Amazonský prales hoří už několik týdnů.

V uplynulých dnech celý svět zaměřil svou pozornost na hořící amazonský prales.  Plíce naší planety, jak tento se prales přezdívá, zažívá pod novým brazilským prezidentem Bolsonarem výrazný úpadek environmentální ochrany. Velké části pralesa se odlesňují, aby tam farmáři mohli pěstovat své plodiny nebo chovat dobytek, jenže jen málo z nich si uvědomuje, jaký budou mít tyto kroky dopad na světové klima.

The Guardian proto s pomocí svých spolupracovníků zajel přímo do amazonského pralesa, aby se na názor zeptal těch nejpovolanějších. Nešli za brazilskou vládou, ale za kmeny původních obyvatel, jejichž dávní předkové žili v pralese před tisíci lety a dlouho raději zůstávali v izolaci před civilizací. Tentokrát však boj s civilizací není tak jednoduchý.

Dřevorubci se dostávají do konfliktů s příslušníky kmenů, při takových incidentech se zvyšuje počet zabitých zejména na straně kmenů, a původní obyvatelé se slzami v očích přihlížejí zuřícím požárům.

Deštný prales, zvířata a rostliny v něm vnímají jinak než my. Stromy pro ně symbolizují tvory s vlastním životem, některá zvířata jsou zase posvátná. Pokud však bude odlesňování amazonského pralesa pokračovat stejným tempem, za pár desítek let na to nedoplatí jen místní kmeny, ale celá planeta.

Zdroj: refresher.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě