JOGADISHEN IGOR LIČKO: V NEDĚLI 9. LISTOPADU PŘIJÍŽDÍ DUCHOVNÍ MISTR SRI SWAMI VISHWANANDA

datum 7. 11. 2014
Sri Swami Vishwananda je duchovní mistr z ostrova Mauricius. Narodil se v roce 1978 do hinduistické rodiny a bylo rychle zřejmé, že nebyl obyčejným dítětem. Ve věku pěti let byl poprvé navštíven svým guruem Mahavatarem Babajim. Událo se kolem něj mnoho zázraků a úkazů a jeho moudrost i jeho láskyplný charakter dávaly tušit, že byl obdařen duchovní velikostí.Hlavní poselství Sri Swamiho Vishwanandy je jednoduché: „Prostě milujte.“ Jeho cílem je pomoci druhým najít bezpodmínečnou Božskou Lásku, která je již v každé bytosti přítomna. Sídlem Swamiho je ášram v německém Springenu, vzdálený jen několik hodin cesty autem z Prahy.

V následujících řádcích se jeden z českých oddaných s námi podělil o svoji osobní zkušenost: Potkal jsem někoho, kdo mi ukázal něco, na co můj rozum nestačil. Nepodmíněnou Lásku. Kdo probudil a otevřel mé srdce. Kdo mi dal zážitek štěstí. Tak silný, že jsem si myslel, že to nelze přežít a že se zblázním. Tak silný zážitek štěstí, že nic, co jsem doposud prožil, nebylo ani odleskem toho, co jsem právě poznal. Potkal jsem někoho, kdo mi pomohl pochopit smysl mého života, s kterým jsem doposud jen zápasil a odmítal ho. Někoho, kdo vnesl do mého života opravdovou radost – Sri Swamiho Vishwanandu. Stalo se to v roce 2009, když přijel poprvé do Prahy dávat Daršan.

To už jsem měl za sebou dvacet let hledání smyslu života, hledání Pravdy, poznávání sama sebe. S malými úspěchy a žádnou velkou změnou. Zkoušel jsem leccos. Ačkoli jsem se do všeho vrhal po hlavě, po nějaké době jsem se vyčerpal a zas hledal nový impuls a začínal jinde. Na pražském Daršanu jsem viděl mladého mistra, který dal světu Atma Kriyu – duchovní cvičení, které jsem později sám pochopil jako cestu s potenciálem dovést oddaného žáka až ke konečnému poznání, k realizaci Jednoty s Bohem.

Moje další a o mnoho bližší setkání se Swamim se odehrálo při osobním interview. Byl jsem tam i s manželkou a Swami seděl v křesle a doslova zářil na celou místnost. Zeptal se nás, jaké máme otázky. Ty však v ten moment byly ty tam. Zmizely. Zůstaly jen vzrušení, Láska a prázdná mysl. V rámci tohoto prvního setkání jsem přece jen dokázal specifikovat otázku související se zaměstnáním a úrovní negativity mnou ve světě vnímané – a Swami najednou zatočil rukou a v ní se objevil zářivý přívěšek na krk, který mi dal do dlaní. Nikdy předtím jsem nic podobného nezažil, tak jsem jen tak stál a koukal. Materializace v přímém přenosu. Potkal jsem osvíceného mistra, a ten mi dal něco velmi osobního, věnoval mi ochranný přívěšek. Nejde pouze o třpitivý dárek, nýbrž o mocný nástroj pomoci a ochrany na cestě, který v momentě, kdy naplní svůj účel, často také zmizí z našeho světa. Co je ale mnohem důležitější – skutečné zázraky, které Swami koná, jsou mnohem větší a odehrávají se v nás, v naší psychice, v našich srdcích a životech.

Krátce před tímto setkáním jsem absolvoval kurz Atma Kriya jógy, kterou Swami šíří po celém světě. Jel jsem na něj do Vídně, jelikož tenkrát ještě nebyli její čeští učitelé, od kterých bych se ji mohl naučit. Začal jsem hned cvičit. Až po čase jsem si uvědomil, že dělám opět stejnou chybu jako u všech předchozích cest. Dával jsem přednost kvantitě nad kvalitou. Až když jsem porozuměl, že nejde o kvantitu cvičení, ale o prožitek, o Lásku s jakou praktikujeme. Až pak se věci kolem mě začaly pomalu měnit, a to nejen vnitřně, ale i v reálném životě. Na vlastní kůži jsem poznal to, o čem jsem před tím pouze četl v knížkách.

Pochopil jsem, co mi Swami řekl hned na prvním interview: „Vyber si jednu cestu a tu dotáhni do konce.“ Pomalu začínám rozumět tomu, co mi říká celá léta: „Buď šťastný.“ Ne, že by některá cesta byla špatná, k Bohu vede mnoho cest, ale je potřeba si vybrat a nepřebíhat sem a tam tak, jak je patrné z příběhu o muži na poušti, který hledal vodu a kopal studny. Po chvíli kopání to vzdal a začal na jiném místě. Ačkoli kopal na mnoha místech, přece vodu nenašel. Na pramen nikdy nenarazil. Přitom stačilo jít jen trochu hlouběji. Stejně tak je to i s duchovní cestou. Mnohá vede k cíli, ale je důležité si jednu vybrat a u té jít do hloubky.

Sám nevím, jak se to stalo, ale od dalšího Daršanu v Praze jsem se dostal ke Swamimu blíže a pomáhal organizovat jeho aktivity v České republice. Není nic lepšího, než jakkoli malým dílem přispět k misi duchovního mistra. Když pomůžete Bohu, on se o vás postará, on vám dá vše! Po všech stránkách. Dokonce i po té materiální.

Cítím, že pro můj duchovní život je zásadní nejen setkání se Swamim, ale i praktikování Atma Kriya jógy. Je to cesta po dlouhá tisíciletí uchovávaná v indické Himálaji, která se díky Swamimu dostala až sem k nám do našich domovů, a to v podobě přístupné dnešnímu modernímu člověku. Kurz můžete absolvovat v Čechách a lze si vybrat z několika místních českých učitelů, nemusíte jako zasvěcenci kdysi v Himáláji sedět a meditovat 16 hodin denně, odcházet do samoty vzdálených jeskyň, zříkat se světa. Ne, můžete vše mít tady a teď. Nemusíte nikam utíkat, hledat v dálkách. Můžete mít práci, můžete mít rodinu. Můžete žít obyčejný život. Vše je tady.

Bůh je všudy přítomen. Guru a Bůh jsou Jedno. Pokud najdete svého Gurua, je to obrovská milost. Skutečný Guru – takzvaný Satguru – na vás nikdy nezapomene, nikdy vás neopustí. Vždy tady pro vás je a bude s vámi až do konce vaší cesty. Mně se to stalo. Setkali jsme se. Už nehledám, svou cestu jsem našel. Přeju to každému.

Guru dává svým žákům cvičení, aby mohli sami postupovat. Říká se tomu sádhana. Sádhanou Sri Swamiho Vishwanandy je Atma Kriya. Nevím, možná že nikdy nebudu schopen splatit to, že jsem potkal svého mistra i to, že jsem dostal zasvěcení do Kriye. Nejen to, také jsem dostal později milost tyto techniky šířit dále. Atma Kriya má živoucího mistra – to je velké požehnání. Nemusíte trávit dlouhé hodiny cvičením – nejde zde o kvantitu. Jde o kvalitu. Jde o Lásku. I pár minut cvičení denně dokáže změnit váš život od základu. Dokáže vás naplnit štěstím, nepodmíněnou Láskou. Pochopíte, že díky požehnání mistrů ráj může být už teď, teď a tady, na Zemi.

Ještě o něco se musím podělit. Pokud najdete v životě pravého Mistra, vše se změní! Zase tolik jich po Zemi nechodí a vy, kteří čtete tyto řádky, máte tu možnost. Dne 9. listopadu 2014 od 14 hodin na pražském Chodově ve sportovní hale hotelu Chodov jej můžete potkat osobně při Daršanu, který bude dávat všem příchozím. Nepromeškejte tuto příležitost. Může změnit váš život navždy. Každý, kdo přijde, i kdyby vás byly tisíce, dostane osobní Daršan. Znamená to vidět Božství nebo pohlédnout na duchovního Mistra. Děje se to tak, že vás Swami chytí za hlavu a dívá se vám do očí. Je velmi pravděpodobné, že stejně tak jako pro tisíce lidí po celém světě, kteří už Daršan zažili, bude i pro vás jeho obdržení mohutným zážitkem. Zážitek Božství, zážitek Lásky. Moment, na který nelze zapomenout.

Všichni jste srdečně zváni. Přijďte zažít kontakt se svým vlastním Božstvím. Všichni jsme Jednotou, všichni jsme Láskou. Posláním Sri Swamiho Vishwanandy, jak sám říká, je otevírat srdce lidí Lásce. Už to zažili tisíce lidí po celém světě. Můžete i vy.

Jogadishen Igor Ličko, koordinátor akcí
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.astrolife.cz

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico