Samozřejmě že ne. Zvuk potřebuje ke svému přenosu nějaké hmotné médium, kterým je v našich podmínkách – na planetě Zemi – vzduch. Ve vesmírném vzduchoprázdnu žádné takové médium není, a tak se těmito nekonečnými prostory zvuk nést nemůže.

V obecném povědomí je přesto zakořeněná představa, že vesmír je plný zvuků. Vědecko-fantastické filmy, jako například Hvězdné války či Star Trek, kosmos zaplňují hlukem různých explozí, vesmírných bitev, dunění motorů, a to z celkem prostého důvodu: kdyby byla půlka filmu němá, asi by si diváky nacházel jen těžko.

Ani požáry se ostatně ve vesmíru běžně neodehrávají, protože ve vakuu není kyslík, a tak tam nemůže ani nic hořet. Výjimkou jsou kosmické lodi ze Země a jiných planet s kyslíkovou atmosférou, které si tento plyn potřebný k hoření vezou s sebou. Co se týče explozí, k těm i v kosmickém vakuu dojít může – pokud vybuchne nálož obsahující oxidovadla.

Zdroj: ReadersDigest.cz 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě