Amazonský prales hoří už několik týdnů.

V uplynulých dnech celý svět zaměřil svou pozornost na hořící amazonský prales.  Plíce naší planety, jak tento se prales přezdívá, zažívá pod novým brazilským prezidentem Bolsonarem výrazný úpadek environmentální ochrany. Velké části pralesa se odlesňují, aby tam farmáři mohli pěstovat své plodiny nebo chovat dobytek, jenže jen málo z nich si uvědomuje, jaký budou mít tyto kroky dopad na světové klima.

The Guardian proto s pomocí svých spolupracovníků zajel přímo do amazonského pralesa, aby se na názor zeptal těch nejpovolanějších. Nešli za brazilskou vládou, ale za kmeny původních obyvatel, jejichž dávní předkové žili v pralese před tisíci lety a dlouho raději zůstávali v izolaci před civilizací. Tentokrát však boj s civilizací není tak jednoduchý.

Dřevorubci se dostávají do konfliktů s příslušníky kmenů, při takových incidentech se zvyšuje počet zabitých zejména na straně kmenů, a původní obyvatelé se slzami v očích přihlížejí zuřícím požárům.

Deštný prales, zvířata a rostliny v něm vnímají jinak než my. Stromy pro ně symbolizují tvory s vlastním životem, některá zvířata jsou zase posvátná. Pokud však bude odlesňování amazonského pralesa pokračovat stejným tempem, za pár desítek let na to nedoplatí jen místní kmeny, ale celá planeta.

Zdroj: refresher.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png