Kočky nám mohou zachránit život. Pomáhají nám překonat bolest a chrání naše srdce

datum 17. 1. 2022
Zdroj: Pixabay.com

Kočky jsou nádherná stvoření, která dělají náš život šťastnějším a radostnějším. Podle studie navíc prospívají i našemu zdraví a umí zmírnit naši bolest a utrpění. Proč tomu tak je? Informaci přinesl server idnes.cz.

Stačí jen deset minut

Jen neskutečných deset minut hlazení kočky stačí k tomu, abychom  se cítili uvolněnější a šťastnější. Zjistili to vědci z jedné univerzity ve Washingtonu. Ti dali kočky k dispozici vystresovaným studentům a po deseti minutách u nich bylo už méně stresového hormonu kortizolu. Místo něj vyplavuje mozek hormony štěstí, jako je serotonin a oxytocin, které mají zklidňující vliv.

Kočičí předení jako terapeutický nástroj

Kočky jsou zázrační léčitelé, což dokazuje i jejích předení. Mňoukání vytváří neviditelné infrazvukové vlny, které lidé vnímají jako vibrace prospěšné pro lidské zdraví. To využili rakouští vědci v roce 2010, kteří podle předení vyrobili terapeutický polštář. Úspěšně se díky tomu léčí pacienti, kteří trpí bolestmi kloubů a svalů. Kočičí vibrace pomáhají i při léčení prokrvení nebo uvolňování hlenu při problémech s dýcháním.

Pomůžou nám, když jsme nemocní

Kočičí krásky jsou velmi empatické, možná více, než si myslíme. Jejich citlivé radary odhalí, když se nám nedaří, mazlivé kočky si k nám jdou lehnout, když ležíme nemocní v posteli. Jejich přítomnost nám pomáhá vyplavovat endorfiny, které nám snižují stres, ale také nám pomáhají zmírnit bolest a fyzickou nepohodu.

Ochrání i naše srdce

Přítomnost těchto zvířat může snížit i náš krevní tlak. Uvádějí to další studie, tentokrát z amerického Buffala. Účastníci museli řešit náročné matematické úlohy. Když byli sami, tlak měli vysoký, když s partnerem, zvýšil se jen lehce, a když s nimi byla kočka, zůstal na běžné úrovni. Žít s kočkou tedy znamená mít nižší krevní tlak a naše srdce je chráněno před onemocněním.

Kočičí videa milujeme

Když má někdo těžký den, uklidňuje se roztomilými kočičími videi na internetu. Pak se zlepšuje naše motivace, schopnost soustředění, jsme šťastnější a máme víc energie. Takže když budete mít v práci chvilku volna, víte co máte dělat. Sledovat kočičí videa.

Autor: Barbora Turková

Zdroj: www.frekvence1.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico