Seneca : To, co je morálně špatné, nemůže být politicky dobré

Od posledního mého dopisu Labe odplavilo z této Bohem opuštěné země mnoho vody do moře. Psal jsem vám, že „Doba je těhotná změnou“

Sami jste zažívali a ještě i zažíváme události na Ukrajině. Je to smutný osud jedné země a lidu v ní žijícího. Již více jak 15 let pomáhám podnikatelům ze Zakarpatské Rusi při jejich aktivitách zde v Čechách. Jako vděk za tuto pomoc mně velmi často zvou k sobě domů jako vzácného hosta. Snesli by mi první-poslední, co v domě mají.

A tak se mohu s vámi podělit o to, co jsem tam zažil a viděl. Prvně jsem tam přijel v roce 1998. Měl jsem nové auto a celou cestu jsem za ně trpěl. Cesta samá díra, a když byly plné vody a v noci, tak to byl horor. To nás tady teprve čeká. Půl roku jsem z této návštěvy byl špatný. Ze dne na den jsem se ocitl ve třicátých letech minulého století u nás. Tam se prostě zastavil čas. Tam jsem teprve pochopil, že lidi od nich, co k nám přijížděli na práci, si připadali skoro jako v Americe. I pro ně to byl šok, ale opačný.

Takže rodina na venkově, aby přežila, má domek a malé hospodářství, kde chovají kravku, kozy, ovce, prasátko a králíky. Když Bůh dá, tak odrodí i to tele. Pěstují brambory, kukuřici, fazole, rajčata a papriky. Ostatní se nakupuje na „Bazaru“, tj. na místním tržišti. Pevné krámy jsou jen ve větších sídlech. Takže často jsem míjel pána, jak vedl kolo a v rámu nasazený pytel (5o kg) s kukuřičnou, nebo žitnou moukou, nebo pytel cukru.Další co hodně nakupují je stolní olej ve větších kanystrech.

Městský člověk se snaží, žije-li v činžáku, mít poblíž města pozemek a tam si také pěstuje to nezbytné pro domácnost. Kolem všech rodinných domů roste Vinná réva. Takže vidíte, že žijí jinak než my tady u nás. Žádný Superkrám, ale mají relativně laciný bezin a naftu (zatím). Dosti podobně se ještě žije v některých krajích na Slovensku.

Korupce je tam taková, že si to vůbec neumíme představit. Za všechno se platí.

Platy státních úředníků a zaměstnanců jsou tak nízké, že si musí vylepšovat tzv. všimným. A tak na silnici je policajtů jako psů na návsi. Vždycky se mu něco nelíbí, na vás, nebo na autu. Měří rychlost předpotopními přístroji a na místech, kde by to člověk nečekal. A inkasujou. Zdravotní péče se platí keš. Minimální důchod je 720 hrivní( 4Kč-1 hrivňa).Je to uměle nadhodnocená měna, která brání většímu rozvoji turistiky a přínosu peněz do země a do služeb všeho druhu.

A to nejhorší vás teprve čeká. Oligarchové ve východní Ukrajině zprivatizovali průmyslové podniky a doly a věřte nebo ne, zaměstnancům výplatu dávají tak, že mužský dostane 200 hrivní na tabák a ostatní platba je v talonech, za které si zase v jejich obchodech nakupují potraviny, ošacení, obuv, domácí přístroje apod. Takže všechny služby, léky, škola apod. se platí z peněz, které utrží na tržišti za to, co doma vychovají v chlívku a co jim naroste na políčku.A nebo za práci u místních zbohatlíků ve svém volnu.

Přesto přese všechno ať jsem přijel kamkoli, byl jsem hostem a snesli na stůl co dům dal.

Závěr : Toto vše nás snadno může potkat, jestli se nedáme dohromady a nepostavíme se režimu, který nám sem zavlekli „pravdoláskaři“. Nemůžeme se tedy divit, že lid té země zcela zbídačelý povstal. Ale jeho vzepětí bylo cíleně ILUMINÁTY a Neokonzervativci v USA zneužito.Na to si musíme dát pozor. I u nás je dost takových, kteří ze Jidášský groš prodají svůj národ.

Je první máj, je lásky čas a hrdliččin zve ku lásce hlas. K.H.Mácha

Moc Vás, přátelé na NETu prosím:

Zastavte své kroky a podívejte se za sebe. Co tam uvidíte, nemusí být vždy až tak radostné.“Desatero přikázání“ většině lidí v této zemi vůbec nic neříká a to vůbec nemusí být spojeno s nějakou církví, Národní hymna „Kde domov můj“ se nezpívá. Sousedská vzájemnost se vytrácí. Potkávám na ulicích lidi, co mi připadají jako koně v parádním postroji se slunečními clonami na očích. Nevidí co se kolem nich děje. Člověka padlého na chodníku ve spěchu raději překročíme. Anonymita už zasáhla i Český venkov (Morava ještě žije), vesnice nežijí a když, tak jen v místní nálevně.

A tak se ptám, není to něčí zájem, aby národ neznal pojmy jako je Národní hrdost a Sounáležitost?

Ano- je. Vykořeněný člověk, ekonomicky závislý na svém chlebodárci (ve většině Nadnárodní společnosti a nebo naši zbohatlíci), je snadno ovladatelný, zejména když je mu vzata NADĚJE a VÍRA a kolem sebe cítí jen samý STRACH.

Jako nastávající osmdesátník snad mohu srovnávat a odpovědně napsat, že „ Naší zemí obchází už zase STRACH“ Ale strach ještě větší než jsme měli za totáče. Jistě mi dáte za pravdu.

Ale chceme-li přežít, a zachovat tady domov pro svá vnoučata, musíme sami chtít s tím něco dělat. Mnozí z vás mi posíláte různé informace, co chodí po Internetu a to je dobře. Znamená to, že o sobě víme a že k sobě máme důvěru. Prosím setrvejte v tom a vybírejte si co čtete. A vy ostatní se přidávejte- Až nás půjdou milióny- Všichni proti větru….

Již třetí měsíc „Zkušebně“ vysíláme v prozatímním studiu Svobodné internetové vysílání. Najdete nás na :www.Svobodný-vysilacCS.cz . Začali jsme s pomocí a radou našich Slovenských přátel, kteří vysílají již déle jak rok a úspěšně přispěli ke změně kursu ve volbách prezidenta republiky na Slovensku. Na webové stránce si klikněte na ÚVOD a tam najdete denní časový rozvrh vysílání a řadu dalších informací.

Bohužel nic v této zemi není zadarmo a tak každá vaše pomoc je vítána a moc za ni předem děkuji. Účet je tam rovněž zavěšen.

Přátelé na NETu, přeji Vám všem (více jak 4300 adresátů) krásné prožívání Jara a Léta, příjemnou dovolenou bohatou na zážitky a hlavně vám i vaším rodinám osobní štěstí.

Pokud stát opustí půdu práva, je občanská neposlušnost svatou povinností každého občana. Mahatmá Ghandí

Slunce do vašich duší posílá Jarda M e n c l ze Srb

Srby nad Úslavou dne 1.května 2014-05-01

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png