Jaro dělá pokusy, vystrkuje krokusy ...

datum 19. 3. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Polehčující konstelace pro ty, kdo dnes slaví své narozeniny? Tak jo, dneska to nasbíráme! A nejen pro oslavence, pro všechny z nás! Luna v Býku, poté, co včera prošla kolem Uranu a Lilith, do sytosti se vycukala, vynervila a vykřičela všechno, co ji žere, konečně vchází do pokojné fáze znamení, v němž je obvykle pevná a stabilní, mateřská a domácká, a alespoň pro dnešek se nenechá ničím vyrušovat. Věnuje se výhradně svým záležitostem, praktické oddanosti domovu a nejbližším. Luna v Býku projevuje svou náklonnost druhým hmatatelně, i nám osud nabídne přehlídku drobných radostí – dřív, než vyrazím na svou dnešní taxi šichtu, upeču bábovku, nachystám oběd, od mámy dostanu svazek fixů jako dárek pro tu, která nově vzplála vášní pro vybarvování, a na chodníku najdu pětikorunu – wow, tak intenzivní pocit vyvoleného oblíbence štěstěny jsem neměla od doby, co mi bylo osm!

Ona se totiž Luna, krom jiného, od samého rána vlídně vztahuje k Neptunu a z nekonečného oceánu laskavosti plnými hrstmi nabírá smíření s veškerenstvem, pocit sounáležitosti a jednoty, a nad tím vším se vznáší dokonale a tiše plynoucí klid sluncem zalitého předjaří. Spolu se Sluncem na posledních stupních Ryb a bezkontaktním Merkurem rovněž nově v Rybách (*) jsme dnes prostoupeni pocitem, že vše je, jak má být… (**)

Nutno poznamenat, že Luna současně navazuje kvadrát k Jupiteru a její vnímání úžasnosti bytí je poněkud naddimenzované. Stejně tak její materiální zahlcení, požadavky na dokonalost ve své pečující roli, překypující láska k rodině a domovu … ale co už, to nás nezabije, chladnější typy budou nejspíš uvedeny do rozpaků, ale nic zásadního, a krom toho, kvadrát je za chvíli pryč a Luna svým pomalým, rozvážným tempem naváže novou dvojici aspektů.

Kolem poledního se Luna vztáhne k Plutu v Kozorohu a ke dvojici Slunce + Venuše v Rybách. Umírněná plavba na vlnách vlídné vzájemnosti a vnímavého přátelství pokračuje a začíná fáze rekonvalescence. Ta se vztahuje mimo jiné k našim partnerským vztahům, v uplynulých několika dnech poněkud pocuchaným ponorkovou nemocí anebo otestovanou vyhrocenou pospolitostí pod kvadrátem Juno.

A pak samozřejmě Pluto. Znovu. Nebo spíš ještě … A tentokrát nejen na úrovni vědomého rozhodnutí pro život, ale i bytostným duševním prožitkem toho, co je pro nás tím podstatným, nejdůležitějším a nepostradatelným. Toho, co je naší kotvou na otevřeném moři v okamžiku, kdy se svět transformuje před očima a my nevíme dne ani hodiny. Odpolední lunární kontakt s Plutem je poslední zastávkou určenou k hlubokému nadechnutí před tím, než zítra začneme túrovat motory před sobotním vstupem do astronomického jara a nového životního cyklu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(*) Srovnej s krabičkou zápalek. Ne, jinak: srovnej s Lunou v předchozích dvou dnech obsazenou v Beranu, kdy po nás Slunce chtělo trpělivost a Luna se rvala vpřed, takže jeden nevěděl, jestli hot anebo čehý.  
(**) Samozřejmě, rození negativisté a ti, jež osud právě protahuje pod kýlem, to mohou vidět jinak. Ale hodně záleží na tom, jak se rozhodneme svět nahlédnout …

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico