Jediné, co nás spojuje je stav existence

datum 9. 10. 2021
Zdroj: Pixabay.com

A jediné, co nás rozděluje je, když na stav existence zapomeneme a ztotožníme se sami se sebou jako jednotlivcem, s Já jsem. Nejsme JÁ osobnost, jsme stav existence, a iluze Já jsem je pro mysl v určité fázi natolik dokonalá, že prožíváme zdání, že není snadné se rozpomenout na to, kým skutečně jsme, a přitom je tato skutečnost s námi neustále, neboť jediné, kým jsme - je stav existence a ten máme všichni stejný a neustále.

Existuješ? Tedy seš stav existence.                       

A to jediné stačí😊.

V uvědomění je to již úsměvné, ale když je mysl chycena v představách, které se nenaplnily, do smíchu jí zrovna není.

Nenaplněné představy, jsou to, co tě zraňuje. Pust se představ a nebudeš trpět! 😊

Mluvím o představách, které vytváří obsah mysli a mysl se na to chytá. Představy o tom, jak by se měl odehrávat děj, jak by měl vypadat náš vztah, náš život, naše tělo, jaká by měla či je naše osobnost, osobnost ostatních, představy o úspěchu, o práci, o dětech, o budoucnosti, dokonce i o minulosti a mysl se neustále chytá představ, které obsah mysli nabízí.

A my zdánlivě trpíme, neboť si myslíme, že jsme těmi představami, že představy jsou naší součástí, že jsme tím, koho se to týká. A tak stále dokola se děje zdánlivý děj - nahoru a dolů a jednou radost a jednou smutek, jednou dostatek energie a jednou únava.

A přitom jediné, co se děje je, že se mysl chytla na představu z obsahu mysli.

No není to úsměvné? Není to uvolňující? To nejsi ty, to se neděje tobě, ty jsi jen pozorovatel toho, jak funguje samotný Princip života v Dualitě, jehož jsi součástí.

Tvá mysl už ví, že to nejsi ty, že je to jen obsah mysli (zkušenosti, paměť, vzorce, zmutované programy), na který se mysl ještě chytá a přeci se s tím ztotožňuješ, proč? Vždyť se to jen zdánlivě děje tobě, je to jen projekce v příběhu jednoho obsahu mysli, no a co?

Mysl možná ještě potřebuje zažívat pocit, že je tu někdo, koho se to týká, tak ji nech. Jen si uvědomuj, že se to děje a pozoruj to. Tedy tvá mysl to bude pozorovat, až ji ta hra přestane bavit 😊.

Čím více to odmítáš, čím více tě to štve, čím více s tím bojuješ, tím více tomu dáváš (tvá mysl) pozornost, energii, tím více se to zdánlivě děje, a přitom došlo jen ke ztotožnění v mysli s obsahem mysli, a i to se děje samo.

Je to celé jen ukázka pro mysl, aby se již vyčerpala, vybila, pochopila a přijala (odevzdala). Ne na úrovni mysli, vědění, ale na úrovni pozorovatele, na vědomé úrovni toho, že se to zkrátka jen zdánlivě děje.

Jestli si ještě myslíš, že s tím můžeš něco udělat, tak nemůžeš, děje se to samo. Můžeš to přijmout, že to tak je? Ano i ne. Ty to nemůžeš přijmout, neboť tu ve skutečnosti není nikdo, kdo by to přijmout mohl. Mysl to totiž musí nejen pochopit, ale i zažít a přijmout, ale to se děje také samo a skutečnosti (stavu existence) se to netýká 😊. Je to jen zdánlivý děj, který se děje pro tvé uvědomění.

Je to tak důmyslné, je to tak jednoduché, je to tak osvobozující a přeci se to stejně děje samo.

Chceme trvalý stav Vědomí, ale ten nemůže nastat, pokud je tam ještě někdo, kdo něco chce. Máme představu o stavu Vědomí, o vysvobození z Duality, ale to nemůže nastat, pokud jsou tam ještě představy. Ale i když tam jsou ještě představy nic se ve skutečnosti neděje - no a co! Přeci to, že si mysl uvědomuje, že jsou to ještě představy je už jen krůček k pochopení mysli 😊. Nebo snad ne? 😊

A teď jsou tu další představy...

Zkrátka, pokud se nám dějí ještě představy, tak se dějí představy a není zde nikdo, kdo by s tím mohl něco udělat.

S láskou Terka

Zdroj: https://mahulen-tereza-kisir.webnode.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico