Když duše promlouvá

views 1 031 datum 27. 10. 2021

V životě každého z nás nastanou chvíle, kdy máme pocit, že jsme uvízli v bludném kruhu a nevíme, kudy kam. A to se stalo i mně.

Vše jsem silou tlačila před sebou a snažila se vydržet, jenže co si budeme povídat, to se prostě nedá zvládat dlouho, natož věčně. Jednoho dne jsem se probudila a věděla jsem, že se potřebuji ze všeho balastu, kterým jsem prošla, vypsat. Bylo to v době, kdy už jsem sice ty největší bouře měla za sebou, ale asi právě proto se vytvořil prostor, v němž mohlo docházet k léčení duše.

Dala jsem ruce na klávesnici a začala psát. Přibývalo písmenko po písmenku, řádek po řádku a stránka po stránce. Vše plynulo samo a já snad ani nestíhala zaznamenávat, co mi přicházelo. S každým dalším napsaným slovem se ve mně otevíraly další dveře, které jsem se už tak dlouho snažila udržet zavřené. Proudily mnou rozmanité pocity a já cítila jejich očistnou moc. Vyplavovala se prožitá bolest, úzkost, nejistota a strach. Chvílemi mi po tvářích tekly slzy jako hrachy, jindy jsem se přistihla, jak se usmívám. Pocity se střídaly jako na houpačce.

Když jsem po několika týdnech celodenního psaní skončila, cítila jsem se snad o 100 kilo lehčí. Během psaní knihy „Když duše promlouvá“ jsem si opětovně prošla téměř celým svým životem, abych mohla s obrovskou pokorou říci: „DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI“.

Zdroj: Ilona Šplíchalová (z knihy Když duše promlouvá)

Děkovala jsem za úlevu, kterou mi psaní přineslo, a v tom jsem si uvědomila, že mohu tímto způsobem pomoci druhým. Předat jim zkušenosti ze své cesty, které jim mohou být nápomocné v jejich těžkých chvílích. Když už jsem já to všechno absolvovala a vedlo to u mě k tak velikým změnám, uvědomila jsem si, že stejně tak, jako jsem se já mohla po dopsání knihy konečně pořádně nadechnout, může být kniha lékem pro druhé, kteří nevědí kudy kam. A potom už vše šlo ráz na ráz. Jakmile přišel ten správný záměr, začaly se dít zázraky a duše začala promlouvat.

Dnes, když už je kniha přes půl roku na světě, s vděčností a pokorou vnímám, že již mnoha lidem přinesla klid do duše a pomohla jim rozhodnout se v těžké životní fázi tak, aby našli klid, uvolnění a možnost jít vědomě vlastní cestou.

Aby knize nebylo na světě smutno, vytvořila jsem také praktického průvodce a pomocníka pro generální životní úklid - Karty duše. S nimi si může každý, kdykoliv ho napadne, průběžně ověřovat, zda už se v životě zase posunul o kus dál, ujistit se, zda cesta, kterou se vydal, je pro něj ta pravá a ve chvílích, kdy se cítí bezradný, přijmout jejich pomocnou ruku. Osobně je mám na nočním stolku a ráda se jich průběžně ptám.

Zdroj: Ilona Šplíchalová

A do třetice, na základě příjemných ohlasů, jsem z knihy „Když duše promlouvá“ s láskou vybrala 13 unikátních fotografií, aby vám zpříjemnily každý, byť všední den roku 2022. Rozměr kalendáře A3 vám umožní plně si vychutnat nevšední atmosféru jednotlivých výjevů a ponořit se tak do své duše každý den.

Zdroj: Ilona Šplíchalová

S láskou,

Ilona Š.

www.ilonasplichalova.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico