Něco jste si vysnili, něco jste si naplánovali nebo představovali, a ono se to neplní a drhne? Z toho všeho začínáte nabývat dojmu, že nemáte právo být šťastní, že se sny neplní, a že nikdy nedostanete to, co chcete? Sny se vždy plní! Jenže, funguje to jinak.

Proč toužíte po splnění vašeho snu? Chcete být šťastní.

Představujete si, jak se plní vás sen, v břichu se rozlije teplo a vy jste šťastní. Záhy odstartujete hon na tu představu, kterou jste si vysnili, a při které jste se cítili tak krásně a spokojeně. A tím jste se chytili do sítí vašeho ega. Ve skutečnosti, ta touha po naplnění vaší vysněné představy brání ve splnění vašeho snu.

Vy totiž nejste ta představa. Vy jste to, co cítíte. Ten pocit štěstí, který cítíte, je tedy skutečný. Avšak, vaše vysněná představa je z větší či menší části produkt vašeho ega. Ve skutečnosti, chceme být šťastní. To je ten náš sen. To je to, co chceme, aby se nám splnilo.

Naše mysl ovládaná egem nás však bude tlačit do představ. Na představách není nic špatného. Ovšem málokdo se na dané představě, při které zažívá onen pocit štěstí, nestane závislí. Lpění na dané představě nám pak brání ve splnění našeho skutečného snu, být šťastní. Kolem nás je denně tolik příležitostí, které nám nabízejí naše štěstí, nebo pomoc v jeho dosažení. Jenže my je nevidíme nebo je vidět nechceme.

Jsme pak jak ty malé děti, které dupou nožičkou, a tím se snaží vydupat to, co chtějí. Stejně tak i my roztomile odmítáme být šťastní, jelikož naše štěstí máme spojeno s konkrétní představou, a jen s tou jedinou chceme prožívat naše štěstí. Tímto my vlastně říkáme, že nechceme být šťastní, ale že chceme splnění té naší představy.

Následky jsou pak různé. Buď skutečně docílíme splnění naší představy, nebo je nám v jejím naplnění všemožně bráněno. Cíl je jediný. Chce se po nás, aby nám docvaklo, že máme jen chtít být šťastní.

A tak když něco drhne, možná to chce říct, že tady naše štěstí nenajdeme. Když dostaneme, co chceme, a ono to štěstí nepřineslo, možná to chce říct, že toto byla slepá ulička. Obě zvolené strategie jsou však pomocí, neboť nás slepé vedou domů 🙂

Zdroj: https://www.jinypristup.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png