Karla Miková o arteterapii: Namalujte si radost!

datum 21. 9. 2021
Zdroj: Pixabay.com

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

„Malování může fungovat jako terapie, a to i když si myslíme, že neumíme malovat,“ říká malířka a arteterapeutka Karla Miková. Celostní medicíně prozradila, jak si namalovat svůj vlastní harmonizační obrázek.

Kdo je Karla Miková

Karla Miková je malířka, která maluje tzv. energetické obrazy v meditativním stavu, kdy je napojena na Univerzum a díky tomu její obrazy získávají zvláštní náboj a údajně mohou také léčit. Říká, že při malování ruka maluje sama nezávisle na její vůli. Příležitostně vede kurzy enkaustiky, arteterapie a intuitivní kresby.

Malování jako terapie

Kreslení či malování může být skvělou terapií. Spousta z nás ráda malovala v dětství, ale postupně jsme úplně zapomněli malovat si jen tak, pro radost. Jsme svázáni představami, jak by měl vypadat výsledek, namísto abychom si užívali samotné tvoření, podobně jako děti. Přitom malování nás může vyléčit i ze špatné nálady:

„Můžeme se z ní doslova vykreslit – stačí se sám sebe zeptat – jak by vypadal můj smutek, kdyby měl tvar? Jakou by měl barvu? A popustit uzdu emocím i tvořivosti. Takovému obrázku říkám vykreslovací – protože ale obsahuje negativní energii, je dobré jej roztrhat či spálit,“ říká Karla Miková.

Namalujte si harmonizační obrázek

To, s jakou energií, v jakém rozpoložení malujeme, se vždy promítne do obrazu. Dobré rozpoložení vytváří harmonické věci, nedobré disharmonické. Toho můžeme využít a namalovat si svůj vlastní harmonický obraz či obrázek. Zde je velmi jednoduchý postup podle Karly, který zvládne každý – není vůbec nutné umět profesionálně malovat:

1. Nejdříve vykreslete negativa

Nakreslete si nejprve vykreslovací obrázek. Zda zvolíte pastelky, vodovky nebo třeba akrylové barvy, je zcela na vás. Zavřete oči a zeptejte se sami sebe: „Co nepříjemného cítím na duši? Kdyby měl tento pocit barvu nebo tvar, jak by asi vypadal?“ Malujte první, co vás napadne. Jakmile budete mít hotovo, obrázek zničte a v duchu proneste: „Propouštím vše, co mi neslouží. Propouštím vše, co mi brání v dosažení harmonie.“

2. Nalaďte se na svou duši

Nyní se zeptejte sami sebe: „Jak se teď cítím?“ A opět si můžete pomoci doplňujícími otázkami: „Kdyby měly mé pocity barvu, tvar, jaké by byly?“ Pokud ještě stále cítíte nějaké psychické nepohodlí, znovu jej vykreslete. Vykreslit se co nejvíce z negativ je důležité proto, aby byl konečný harmonizační obrázek co nejvíce energeticky „čistý“.

3. Nyní namalujte harmonizační obrázek

Zavřete oči a plně prociťte, jak byste se co možná nejlépe chtěli cítit. Možná to bude pocit euforie, možná pocit klidu. Může to být také pocit vnitřní síly a pevného sebevědomí. Najděte cílový stav, po kterém toužíte. Ponořte se plně do tohoto pocitu. Do detailu si představujte, jaký je Váš život, když se takto cítíte. Pak se zhluboka nadechněte, otevřete oči a tento stav namalujte.

Takto vznikne váš vlastní harmonizační obrázek. Jak zdůrazňuje Karla Miková, důležité je pozitivní emoci co nejvíce procítit. Malba pak na vás působí jako osobní energetický zářič a harmonizuje vaši duši. Obrázek doporučuje vystavit tak, abyste jej měli na očích. Touto metodou tří kroků si můžete kdykoliv pomoci k tomu, abyste se cítili lépe.

Více o tvorbě Karly Mikové se můžete dozvědět na stránkách: www.energetickeobrazy.cz

Autor rozhovoru: Jiří Hamerský

Zdroj: www.celostnimedicina.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico