Dětem v dětských domovech chybí pozornost. Protože jsme Malovalo, máme takový nápad. Darovat dětem z dětských domovů tričko, které se nosí s hrdostí. Takové nikdo jiný nemá. Je plné emocí, přání a vzpomínek. Je to biobavlněné tričko s potiskem jejich vlastní rukou malovaným obrázkem

„V dětských domovech často končí hromada věcí, které děti nepotřebují a nechtějí. Dětský domov přece není odpadištěm, ani místem pro vyřazené věci z domácností, ale domovem několika dětí. Přemýšlela jsem, co dělá děti šťastnými. Jaká přání můžeme jako jednotlivci snadno splnit, přesto jsou jedinečná, smysluplná a s přesahem? Co je víc než dárek, který jen pro vás někdo vyrobí? Dárek, který máte jen vy? Dárek, který opravdu chcete a který si sami navrhnete? Dárek s pořádnou dávkou pozornosti? Měla jsem jasno. Tričko s vlastním obrázkem, to je jen jedno. Jen jeden originál. Ideu mi potvrdili sami ředitelé dětských domovů. Některé překvapilo nadšení dětí, jiní nápad přijali hned se slovy podpory a vděku. Byli i tací, kteří mě od toho odrazovali s tím, že to bude hodně náročné. Měli pravdu,“ říká autorka projektu Veronika Marešová.

Stovky dětí v dětských domovech namalovaly svůj obrázek. Sami na tak velké množství triček nestačíme. Tak vás prosíme o finanční pomoc. O příspěvek na jejich výrobu ve výši 400 korun na jedno tričko. 

Je to jen jedno tričko. Ale znamená mnohem víc. Někdo – a můžete to být třeba vy – si vzpomněl na to, že i v dětech z dětských domovů dřímá kreativní duše, a umožnil, aby se jejich obrázek, motto nebo slogan objevil na tričku. Co na to děti? Jsou nadšené!

„Nečekal jsem, že bude reakce dětí na Váš projekt tak pozitivní. Ještě jednou Vám moc děkuji za skvělý nápad a možnost rozvíjet dětskou výtvarnou fantazii. Jsem rád, že jsem se do tohoto projektu se svými dětmi mohl zapojit,“ dodává Radek Bartoň, vychovatel dětského domova Krupka.

Je to jen jedno dítě. Je to jen jedno tričko. Je to jen jedno přání. Ale nekonečně mnoho radosti a hrdosti. Chcete věnovat kousek své pozornosti? Třeba holčičce s culíkem nebo klukovi, kterému ofina padá do čela? Pošlete ji právě teď

Zbytek už je na nás. Vyladíme obrázky. Vyrobíme originální trička z biobavlny, pečlivě je zabalíme a rozešleme do dětských domovů. 

Podpořte dětskou kreativitu a spolu s tričkem darujte mladým umělcům vaši pozornost a pocit výjimečnosti. I jedno tričko změní jeden dětský svět.

Jen jedno je na Hithitu 

Vše o jednom tričku

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě