KONCERT PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU ČÍSLO 4 - PŘÍMO NA ŠUMAVĚ, PANELOVOU DISKUSI O DIVOČINĚ V NP A ODBORNÉ EXKURZE

datum 16. 9. 2015
Kdy: pátek 18. a sobota 19. září 2015

Kde: Autokemp Horní Vltavice

Kdo: Kapely Please the treas, Zrní, Midi Lidi, PRAGO UNION, Manon Meurt, Walden, TVRDÝ/HAVELKA band a další. Speciálními hosty budou Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá. Jejich komentář ke koncertu je na konci pozvánky.

Co: Koncert se koná na podporu rozšiřování divočiny na Šumavě a jejího šetrného zpřístupňování vnímavým návštěvníkům. Součástí akce je i panelová debata o budoucnosti Šumavy s vedením obou národních parků, experty a starosty obcí a zároveň odborné exkurze do šumavské divočiny na české i bavorské straně.

Kontext: Na podzim budou poslanci projednávat vládní novelu zákona 114/92 o ochraně přírody a krajiny, která stanoví nová pravidla pro ochranu národních parků.Poslanci nesmí dopustit, aby developeři a těžaři prosadili návrhy, které by ohrozily ochranu cenné divočiny v ČR (pokrývá sotva 0,3% našeho území).

Panelová diskuse „Co brání ponechání poloviny národního parku divoké přírodě?“
V sobotu 19.9. od 16 hodin
Témata: Otvírání divočiny návštěvníkům, aktuální novela zákona o ochraně přírody, role médií a další
Pozvání prozatím přijali ředitel NP Šumava Pavel Hubený, zástupce ředitele NP Bavorský les Jörg Müller, profesor ekologie na Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Pavel Kindlmann a expert na ochranu lesů Hnutí DUHA Jaromír Bláha. Pozvání dostali i náměstek ministra životního prostředí pro ochranu přírody a krajiny Vladimír Dolejský,starostové obcí v NP i zástupci místního spolku Šumava domovem.

Program koncertů
Pátek 18.9. od 19 hodin: Midi Lidi / PRAGO UNION (official) / KVĚTY / Manon meurt / WESSELE / BAMBOO SHOUTS / KITTCHEN... a také speciální hosté - OLDÁŠ neboli Oldřich Kaiser & Dáša Vokatá
Sobota 19.9. od 18 hodin: Zrní / Walden / Please The Trees / Dalekko / Tvrdý/Havelka band / Obelisk of Light / ZUTRO…
Koncerty budou oba dny probíhat festivalovým způsobem na dvou krytých scénách.

Exkurze do divočiny
Ve čtvrtek 17. a v pátek 18.9. se uskuteční dvě celodenní poznávací exkurze pro veřejnost. Odbornými průvodci budou Jaromír Bláha z Hnutí DUHA a strážce Národního parku Bavorský les Rainer Simonis. Exkurzí se zúčastní také někteří z vystupujících hudebníků a dalších účinkujících.

Další informace najdete na webové adrese:
http://hnutiduha.cz/akce/koncert-pro-sumavskou-divocinu-c-4-primo-na-sumave
Program koncertů může být upřesněn zde: https://www.facebook.com/events/1607973149480780/

Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá pro šumavskou divočinu

“Ivan Martin Jirous asi před osmi lety řekl: ‘Nad tím minulým režimem jsem nejspíš vyhrál. Ale pokud jde o ten současný, tak nemám ponětí, jak by se proti němu dalo bojovat.  Tenhle pseudokapitalismus, ta globální nadvláda peněz a blbosti, ta pseudokultura takzvaných celebrit a obecné zhovadilosti, to vše útočí na všechny smysly kohokoliv. Neřekl bych úplně, že by tenhle režim nade mnou vyhrál, protože já s ním nebojuji. Ale myslím, že on vyhrál nad námi nade všemi’. Je na tom kus pravdy, ale nemyslíme si, že je čas rezignovat. Je ještě stále dost lidí, kteří mají chuť se zhovadilosti postavit a je to potřeba. Jestliže někdo tvrdí, že ochrana nejvzácnějšího koutu naší přírody je zločin, tak je za tím zaručeně jedině nečistej byznys, anebo zhovadilost ­ to je potřeba říct nahlas! A když budeme dělat, že se nás to netýká, zhovadilost nad náma všema skutečně vyhraje!”

www.hnutiduha.cz

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico