JE LIBO VZKŘÍŠENÍ NEBO VYTAŽENÉ STEHY?

datum 3. 10. 2014
O Plutu v Kozorohu jsme letos mluvili mnohokrát, nejčastěji v souvislosti s dubnovým velkým křížem. Tehdy se všechny čtyři zúčastněné planety (Pluto, Uran, Jupiter, Mars) zasekly vůči sobě navzájem na 13.stupni kardinálních znamení a začala hra na páku. Spoustu z nás tato konstelace doslova vyhodila ze sedla, skopla ze schodů, přitlačila ke zdi, násilím vytáhla z komfortní zóny anebo … však víte, co se vám přihodilo. Každopádně bylo to cítit velmi intenzivně, a o to víc u těch, kteří mají některou osobní planetu zhruba v rozpětí 10.-16. stupně Berana, Raka, Vah a Kozoroha. A bude to cítit znovu a pořádně.

Jupiter a Mars se od jara rozběhli slušným tempem a toho času už jsou oba v jiných znameních: Jupiter ve Lvu, Mars ve Střelci. V tuto chvíli už spolupracují jedna radost, kvadrát nahrazen trigonem, energie běží a kámoši si výborně rozumí. Pluto byl po velkém kříži ještě několik měsíců retrográdní a do přímého chodu se obrátil teprve koncem září. Uran postupoval opačně: nejprve vpřed a v červnu si to rozmyslel a vrací se. Z toho vyplývá, že jejich vzájemná vazba je stále napjatá a kvadrát mezi nimi pomaličku znovu sílí.

A k této vzájemné nátlakové vazbě se nyní blíží Slunce, které můžeme chápat jako naše vědomé prožívání každodenních událostí. Slunce je na 9.stupni Vah a postupuje vpřed bez zastavování a návratů, co den, to stupeň. To znamená, že se v sobotu dostane do přesného kvadrátu s Plutem v Kozorohu, v úterý pak do opozice k Uranu. Máme tedy před sebou vydatný, silný a potenciálně průlomový čas. Týden, kdy vnímáme stoupající napětí, vnitřní i vnější tenzi, dotahování kohoutů na doraz a víme, že nakonec to prostě povolit musí. Když to nejde silou, půjde to ještě větší silou. Uranské uvolnění je v každém případě překvapivé a nepředvídatelné, náhlé a okamžité, radikální a nevratné. Na otázku, zda to bude dobré nebo špatné, nemá cenu odpovídat, ta je sama o sobě mimo.

V prostoru Vah se ke třináctému stupni stahují Slunce a Venuše direktně, v opačném směru pak severní lunární uzel a retrográdní Merkur. A zhruba kolem poloviny října vytvoří výraznou konstelaci draka tvořenou vesměs pozitivními vazbami se silným energetickým nábojem. Velký ohnivý trigon doplněný opozicí všech výše jmenovaných planet ve Vahách proti Uranu v Beranu. Téma, jež se vynoří na povrch, bude s největší pravděpodobností souviset s tím dubnovým, navazovat na něj a posune ho – nejspíš mohutným kopancem – o kus dál, vpřed. Vracíme se na místo činu, k tomu s couvajícím Merkurem a jeho známou náklonností k retrospektivě. Do toho lunární uzel coby ukazatel osudu a tak nějak si myslím, že tohle může být čas konečného vysvobození.

A tu se dostáváme k tomu pojmenování. Anebo přirovnání. Samozřejmě sleduju práci svých kolegů. Z čisté fascinace a taky proto, že miluju pluralitu názorů. Anebo ani ne tak pluralitu jako mnohovrstevnatost. Vcelku všichni vidíme, co se chystá, ale každý z nás to interpretuje jinak. A pozoruhodná je sama o sobě už rovina, v níž k očekávaným událostem dochází. Takže například sžíravý astrolog Steve Judd- The Caustic Astrologer přirovnává situaci k pooperační kontrole s vytažením stehů. Naproti tomu Lua Astrologyvztahuje téma velkého kříže k ukřižování a nastupující velký ohnivý trigon ke vzkříšení. Tak co, čemu dáváte přednost? Já teda asi vzkříšení – i když nevím, možná i vytažení stehů je úlevou, já jsem to nezažila.

Uvidíme, tarot mi napověděl kartami Kolo štěstí, Vůz, Eso holí!

Zdroj: https://www.facebook.com/pages/Astropsychologie/

 

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico