Jaká je ta nejlepší práce pro vás?

datum 27. 8. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Náš potenciál je základ našeho života. Odtud a v tom se rozvíjíme s radostí a tím největším přínosem pro nás. Každý, kdo pochopí význam realizace našeho potenciálu, přirozeně žije štěstí a poskytuje ho i ostatním. Zkuste aspoň někdy takovou radost zařadit do života. Ideálně co nejčastěji. A víte, co vám v tom pomůže?

Doba čtení 4 min.

Cesty k sobě


Jaký je ten váš smysl života?

Jaké by to bylo v životě maximálně užívat svých darů a talentů a živit se tak? Jaké by to bylo je všechny v sobě objevit a umět je používat? A jaké by to bylo dělat to, co vás baví a také za to dostávat zaplaceno?

Znáte svůj potenciál? A víte, kde, v jakých oblastech, a jak ho využívat a ještě se u toho ideálně dobře bavit?

Všem bych moc přála, aby v životě dělali to, co je baví a aby je to krásně živilo. A s lehkostí! A aby to zároveň bylo přínosné pro svět.

Jsem přesvědčena, že to jde. Že každý může dělat to, co ho baví, být většinu času krásně ve svém flow (= plynutí = zapomenout v tu chvíli na čas, hlad, zimu, bolest a další případná nepohodlí, které jinak vnímáme, když nejsme úžasně ponořeni ve svém flow) a ještě se tím krásně živit!

V Japonsku se tomu říká IKIGAI

Co je to to IKIGAI?

IKIGAI – objevování tajemství šťastného, naplněného, prosperujícího dlouhého života.

IKIGAI má různé definice, jako silný smysl pro smysl, hledání celoživotního poslání, něco, pro co žít, celoživotní smysl, takže vlastně ten tolik hledaný smysl života, je to důvod, proč ráno vstát z postele. A tím, co nás baví, chceme být celoživotně užiteční sobě i společnosti.

Pro mě osobně je to smysl života, to, co miluju, co mě baví, to, při čem jsem ve svém flow, co umím, co mi jde s lehkostí , co je prospěšné pro svět a v neposlední řadě, za co mohu dostávat zaplaceno. Měla by to být naše mise, poslání, vášeň i ideálně profese.

Pokud se řídíme svým IKIGAI, tak to má velmi prospěšný až regenerační vliv i na naše zdraví! a kvalitu našeho života!

Je to spojení čtyřech oblastí v životě, které se spolu potkají nebo jinak řečeno, dobře namíchají. A těmi jsou:

Co miluji, V čem jsem dobrá, Co svět potřebuje a Za co mohu dostat zaplaceno

Jaké je to vaše osobní IKIGAI?

Zodpovězte si tyto čtyři otázky:

1.) Dělám to, v čem jsem dobrá? A co je to, v čem jsem dobrá? A v čem jsem z toho všeho nejlepší? Na co jsem největší expert? Jaké jsou mé silné stránky? A jak je můžu ještě stále zdokonalovat? Toto je důležité si uvědomit a sepsat!

2.) Dělám, co mě baví? A co je to, co mě baví? (I když si třeba teď myslím, že to nemůže souviset s prací) Mám radost při dělání něčeho? Čeho? Při tom, v průběhu toho dělání, bez ohledu na myšlenku na výsledek. Při čem se cítím ve svém flow? (Zapomínám na čas, hlad, zimu, bolest a další)

3.) Má to, co dělám smysl? Pomáhá to někomu, něčemu, je to nějak užitečné? Co mohu cítit, jako své poslání, jako svou službu zde, kterou dělám s chutí a s láskou a dělala bych to kdykoli a ráda i bez vidiny odměny?

4.) A nakonec, za co z toho můžu získávat ocenění – peníze?

Zodpovězte si tyto otázky a vše si zapište.    ……

A Teď se podívejte na své odpovědi a zkuste v nich nalézt společného jmenovatele. Něco, co spojuje tyto čtyři oblasti.

Co vám vyšlo? Došli jste k tomu, co tyto čtyři oblasti u vás spojuje a co je to, právě to pravé „co dělat“ pro vás?

Často lidé mají největší problém s bodem „V čem jsem dobrý“ a pak ještě větší problém s bodem „Za co mohu dostat zaplaceno“. S těmito body za mnou přicházejí nejčasněji a to také s nimi individuálně řeším a pomáhám jim to nalézt a zvědomit ( = uvědomit si v sobě a připustit si to, nepodceňovat se!).

U bodu „V čem jsem dobrý“ musíme najít ty jejich největší talenty a často posílit sebevědomí, protože každý je v něčem dobrý, ale spousta lidí si myslí, že ne a nemají to patřičné sebevědomí. S tímto bodem se s lidmi věnuji opravdu hodně často.

No a u bodu „Za co mohu dostat zaplaceno“ si většina lidí myslí, že téměř za nic z toho uvedeného v předchozích třech bodech. A při tom to není pravda. Ale to je už opravdu na větší a individuálnější zapracování na tom u každého, kdo má zájem to objevit a žít a dělat to, co ho baví. Také toto řešíme často a také toto souvisí se sebevědomím.

Takže pokud opravdu chcete dělat to, co vás baví, co je tím vaším jedinečným talentem, něco pro svět smysluplného a také za to dostávat krásně zaplaceno, ale nyní vám z toho zatím nic úplně konkrétního nevyšlo, klidně mě kontaktujte a můžeme se na to podívat spolu.

Často také k tomu pomůže, když nahlédneme i do rozboru našeho poslání, včetně mapy našeho potenciálu = horoskopu narození, který nám pomůže s pojmenováním či objevením – doplněním našich, často třeba zatím skrytých, darů a talentů.

“Největší chybu v životě dělají lidi, kteří se nesnaží živit tím, co jim přináší největší radost.” Malcolm Forbes

Když žijeme své IKIGAI máme pak více životní spokojenosti, lepší vztahy, méně stresu, což vše má blahodárný vliv na naše zdraví a říká se, že to prodlužuje život.

Podrobněji jsem toto téma – přání a poslání naší duše – také rozebrala v článku zde

Přeji vám a vůbec všem lidem, aby si dovolili dělat, co je baví, aby poznali a plně využívali své dary a talenty, aby co nejvíce života strávili ve svém flow a aby je to i krásně živilo!

Pokud máte jakékoli dotazy, napište mi.

Krásné letní dny plné odpočinku a dobití sil na tu pravou práci pro vás

vám přeje

Jitka Božena a její Jiná cesta

Zdroj: http://jitkabozena.cz/

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě