Je iluze myslet si, že když nám jde něco jak po másle, že jsme na té správné cestě, a když máme na té cestě překážky, tak jsme na špatné

datum 25. 4. 2022

Je iluze myslet si, že když jsme se pro něco rozhodli a jde to jak po másle, že jsme na té správné cestě, a když máme na té cestě překážky, tak jsme na špatné. To je nastavení pocházející z roviny, ve které si myslíme, že si můžeme vytvořit to, co chceme = že čím jsme vědomější, tím více si můžeme určovat, co konkrétně v našem životě budeme mít a co ne = že čím jsme vědomější, tím více toho, co chceme, budeme ve svém životě mít.

Jenže v této rovině často to, co chceme, chceme z ega = lpíme na tom. A jak to poznáte, že něco chcete z ega? Že na něčem lpíte? Že jste v odporu, který si buďte jisti, že někdy v nějaké ťafce sklidíte?

Zkuste si představit, že to, co chcete, nikdy nedostanete. Anebo si zkuste představit, že to, co nechcete ve svém životě mít, toho se nikdy nezbavíte. Nehne to vaším vnitřkem? Anebo se u toho necítíte příjemně, vadí vám to atd.?

Pokud při představě, že to, co chcete, nedostanete anebo že to, co nechcete, dostanete, zůstáváte uvnitř bez negativního prožitku, pak nelpíte na tom, co si přejete, a vaše přání není v egu.

Pokud však při představě, že to, co chcete, nedostanete, anebo to, co nechcete, dostanete, cítíte v sobě tlak anebo jakoukoliv nepříjemnou emoci, pak vaše přání je v egu.

Vysvětlím to blíže na příkladu s prací.

Jste v práci, která vás nebaví nebo která vás stresuje. Člověk v rovině tzv. mága – v rovině, ve které si myslí, že si může vytvořit to, co chce nátlakem či představivostí a prožíváním a že má tedy vůli člověka, vám řekne, že když vás ta práce nebaví nebo stresuje, je třeba z důvodu lásky k sobě to místo opustit a najít si práci, kde se budete cítiti dobře.

Lidé v této fázi se totiž stále vnímají jako těla a ne jako Vědomí a proto volí útěk od nevyhovujícího se záměrem, že tak se něco změní, aniž by změnili vnitřek. Což samozřejmě nevylučuje, že jsou situace, kdy je v rámci nebezpečí potřeba odejít bez ohledu na to, zda jsme změnili pohled na to = změnili vnitřek. Avšak je třeba mít na paměti, že čím méně jsme v té situaci zmírnili odpor, tím více podobná situace nebo jiná situace avšak představující zhmotnění toho samého odporu nás čeká v budoucnosti jako opáčko.

Lidé v této fázi mají již velkou rovinu Vědomí ve svém těle. Už ví, že nejsou ani emoce a ani myšlenky, ale stále si myslí, že jsou tělem. A proto si i myslí, že to, co se jejich tělu líbí, tam jsou dobře a to je pro ně dobré a to, co jejich tělo trápí, tam jsou špatně a je pro ně škodlivé. Jenže my nejsme tělo, ale Vědomí a tomu Vědomí nejde o nic jiného než se co nejvíce dostat do těla. A tam, kde je odpor, není Vědomí. A tak to Vědomí vítá ty nepříjemné situace, které člověk v egu nevítá. Jelikož jen v těch nepříjemnostech můžeme zvýšit Vědomí v těle a snížit odpor. A to tím, že v té nepříjemné situaci budeme v co nejnižším odporu = bez negací uvnitř sebe.

Oproti tomu člověk ve fázi tzv. pokory (v rovině, která následuje po fázi mága) – v rovině, ve které dospěl k tomu, že má v rukou, do jaké míry se děj dané situace poskládá opravdově = láskyplně, avšak nemá z pozice člověka v rukou, jak to bude konkrétně vypadat, neřeší vnitřní nespokojenost, prožívanou negaci či vnitřní tlaky tím, že by měnil venek, ale tím, že se zaměřuje na ty tlaky a různými uvědoměními v sobě si napomáhá ke zmírnění tlaku v sobě.

To jediné řeší, jelikož ví, že stavu nitra odpovídá venek. A jedině pokud změní nitro, skutečně změní venek. A tak tento člověk k vašemu stresu v práci či nelibosti v práci vám řekne, že se máte předně postarat o to, abyste v té práci byli spokojení a nebojovali s ní. Jelikož když nedojde alespoň trochu k tomuto přijetí (k přijetí uvnitř), pak i jakákoliv vnější změna dopadne nakonec stejně nebo podobně. Jelikož jste zatím nedokázali v té situaci být uvnitř bez odporu a je vás tam stále co učit. A právě to být v nepříjemnostech bez odporu, bez negací nebo ty odpory aspoň výrazně zmírnit a tedy konečně vystoupit ze zacyklení se do stále stejných dějů a skládání dané oblasti života konstruktivně, to je to, co se učíme a trénujeme na Tréninku mysli.

Zjednodušeně řečeno, člověk ve fázi mága vám na nelibost či stres v práci řekne, že byste měli práci změnit. Člověk ve fázi pokory vám k tomu řekne, že máte být spokojený = uvnitř sebe bez negací k lidem a k okolnostem v práci a pak se teprve vše láskyplně nějak promění, a to třeba i s vaším vnějším přičiněním.

Podrobně o tomto všem píšu v článku: "Proč je psychosomatika založena na egu", který bude zveřejněnv Klubové sekci.

S láskou Peťa
Zdroj: www.jinypristup.cz/clanek

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico