Minulý týden jsme zveřejnili odhalení, že banka HSBC financuje ničení deštných pralesů. Na základě našeho zjištění se dostal šéf banky Stuart Gulliver na setkání v Davosu do nepříjemné salvy otázek. Banka vydala prohlášení, ve kterém zaznělo: “Dlouhodobá udržitelnost, kterou bereme v potaz při našich rozhodnutích, chrání naši pověst…” (“Considering sustainability when we make decisions helps us to protect our reputation…”)

Pravdou ale je, že banka od roku 2012 podpořila průmysl ničící pralesy úvěry ve výši zhruba 16 miliard dolarů (asi 402 miliard korun).

Ničení pralesů vede k vymírání kriticky ohrožených druhů, například orangutanů. Odlesňování a přeměna pralesů na palmové plantáže má ročně na svědomí i tisíce předčasných lidských úmrtí. A banka HSBC bez ohledu na ekologickou krizi, kterou způsobuje, pumpuje do průmyslu další a další peníze.

Podpořte výzvu, která požaduje po vedení banky HSBC, aby ukončila financování této strašlivé katastrofy!

Podepsat výzvu

Greenpeace Česká republika

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png