Zdroj: Pixabay.com
Luna dnes od časného rána v Kozorohu a vědomí povinnosti nabývá opět na síle. Dva a půl dne, kdy se naše pozornost obrací k záležitostem, jež už nelze opomíjet a které je potřeba vyřídit, splnit či dotáhnout. Potřeba o to silnější, že od otočky Saturnu, vládce Kozoroha, do retrogradity uplynulo sotva pět dní. Nechci se vracet k zameškaným událostem, ale jistě chápete, že za daných okolností právě Saturn opomenout nemůžu. Od místa obratu (13°31” Vodnáře) jsme se zpětným chodem posunuli pouze o jedinou minutu. Saturn není planetou, která koná ve spěchu. I v plné rychlosti dosahuje maxima 4 úhlových minut denně. Přesto právě teď, kdy je její pohyb po horizontále téměř nulový, vnímám její působení mimořádně intenzivně. V bodě, kam napírá svou energii, cítíme obrovskou zátěž, nápor práce, pod nímž padáme do kolen.

V mém případě je to i důvod, proč nepíšu denně a s dřívější lehkostí. Saturn se obrací doslova na mé Luně. A vám? Jste ve hře nebo máte kliku? Zkontrolujte si v nativu obsazení 13°- 14° Vodnáře, případně tentýž rozestup ve fixním znameních Býka, Lva a Štíra. Za tuto osobní vsuvku se omlouvám, Saturn o naše výmluvy nestojí, soukromé problémy si vyřešme po pracovní době. Na druhou formální vysvětlení je vyžadováno a na místě.

Zpět k ději. Protože nejde o první průchod Saturnu tímto konkrétním neuralgickým bodem, už se nebavíme o upozornění či výstražném znamení. Toho se nám dostalo. Nezvládáme? Jsme vyčerpaní? Takhle už to nejde dál? Je na čase jednat. Pokud jsme dosud leželi s nohama na stole (nepravděpodobné ale možné), bude stačit zvednout se a zabrat, a to teda pořádně. Jestliže však máme knoflík osobního nasazení vytočený na nejvyšší míru, zvyšování výkonu nepomůže. Nelze očekávat, že systém na hraně vlastních možností dokáže ještě přidat, aniž by zkolaboval. Pravidla hry, která dosud platila, tak nějak z historických důvodů, se ukazují jako nefunkční a je na čase je změnit. Nemluvím o změně ad hoc, o změně jednotlivosti, o změně dočasné či přechodné, o změně vynucené tady a teď aktuální krizí. Je zjevné, že tady nejde o náhodnou poruchu. Zřetelně vidíme, že selhává celý systém. A jedině systémovým přístupem můžeme dosáhnout změny. Za předpokladu, že je naším cílem systém uchovat při životě, nikoliv jej pohřbít, je naprosto nezbytné přistoupit k jeho restrukturaci. Ať už bavíme o záležitostech veřejného zájmu nebo o tom, jak u nás doma nově rozdáme úkoly. Znovu odkazuji na dřívější text o kýženém přínosu Saturnu ve Vodnáři a sama si ho jdu přečíst. Howhg.

Anebo ne. Žádný howgh. Ještě ne. Saturn nám bude šlapat na prsty až do října, ale tím si přece nenecháme zkazit den. Konec konců, ne všichni máme ruce skřípnuté v lisu. Ačkoliv se Luna přehoupla z vřelého a velkorysého Střelce do citové chladného a úsporného Kozoroha, neztrácíme vizi ani naději. Zodpovědnosti přibývá, musíme dospět, to jistě, ale díky sextilu, jenž Luna navazuje k nádhernému a silnému Jupiteru v Rybách, je přinejmenším dnešní dopoledne požehnáno empatií a laskavostí. Nadějí, ž to zvládneme. A zvládneme!

Ostatně Saturn, o jehož plánovaném režijním záměru tu diskutujeme, se váže sextilem k Chironu v Beranu a dvěma luxusními aspekty k ose lunárních uzlů rozepřené mezi Střelcem a Blíženci. Saturn nám pomáhá. Donucovacími prostředky, ale pomáhá. Chce, abychom uvěřili v osobní sílu, zhojili své rány, znovu nalezli své já a dokázali se porozhlédnout kolem sebe – tohle je můj svět, tady můžu žít, všechno, co potřebuji, je mi k dispozici. Moje kamarádka na to má takové úsloví, k němuž s uchyluje zpravidla při posledním zaklapnutí přezky na sbaleném batohu, těsně předtím, než vyrazí na cestu: „Co mám, to mám, co nemám, to nepotřebuju!“ A pak je tu ještě jedna vazba, a předpokládám, že není nikdo, koho by tato donekonečna opakovaná informace ještě mohla zaskočit: po celý rok 2021 se Saturn váže kvadrátem k Uranu. Konstelace frustrační a zátěžová, zároveň však revoluční a rekonstrukční, chronologicky navazující na vyvrácení a odhalení prohnilých základů našeho bytí (22°46” Kozoroha a totéž místo v ostatních kardinálních znameníchA protože se právě teď věnujeme saturnskému působení, pojďme se na přetrvávající krizovou vazbu podívat očima Saturnu. V okamžiku chaosu a rozvratu nám nabízí pevný opěrný bod. Základní kámen budoucí stability. Tu nezískáme návratem ke ztraceným jistotám a rozhodně ji nenajdeme hned. Musíme si ji vybudovat. Zrovna začínáme. Právě fáze retrográdního Saturnu nám dává čtyři a půl měsíce na to vytřídit nepotřebné, vyvézt bordel na skládku, vyčistit prostor a v říjnu začínáme stavět.

Tak jo. Tak už? Howgh? Ještě poznámku. Po obědě se Luna na pád hodin odpojí, asi potřebuje šlofíka. Mimochodem vynikající tip pro všechny, jichž se Saturn dotýká osobně: hodně práce vyžaduje perfektní organizaci, maximální výkon, ale i pravidelnou regeneraci, koncentraci sil a odpočinek. Takž dnešní odpoledne na volnoběh a navečer se Luna se opět připojí ke hře překvapivým entrée. A ne, nemusíme se bát, byť se dotkne naší věčné bolesti, bude to příjemné, drobné překvapení.


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě