I když člověk ztratí bezprostřednost a iluze raného dětství, může je obnovit, znovu si vypěstovat křídla a naučit se létat.

Když se narodí, mají všichni lidé křídla. V dětství je lidské srdce naplněno iluzemi. A děti se proto ze všech sil snaží co nejdříve vyrůst a všechna svá přání uvést do života.

Zda toho dosáhnou nebo ne, záleží na mnoha věcech. Například na přístupu k životu, na vytrvalosti, motivaci, podpoře okolí a jistě také na štěstí.

Zkrátka to není snadné. Člověk se narodí s křídly, jenomže každá překážka, každé zklamání a zrada z nich strhává peří a to nás připravuje o sílu a možnost snít.

Měli bychom mít na paměti, že děti by nikdy neměly svá křídla ztratit. Jinak řečeno, dětství je nádherný čas. Čas, kdy musíme věřit, že možné je všechno, čeho se člověku zachce. Zkuste se nad tím zamyslet při čtení tohoto článku.

Všichni máme křídla.

Díky své zvýšené neuroplasticitě umožňuje mozek dětem a dospívajícím realizovat veškerý rozumový a tvůrčí potenciál a veškeré sny proměnit ve skutečnost. A právě sny jsou tak či onak našimi křídly.

Bohužel však velmi často lidem přistřihnou křídla rodiče a vzdělávací systém.

Rodiny stimulující a rodiny blokující.

Nejspíš už jste slyšeli o učení demokratickém a učení založeném na diktatuře. Tyto dva výchovné a vzdělávací přístupy kardinálním způsobem mění systém hodnot, který si dítě osvojuje.

Kupříkladu stimulující rodiny respektují přání a potřeby dítěte. Pomáhají mu dosáhnout všeho, o co se snaží, pod vedením dospělých.

Rodiny blokující naopak mají pro svoje děti už předem připravený životní plán. A děti musejí vynakládat veškeré úsilí k tomu, aby se tohoto plánu držely. Myšlenky dítěte, jeho osobnost ani jeho touha po štěstí nejsou brány v úvahu. Už v nejútlejším věku jsou jeho sny označovány jako hloupost a dítě je orientováno na konkrétní cíle.

Jestliže jsou však dětství a útlé mládí takto drženy pod přísnou kontrolou, nenaučí se děti samy sebe brát jako někoho, kdo má nějaké schopnosti a zaslouží si něco víc.

Jak si vrátit ztracená křídla.

Křídla však nelze ztratit jednou provždy. I když měl člověk složité dětství a dospívání, vždycky má ještě možnost uvěřit sám v sebe a znovu se pokusit o štěstí.

Když se pokusí přece jen naplnit své sny, jeho křídla znovu začnou růst. Začnou růst, když si uvědomí, že si zaslouží něco lepšího.

Mezi jiným je také třeba si ujasnit, zda lidé okolo nás ho podporují, nebo zda bude lepší se od nich odpoutat.

Komplikované emocionální vztahy s přáteli a blízkými lidmi mohou sebevědomí silně poškodit.

Stanovte si správně své priority. Přesvědčte sama sebe, že každý den, který prožíváte, je hoden nové snahy o štěstí.

Pokud snad lidé ve vašem okolí ve vás nevěří, vyhodnoťte si situaci a udělejte z ní závěry. Možná byste s nimi měla přerušit styky.

Často jediný způsob, jak si znovu vypěstovat křídla, je naučit se létat sama.

Za prvé, změňte scénář svého života, svůj vztah k němu a svoje jednání.

Dále pak udělejte krok vpřed, změňte všechno a pociťte úlevu. Zbavte se veškerých toxických součástí svého života.

Za třetí, velmi důležitým ukazatelem je, jak se vnitřně cítíte. Budete-li se cítit dobře, dáte se znovu dohromady. .

Budete znovu umět létat a dokážete si splnit vše, o čem jste kdy snila.

Elena Ora

Zdroj: www.pronaladu.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě