stojí opodál a do řídícího centra dorazí 30. dubna. A to je celé. Konec turbulencí. První máj, lásky čas. Děkujeme Saturnu za pilotáž. V každém případě, teď bude lépe se připoutat a nekouřit. Duben je holt jen krycí jméno pro apríííííl!

Vzhledem k tomu, že Saturn s Uranem si naplánovali turnaj až do konce letošního roku, můžeme jejich blížící se kontakt považovat za druhé kolo, ale stěží za finále. Oba si postupně střihnou retrograditu, tam a zpět a zase tam, díky ní se znovu přesně potkají někdy v polovině června a teprve poslední, vánoční vzájemný kontakt rozhodne. Může se někdo divit tomu, že vládní nařízení jsou vydávána ad hoc, zcela bez smysluplného plánu a jakékoliv soudržnosti? Že postupujeme metodou pokus a omyl, vyhláška a dementi (1. pád jednotného čísla), pokus o skok a okamžité přitažení otěží? Nemůže. Anebo může, jak chtěj vaši, našim je to jedno … tohle je kontrolovaná revoluce se zataženou ruční brzdou. V každém případě, tahle jízda ještě nekončí, na všechno hafo času a bylo by naivní si myslet, že s nástupem května jsme z toho venku.

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico