Samozřejmě že ne. Zvuk potřebuje ke svému přenosu nějaké hmotné médium, kterým je v našich podmínkách – na planetě Zemi – vzduch. Ve vesmírném vzduchoprázdnu žádné takové médium není, a tak se těmito nekonečnými prostory zvuk nést nemůže.

V obecném povědomí je přesto zakořeněná představa, že vesmír je plný zvuků. Vědecko-fantastické filmy, jako například Hvězdné války či Star Trek, kosmos zaplňují hlukem různých explozí, vesmírných bitev, dunění motorů, a to z celkem prostého důvodu: kdyby byla půlka filmu němá, asi by si diváky nacházel jen těžko.

Ani požáry se ostatně ve vesmíru běžně neodehrávají, protože ve vakuu není kyslík, a tak tam nemůže ani nic hořet. Výjimkou jsou kosmické lodi ze Země a jiných planet s kyslíkovou atmosférou, které si tento plyn potřebný k hoření vezou s sebou. Co se týče explozí, k těm i v kosmickém vakuu dojít může – pokud vybuchne nálož obsahující oxidovadla.

Zdroj: ReadersDigest.cz 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png