V úterý 22. prosince se v 18 hodin začne na pražském Andělu odehrávat performance aktivistů hnutí 269 Life, kterou budou protestovat proti každoročně páchanému násilí na desítkách tisíc tzv. vánočních kaprů. Rybám, veřejně zabíjeným ve jménu vánoční tradice, propůjčí své hlasy, aby tak veřejnosti co nejvěrněji zprostředkovali martyrium, které kapři podstupují v průběhu své cesty na naše sváteční stoly.

„Ryby jsou stejně jako každý živý obratlovec schopny zažívat bolest, stres a strach o život. Při pochopení a uvědomění si této skutečnosti širší veřejností, přestože jde dnes již o všeobecně známý a vědecky podložený fakt, jsou ryby oproti zvířatům obdařeným hlasem znevýhodněny právě tím, že pokud zažívají utrpení, není je slyšet. Zvuk zraněného, zmrzačeného nebo umírajícího zvířete v sobě nese jasné, velice silné a znepokojující volání o pomoc, které je všem obratlovcům instinktivně srozumitelné. V případě, že by ryby byly shopné tohoto hlasitého volání, které bychom slýchali každou hodinu, den co den, bylo by pro nás jeho opomíjení nesrovnatelně obtížnější. Toto tiché a pro nás neslyšné volání vánočních kaprů o pomoc je však s lhostejností a bez povšimnutí přecházeno. Abychom každému poskytli příležitost uvědomit si krutost, jíž jsme svědky při pouličním prodeji ryb, rozhodli jsme se jim propůjčit naše hlasy. Ve skutečnosti přihlížíme dlouhodobému, značnému a především zbytečnému utrpení cítících tvorů. Tento masakr se navíc naprosto nesmyslně a nepochopitelně stal součástí, a tím také jedním ze symbolů, svátků klidu, míru a lásky“, vysvětlují organizátoři akce.

Více informací:  Tereza Tausingerová tel. 724 952 299

Web : http://www.czechtradition.cz/

http://www.269.cz/


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě