"Jiříku, až budeš v nouzi, vzpomeň si na nás, také ti pomůžeme!"

views 1 717 datum 26. 6. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Přemýšlím nad horoskopem, co se to proboha nad námi v noci prohnalo. Jednotlivé ukazatele samy o sobě by nestačily, ale právě jejich součet dává devastační sílu. A protože je ve hře Pluto – omlouvám se všem postiženým, opravdu soucítím – nese s sebou hloubkový detox, radikální proměnu statu quo i smrt.

Co je tím součtem?

Za prvé celoroční kvadrát Saturn – Uran s požadavkem strhnout vše přežité ve prospěch nových struktur, v těchto dnech ještě stále napjatý k prasknutí po druhém přesném kvadrátu. Za druhé, dobíhající intenzivní trigon Pluto – Lilith, který do široka rozvírá kanály spodních proudů, vytahuje všechno skryté a žene stoku na povrch a do čističky odpadních vod. Za třetí, Jupiterský obrat v Rybách a mohutná vodní vlna o síle tsunami, která je i pět dní po otočce schopna smést, co jí stojí v cestě.

A teď ty drobnosti ve svrchních vrstvách. Merkur se rozcvičuje a rozbíhá, vyžaduje jakýkoliv pohyb a snaží se nás svým radostně iritujícím způsobem vytrhnout ze strnulosti, v níž jsme zasekaní. Venuše se dostává do opozice k Plutu, ale současně tak vlastně navazuje sextil k Lilith – ano, je to ona podaná pomocná ruka, která nás vytahuje z temného toku energie mezi Plutem a Lilith. Že jsme si to představovali jinak? Že to není zrovna výhra v loterii a nabídka k výletu na karibskou pláž? Je to to, co za daných okolností může osud nabídnout, co právě teď potřebujeme a pomoc to rozhodně je. Ano, Venuše to cítí, sama je pod obrovským tlakem ze strany Pluta, ví, že se umaže, přesto vstupuje do bahna a podává ruku Lilith, aby společně zachránily to, co nutně potřebujeme k přežití: naše vlastní autentické já zbavené všeho mrtvého a toxického. A samozřejmě, za třešničku na dortu nebo prst na spoušti lze považovat úplněk na ose Kozoroh – Rak, který maximalizuje téma otevřené při posledním novoluní – to proběhlo ještě v Blížencích a pokud si vzpomínáte, nebylo to tak ledajaké novoluní – částečné zatmění Slunce a všichni ti, kdo se účastní dnešní konstelace, už tehdy stáli v pohotovosti na značkách.

Sečteno, podtrženo, není se čemu divit. Žijeme extrémně vypjatý, vysoce transformační čas. Vidím to při každé konzultaci, odlehčená témata jako by zmizela ze světa. A znovu připomínám, to vše, celý rok 2021, je v dlouhodobém kontextu řešením paralýzy roku 2020 vyvolané ultimátním požadavkem Pluta a Saturnu na změnu. Vydali jsme se na cestu. Nenalhávejme si, že to bude cesta snadná, vzpomeňte na všechny cesty pohádkových hrdinů, ať už se vydali vysvobodit princeznu, získat živou a mrtvou vodu či vykročili na jakoukoliv jinu adrenalinem napumpovanou existenciální misi. V každém případě je to cesta jediná, cesta za záchranu vlastního života … a zdaleka se netýká jen jižní Moravy

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
logo Cesty k sobě 2021