JOSEF ALLAN NÝVLT: Z MAGIE SE STÁVÁ EGOCENTRICKÁ ŠELMA TOUŽÍCÍ PO MOCI A PENĚZÍCH

datum 3. 10. 2014

Už od dávnověku si nechávali lidé vysvětlovat od duchovních, co způsobuje jejich útrapy, z čeho pramení a proč je opouští síla Universa. Vzpomeňme třeba biblického Josefa, který objasňoval samotnému faraonovi význam jeho astrálního snu o sedmi hubených a sedmi tučných kravách. Také v dnešní době se lidé ptají na nejrůznější otázky týkající se jejich života. A právě v tom je háček.

Pojem esoterika se totiž v současnosti prudce rozrůstá a proniká do povědomí lidí, avšak s pravou podstatou magie nemá moc společného. Možná jen pomůcky, které se používají, umocňují v lidech pocit, že ten, kdo s nimi operuje, je mistrem nad mistry. Závratná suma peněz pak onen dojem jen znásobí…

Jestliže se potom do éteru prostřednictvím televize šíří, že ti, kteří jsou na televizní obrazovce, jsou ti nejlepší z nejlepších, i když tu a tam se v televizi najdou opravdu výteční magici, neznamená to, že mohou plnit poslání, pro které byli předurčeni. Tj. konat dobro a pomáhat druhým, protože bývají zpravidla převálcováni egem druhých nebo pomlouvačným haněním do šarlatánů, a nechtěně i spoutáni černými magiky, aby skutečná pravda o svaté vědě nevyplula na povrch.

Už chápete, v čem je háček? Magie, nebo chcete-li svatá věda, je srdeční záležitost. Správný magik o své cestě nikomu nevypráví, neboť moc dobře ví, že mlčeti zlato, mluviti stříbro. Maximálně lidem napoví, jakou mají jít sami cestou. Pověst magie však hodně utrpěla a bohužel dostává stále na frak, což si ani trochu nezaslouží. Lidé provozující magii by si proto měli dobře uvědomit, zda ji chtějí dělat srdcem pro pomoc druhým nebo egem pro pomoc sami sobě. Chápu, že vše něco stojí, ale Karma a Zákon trojjedinečnosti hovoří jasně: „Jak zaseješ, tak sklidíš.“ Proto by měla v tomto oboru fungovat jakási úměrná rovnováha.

Tohle staré učení se dědí z generace na generaci a člověk ho dostává darem od Božské prozřetelnosti, proto by s ním měl i takto nakládat, přijímat ho s pokorou, konat dobro pro lidi a mít z toho radost v duši. Jaká je ale skutečnost? Z magie se stává egocentrická šelma plná touhy po moci a penězích. Jako houby po dešti vyrůstají nejrůznější školy s tímto zaměřením a problém je v tom, že berou každého, kdo zaplatí, aniž by se hledělo na záměr, s jakým tam člověk přichází. Vinou toho u nás dochází ke zneužívání magie a okultních nebo-li skrytých nauk, protože hledající člověk se pak snadno nachází tam, kde být nechce.

Systém tarotových karet a obdobných technik se člověk učí celé roky, nikoliv dny. Doktorem také nejste ze dne na den. Není potom divu, že tento spěch lidem škodí a na magii se pak hledí jako na pavědu, která lže a nefunguje. Ona ale funguje, pokud je do ní vloženo ono zmíněné srdíčko.

Všímejte si také pozorně, že tam, kde vznikne nějaké společenství, se jednoho dne začne rodit boj o moc, o to, kdo bude vůdce, kdo ostatní povede. Svobodná vůle je rázem pryč a další sekta je tak na světě. Pokud vzájemná rivalita o to, kdo je nejlepší, pronikne i do esoterických škol, čímž je nechci urážet, ale upozornit na možná úskalí, tak vnáší do magie velké riziko. Vnímání tohoto učení je totiž vrozené, darované nebo předaném mistrem a jeho tajemství chráněno po staletí. Vzpomeňte třeba na bojové mistry, kteří také neučí každého a už vůbec ne ty, kteří by jim za to platili. Moc dobře totiž ví, že se takové umění předává srdcem, a stejné je to i v magii a dalších naukách.

Také Ježíš učil své učedníky – Apoštoly, srdcem a vedl je k víře, lásce a pravdě, učil je o karmě a duchovních světech, viz. Evangelium Jidáše. Vzpomeňme i na lidové léčitele, kteří léčili a nechávali na pacientech, kolik uznají za vhodné jim zaplatit. Bylo to chápáno jako pomoc za pomoc. Každý profesionál moc dobře ví, o čem tu mluvím.

Když se totiž věci dělají srdcem, vydrží pak dlouhá staletí. Přistupujme proto k svaté vědě s naprostou vážností a srdečností. Nedělejme z ní „pouťovou“ zábavu na televizní obrazovce a neznehodnocujme ji přehnaně vysokými honoráři. Svatá věda je tu proto, aby nám ukázala cestu, kudy jít dál a my, lidé, abychom se mohli spojit se světlem Universa a splynout s Bohem, a vytvářet tak svět, v němž chceme žít, aby nám všem bylo dobře. Svěřil jsem tyto řádky tomuto nadčasovému dílku zvanému Ve hvězdách, neboť cítím, že je psáno srdíčkem těch, kteří sem rádi přispívají a nacházejí zde to správné esoterické srdce, které Vám předává to nejlepší z nás.

Josef Allan Nývlt, jasnovidec a kartář
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico